V premiéře na hřišti nováčka v Úvalech šemíci zvítězili 3:1

„A“mužstvo Tři góly v rozmezí deseti minut druhého poločasu zajistily šemíkům plný bodový zisk v premiéře nového ročníku divize B. Na hřišti nováčka v Úvalech vedli přitom domácí ještě v 74. minutě 1:0, pak se ale Jakub Wulkan, Radovan Babašta a Tomáš Kavka postarali svými trefami o obrat a vítězství našeho celku v poměru 3:1.

Vyšehrad začal nejhůř, jak mohl, totiž inkasovanou brankou. Již v 6. min. po rohu a zaváhání gólmana Prokeše domácí útočník Kadeřábek vypálil z otočky k tyči a stav byl rázem 1:0.

Úvaly, jež postoupily do divize ze čtvrtého místa Středočeského krajského přeboru, byly i nadále nebezpečnější a zejména jejich standardky nepříjemně zaváněly dalším malérem. Ostatně před sezonou se také docela zajímavě posílily, a to zejména o brankáře Marka z Bohemians 1905, jenž za vršovické klokany odchytal mj. i pět utkání v Gambrinus lize. Další noví borci přišli do Úval z různých divizních mužstev, a sice Mišák z Kolína, Bozděch z Milevska a Kadeřábek (bratr záložníka Sparty) z Horních Měcholup.

Celou hodinu hry byli také domácí lepším týmem, pak ale v dresu Slavoje forvard Baratinskij vystřídal beka Vránu a následná změna v rozestavení hráčů na několika postech (Kubík na post levého obránce, Babašta na kraj záložní řady) současně pomohla ke kýženému obratu v průběhu hry. A nakonec i ve skóre, což bylo to nejpodstatnější.

Přesto ještě v polovině druhé půle mohly přidat Úvaly pojišťovací druhý gól, Kadeřábek však prováhal zakončení své samostatné akce, a za to byl jeho tým vzápětí nemilosrdně potrestán.

V 74. min. po trestném kopu Budějského a přihrávce Noska vyrovnal Wulkan na 1:1, což byl pro něj první gól v divizi mužů. O čtyři minuty později Kohout našel Babaštu u zadní tyče a ten vstřelil vítězný gól Vyšehradu. Nemusel být vítězný, pokud by za tohoto stavu 1:2 proměnil svoji gólovou šanci střídající domácí borec Regner. Jeho hlavička ale v Prokešově síti neskončila.

Naopak šest minut před koncem po přihrávce Kočího uzavřel skóre na 1:3 Kavka. Navíc Budějský nastřelil břevno a další gólovku spálil Baratinskij. Tříbodový zisk našeho mužstva to ale už nijak neohrozilo.

Vyšehrad tak zvládl už třetím rokem za sebou divizní start a navíc pokaždé venku: předloni výhra 1:0 na Meteoru, loni 3:1 v Dubí proti béčku Teplic a letos tedy stejným výsledkem v Úvalech. V utkání 2. kola divize B svěřenci trenérů Jaroslava Klímy a Milana Kopřivy přivítají dalšího nováčka z Českého Brodu. Ten v 1. kole soutěže pod vedením kouče Josefa Jarolíma podlehl doma Motorletu 0:1. Utkání Vyšehrad – Český Brod se uskuteční v neděli 19. srpna dopoledne od 10.15 hod. a bude jej řídit rozhodčí Klupák z Litoměřic.

Autor vyrovnávací branky Jakub Wulkan: „Výsledek byl dlouho nejistý, první půle se nám totiž nepovedla, nedostali jsme se vůbec do hry. Vyrovnávací gól jsem dal z hranice malého vápna po standardce, kdy mi to přiťukl Tomáš Nosek. Pak už jsme otočili zápas v náš prospěch.“

Autor druhé branky Radovan Babašta: „Při našem druhém gólu Kohy přihrával z malého vápna, Kafe to nezasáhl, ale já jsem stál volný za ním a trefil jsem to. Potvrdili jsme těmito góly naše zlepšení ve druhé půli, mohli jsme jich dát nakonec víc než tři.“

Autor třetí branky Tomáš Kavka: „Nezačali jsme dobře, chyběly nám pohyb i aktivita, takže jsme hráli impotentní fotbal. Po poločase jsme přidali bojovnost, a to na domácí platilo.“

Trenér Úval Tomáš Staněk: „Proti silnému Vyšehradu jsme nezklamali. Rozhodně jsme měli šanci bodovat, ještě šestnáct minut před koncem jsme vedli 1:0 a Kadeřábek mohl za tohoto stavu přidat svoji druhou branku. Ale po vyrovnávacím gólu hostí jsme se složili, Vyšehrad si potom s námi dělal, co chtěl. Můžeme si za prohru sami.“

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „První poločas byl z naší strany špatný, statická hra bez nasazení a zaujetí. V poločase jsme si to v kabině vysvětlili a začalo se běhat. Druhá půle tak už byla někde jinde. V posledních dvaceti minutách jsme mohli dát ne tři, ale pět až šest gólů.“

SK Úvaly – Slavoj Vyšehrad 1:3 (1:0)

Branky: 6. Kadeřábek – 74. Wulkan, 78. Babašta, 84. Kavka.

Rozhodčí: Svatík – Bacík, Kožár. ŽK: Macek – Kubík.

Diváků: 320.

Úvaly: V. Marek – Matějka, Macek, Korbelář, Benčič – Vorlíček (86. Mišák), L. Marek, Frič (83. Regner), Mir. Novák – Kadeřábek (71. Bozděch), Malík. Trenér Tomáš Staněk.

Vyšehrad: Prokeš – Budějský, Hendrych, Nosek, Vrána (63. Baratinskij) – Kohout, Wulkan, Kočí, Kubík – Babašta, Kavka. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Drápela, Houdek, Ivančo a Jiráň. Trenér Jaroslav Klíma.

Střelci branek A-týmu (divize + Pohár České pošty):

4 – Kavka (z toho 3 v poháru)

1 – Babašta, Budějský (v poháru), Jiráň (v poháru), Švehla (v poháru), Švejda (v poháru), Wulkan

Nahrávači na góly (divize + Pohár České pošty):

2 – Kočí (z toho 1 v poháru), Nosek (z toho 1 v poháru)

1 – Baratinskij (v poháru), Budějský (v poháru), Jiráň (v poháru), Kavka (v poháru), Kohout, Švehla (v poháru)