Vítěz tomboly pan Leitermann z Michle si odnesl domů váhu

„A“mužstvo Václav Leitermann z Michle, šťastný majitel lístku číslo 121, se stal vítězem poločasové tomboly v rámci nedělního divizního utkání s Českým Brodem (2:0). Odnesl si tak osobní váhu, jednu z deseti hodnotných věcných cen, které byly v osudí. Slavoj Vyšehrad se po letech vrátil k tradici poločasových tombol a výherci také uměli dát najevo svoji spokojenost.

„Ještě nevím, zda si váhu nechám, nebo ji dám synovi,“ prohlásil rozesmátý pan Leitermann, jehož při přebírání ceny popichovali kamarádi ze staré gardy SK Nusle. Za ni totiž stále hraje.

Jak se vítěz vyšehradské tomboly svěřil, svá žákovská a dorostenecká léta prožil ve Spartě, v polovině sedmdesátých let pak už mezi muži hájil barvy SK Nusle v pražském přeboru. Byla to ale podivná soutěž, neboť v ní startovaly mj. Čelákovice, Brandýs nad Labem a Říčany, tedy nepražské oddíly, což ale tehdy byly i Hostivice.

Mimochodem, do této doby spadá největší úspěch našeho fotbalu. Československé reprezentace v červnu roku 1976 získala v Bělehradě titul mistrů Evropy, nesoucí pečeť slavného Panenkova dloubáku…

„Několikrát jsem si zahrál i na zdejším hřišti a také přímo proti Vyšehradu. Tenkrát se tu totiž pořádaly turnaje čtyř mužstev z Prahy 4. Z tehdejšího týmu Vyšehradu pamatuji například Karla Vaněčka nebo Bohouše Střelce,“ zavzpomínal na legendy Slavoje pan Leitermann.

Na domácí utkání současných šemíků prý nechodí úplně pravidelně, alespoň občas však ano. „Chodím sem zhruba tak na každý třetí zápas. Příště však přijdu zkusit štěstí v tombole znovu,“ neváhal s odpovědí její první vítěz.

Příště v tomto případě znamená čtvrté divizní dějství a utkání Vyšehrad – Brozany s termínem neděle 2. září od 10.15 hod. Ještě předtím ale náš tým čeká na domácí půdě duel 2. kola Poháru České pošty, v němž ve středu 29. srpna od 17.00 hod. přivítá účastníka ČFL z Písku.