Vyšehrad zdolal 4:1 Brozany, osamostatnil se v čele tabulky

„A“-muži – Šemíci zdárně přeskočili také čtvrtou překážku v novém ročníku divize B. Doma porazili 4:1 Brozany a s plným počtem bodů vedou tabulku. Dvanáct bodů má sice i druhý Motorlet, s nímž jsme byli po třech kolech na sdíleném 1.-2. místě, náš tým už ale nyní zdobí lepší skóre. Svěřenci trenérů Jaroslava Klímy a Milana Kopřivy slavili vítězství v této sezoně dohromady už sedmkrát – další tři se zrodily v Poháru České pošty.

Dva góly dal Brozanům debutant Jan Mojdl, který přišel v týdnu na hostování z Příbrami, po jednom pak kapitán Miroslav Hendrych a Lukáš Budějský z penalty. Všechny čtyři góly našeho mužstva padly ze standardek, resp. po jejich rozehrání. Až za stavu 4:0 soupeř dosáhl alespoň čestného úspěchu.

Slavoj měl v nohou těžké středeční pohárové utkání s Pískem, na hře to ale nebylo znát. Od začátku se snažil soupeře přitlačit k jeho bráně a výsledkem této snahy byly standardky, které se také dařilo zužitkovat. Po dvaceti minutách hry a Noskově rohu si naběhl před bránu Hendrych a hlavou poslal balon do sítě: 1:0! O šest minut později stoper hostí Pešula fauloval ve vápně Kavku a Budějský poslal míč neomylně k tyči, kam brankář nemohl dosáhnout: 2:0!

Jen o několik vteřin později přišel další penaltový zákrok, kdy kapitán Brozan Tupý složil ve vápně Kavku, tentokrát se však už nepískalo. Hned nato však zahrával Budějský trestný kop a a nabíhající Mojdl hlavou lízl míč natolik šikovně, že skončil v síti: 3:0! Tři góly nastřílel Slavoj během osmi minut a mohlo to být ještě lepší, po dalších dvou přímých kopech ale Hendrych napodruhé hlavou minul a podobně ani Kavkova teč se nevešla mezi tři tyče.

Až v poslední desetiminutovce první půle se dostali ke slovu hosté, jmenovitě jejich beninský útočník Ahmed Umar. V čistých gólových šancích ale vychytal jeho i Kopeckého Drápela. Zvlášť druhý z obou zákroků by doslova fantastický, v poločase ale musel s bolavými zády odstoupit a nahradil jej Prokeš.

Představy Brozan o zdramatizování zápasu pohřbili sedm minut po změně stran Nosek s Mojdlem. První z nich rozehrál z velké dálky trestný kop, zatímco druhému se podařilo vymanit ze sevření jednoho z obránců soupeře a lehkou tečí skóroval: 4:0!

Přesně po hodině hry se po přihrávce Kavky dostal do šance Kočí, tentokrát byl ovšem gólman Kudrna na místě. Naopak udeřili jeho spoluhráči, po přihrávce Ahmeda Umara utekl obraně Vyšehradu Hora a prostřelil Prokeše: 4:1. V poslední půlhodině už přes oboustrannou snahu žádný gól nepadl.

V příštím 5. kole čeká tým Vyšehradu první letošní derby, konkrétně v neděli 9. září od 10.15 hod. na hřišti libeňského Meteoru Praha VIII.

Asistent Milan Kopřiva: „Brozany nám daly na jaře čtyři góly, tak je teď pro nás příjemné, že jsme jim to vrátili. Byli jsme po celý zápas lepší a kromě tří bodů mě těší i předvedená hra, která už začíná splňovat naše představy – hráči nejsou líní na krok a v soubojích jsou důrazní. Navíc jsme dali krásné branky, které šly rychle po sobě, a tak to bylo již po půlhodině hry 3:0. Zápas byl díky tomu klidnější, i když ve druhé půli nám zase téměř čtvrt hodiny trvalo, než jsme se dostali znovu do hry. Vyzdvihl bych gólmana Drápelu, jenž nás v první půli podržel. Zneškodnil dvě gólovky soupeře, kdy jsme protihráče špatně dostoupili a následoval centr na neobsazeného hráče. Pak ale musel střídat kvůli zranění a Prokeš podal rovněž excelentní výkon. Poprvé za nás nastoupil Mojdl a hned dal dva góly, to pro něj bude jistě povzbuzením. Pokud se nám podaří přivést ještě Mošnu a Zachariáše, zvýší se konkurence. Bez té to nepůjde, pokud chceme o něco hrát. Navíc mladí se potřebují od někoho učit.“

Autor dvou branek a debutant Jan Mojdl: „Šel jsem do zápasu z voleje bez jediného společného tréninku, ale vyšlo to. Oba góly hlavou jsem dal po dobře zahraných centrech, stačilo si naběhnout, a jen to líznout. Obránci Brozan vždy zaspali, to bych ani nečekal, že tak propadnou v defenzivě. Každá naše standardka zaváněla gólem.“

Tomáš Nosek: „Dávali jsme góly z nacvičených akcí po standardkách. S výsledkem 4:1 můžeme být spokojeni, přestože ve druhé půli tam nějaká hluchá místa byla. Soupeř nás chvílemi zatlačil, ale pohlídali jsme si to. Máme už sedm výher v řadě, čtyři v divizi a tři v poháru, to je parádní začátek. Teď ještě aby nám to takhle vydrželo dál.“

Lukáš Budějský: „Po dvaceti minutách jsme dali vedoucí gól, a to nás nakoplo, brzy pak přišly další dva. Těší mě, že jsem jeden dal a na další přihrál z trestňáku, škoda jen, že mi to nevyšlo ještě v závěru utkání. První půle byla z naší strany perfektní, zato druhou jsme moc nezvládli po taktické stránce. Místo toho, abychom hráli v klidu a dali si to do nohy, lítali jsme zbytečně se soupeřem a sami jsme ho tím dostali do tempa. Neměli jsme odražené balony a nevycházela nám finální přihrávka. Nakonec ale 4:1 je dobrý výsledek.“

Michal Kočí: „Podle výsledku by to mohlo vypadat jako snadné utkání, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo, hra soupeře nás docela bolela. Naštěstí nám vycházely standardky, které umějí Nosál s Boudou skvěle kopat. Honza Mojdl bude určitě posilou, je na něm vidět fotbalovost. Hned napoprvé jsme si dokázali uprostřed zálohy navzájem vyhovět.“

Tomáš Kavka: „Dnes to byla ode mne bída, nemám z toho dobrý pocit. Ale dali jsme góly ze standardek, které nacvičujeme a zaslouženě vyhráli. Honza Mojdl bude jistě posilou, vyztuží střed pole. to by nás mělo ještě víc zvednout.“

Trenér Brozan Jan Kudlička: „Rozhodovaly standardky, druhý gól jsme však dostali z problematické penalty. Ještě v první půli jsme sami zahodili dvě tutovky, do druhé půle jsme potom šli s cílem nedostat gól a pokusit se zápas zkomplikovat. To se nám ale nepodařilo, inkasovali jsme počtvrté ze standardky a herní převaha v poli nám pak už nebyla nic platná. Máme hrozné problémy s proměňováním šancí. Jsem zklamán, podali jsme dosud nejhorší výkon v nové sezoně.“

Slavoj Vyšehrad – Sokol Brozany 4:1 (3:0)

Branky: 29. a 52. Mojdl, 21. Hendrych, 26. Budějský – 62. Hora.

Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 9:7.

Rozhodčí: Benedikt – Vrzal, Hrkal. ŽK: Mojdl – Tupý, Vacek, Kopecký.

Diváci: 212.

Vyšehrad: Drápela (46. Prokeš) – Budějský, Hendrych, Nosek, Kubík – Kohout (78. Baratynskyy), Mojdl, Kočí, Babašta (66. Vrána) – Balcárek, Kavka. Na lavičce byl ještě připraven Houdek. Trenér Jaroslav Klíma.

Brozany: Kudrna – Janda (58. Vaněk), Tupý, Pešula, Hora – A. Kuhn, Kopecký, Havrda, Vacek – Franc, Ahmed Umar. Trenér Jan Kudlička.

Střelci branek A-týmu (divize + Pohár České pošty):

6 – Kavka (z toho 4 v poháru)

3 – Babašta (1 v poháru), Budějský (1 v poháru)

2 – Mojdl

1 – Hendrych, Jiráň (v poháru), Švehla (v poháru), Švejda (v poháru), Wulkan, Zachariáš

Nahrávači na góly (divize + Pohár České pošty):

5 – Nosek (z toho 2 v poháru)

2 – Balcárek (1 v poháru), Baratynskyy (1 v poháru), Budějský (1 v poháru), Kavka (1 v poháru), Kočí (1 v poháru), Kohout

1 – Jiráň (v poháru), Kubík (v poháru), Švehla (v poháru)