Slavoj opět zradila koncovka, Neratovice si tak odvezly bod

„A“-muži – Zrnka písku, jež před týdnem nasypal do vyšehradského fotbalového soukolí tým Meteoru, se dosud nepodařilo odstranit. Náš tým uhrál doma s Neratovicemi jen hubenou bezbrankovou plichtu a přestože jsme zůstali na prvním místě tabulky, zklamání po zápase bylo značné a patrné na každém kroku.

Navzdory konkurenci nedělního dopoledního utkání na Žižkově se sešla na Vyšehradě v letním počasí pěkná návštěva. Bohužel náš tým nedokázal fanoušky potěšit byť alespoň jedním gólem, který by znamenal kýžený tříbodový zisk. Sestava byla poznamenána především absencemi čtyř zadáků: kromě dlouhodobě zraněného Švejdy chyběli tentokrát i Hendrych (angína), Nosek (v zahraničí) a zranění nepustilo na hřiště Mošnu. Fit nebyl ani útočník Balcárek.

Poprvé tak oblékli modrý dres Slavoje Petr Putz (nastoupil ve středu zálohy s Kočím) a útočník Václav Klán, oba hráči Vlašimi, kteří dříve hráli II. ligu za béčko Sparty – Klán v minulé sezoně i za Bohemians Praha.

Otřepaná fotbalová pravda říká, že bez vstřeleného gólu nelze vyhrát. Tohle bylo také charakteristickým rysem souboje s Neratovicemi. Šance rozhodnout zápas měl hlavně Kavka, v závěru utkání pak i střídající Baratynskyy. Kapitánovi Budějskému zase chybělo štěstí, jeho střela se odrazila od tyče.

Hosté zvolili velmi defenzivní taktiku a snažili se naše hráče nepouštět moc do koncovky. To se jim ne vždy dařilo. Ve 13. min. poslal brankáři Luksíkovi svoji vizitku Kočí, jeho střele letěla nad břevnem do zámezí. Z dalšího útoku se už dostal do velmi nadějné pozice Kavka, ocitl se však současně v ofsajdu.

V 17. min. Budějský krásnou dálkovou střelou z trestného kopu trefil bohužel jen tyč. Tři minuty nato se dostal dvakrát za sebou do zakončení Putz, obě střely však mířily do gólmana hostí. Ve 28. min. Kavka z první netrefil v nadějné pozici bránu a až potom se dostali ke slovu hosté, ani Gazdíkův halfvolej však nebyl přesný. Šest minut před pauzou se po dvou narážečkách s Klánem dostal ke střele Putz, leč znovu bez přesnosti a tudíž i efektu.

Hluchou čtvrthodinku po návratu ze šaten ukončila Gazdíkova rána nad Prokešovu bránu, a to už Neratovičtí začali větřit příležitost na bodový zisk. Šemíci hrozili především ze standardek Budějského, po jehož trestnému kopu Mojdl zády k bráně přestřelil. V 64. min. stihl Kavkovu střelu na poslední chvíli zblokovat jeden z hostujících zadáků. V 75. min. se dostal před Luksíka Klán, vítězem jejich minisouboje byl brankář hostí.

To už byl na hřišti čerstvý hráč Neratovic Buldra a po čtyřech minutách se dostal zčistajasna do obrovské šance. Střelou z první na malém vápně ale neuspěl, balon z jeho kopačky letěl nad břevno.

Pět minut před koncem se ocitl v další příležirosti Kavka, ani tentokrát se neprosadil. Ještě v 88. min. po precizně provedeném trestném kopu Budějského mohl rozhodnout střídající Baratynskyy, jeho koncovka ale postrádala důraz a Luksík stihl míč vyrazit na roh. Ve druhém utkání za sebou tak náš tým nedal gól.

V 7. kole jedeme do Žatce, utkání dvou Slavojů se bude hrát v neděli 23. září od 16.30 hod. Tým z města chmelu naposledy remizoval 2:2 na Motorletu a je pátý, celá první polovina tabulky – počínaje Vyšehradem a konče osmými Neratovicemi – je však našlapána do tříbodového rozmezí.

Asistent Milan Kopřiva: „Domácí remíza s Neratovicemi je především ztrátou dvou bodů. V případě vítězství jsme mohli v tabulce odskočit, to se ale bohužel nestalo. Zůstali jsme sice na první příčce, přesto jsme zklamáni. Neratovice byly na nás nejen dobře připraveny, ale hlavně bojovaly o každý balon a jejich hráči se navzájem povzbuzovali po celý zápas – právě tohle u nás postrádám. Typy fotbalistů, jež by řídily a komentovaly hru, bohužel nemáme. Chybí nám také herní chytrost a důraz v pravou chvíli, což se projevilo zejména při našich šancích. I tak jsme tenhle zápas měli vyhrát. Ještě v závěru mohl rozhodnout střídající Ivan Baratynskyy, do balonu šel však nedůsledně a brankář hostí vyrazil míč na roh. V naší sestavě jsou hráči, kteří mají ambice kopat vyšší soutěže, jejich herní projev by proto měl být jiný, než ve skutečnosti je. Pokud chce někdo hrát napřiklad druhou ligu, měl by se umět v divizi prosadit.“

Kapitán Lukáš Budějský: „Škoda, že ten můj trestňák v první půli skončil na tyči. Vždy je to o tom prvním gólu. Pokud bychom ho do poločasu dali, zápas by se pak už vyvíjel jasně v náš prospěch. Ve druhé půli se soupeř opevnil na vápně a pouze odkopával, to je pak na malém hřišti těžké prosadit se. Navíc z naší strany to byla potom už křeč. Pět minut před koncem mohly Neratovice dokonce zápas rozhodnout ve svůj prospěch, to by však už bylo hodně nespravedlivé. Ještě potom jsme měli gólovku po mém trestňáku – Kubajz to měl na hlavě, Ivan v tu chvíli na něj zařval, ať to pustí a pak to sám neproměnil. I Kafe měl gólové šance. Jak říkám, je to škoda...“

Stoper Oto Houdek: „Od začátku utkání jsme měli převahu, postupně jsme se začali dostávat i do šancí, Kafe měl gólovku. Ve druhé půli proti dobře bránícímu soupeři to už byla spíš křeč, začali jsme nakopávat. Hrozili jsme tak vlastně jen ze standardek, škoda té Ivanovy šance krátce před koncem zápasu. Měl na hlavě vítězný gól. Bezbranková plichta na domácím hřišti je zklamáním, teď nezbývá, než to odčinit za týden v Žatci.“

Radovan Babašta: „Nevycházela nám kombinace, nenahráli jsme si, naopak soupeř se na nás dobře připravil. Neratovice hrály silový fotbal, účinně nás dostupovaly. Nemohli jsme se k nim do vápna dostat, i když pár šancí jsme měli. Nedali jsme je a proto skončil zápas remízou. Je to zklamání a škoda.“

Navrátilec z třetiligové Hlavice Robin Zimmermann: „Šel jsem na hřiště dvacet minut před koncem místo Radovana Babašty. Byli jsme lepší, měli jsme vyhrát. Neratovice byly zalezlé, my jsme však neproměnili své šance.“

Trenér Neratovic Jiří Kafka: „Uhrát remízu na hřišti týmu, který chce postoupit do ČFL, je pro nás obrovským úspěchem. Vyšehrad byl lepším týmem, my jsme však podali nesmírně bojovný výkon a měli jsme také štěstí. Šance domácích většinou končily střelami vedle naší brány a co šlo na ni, Luksík pochytal. Domácí jsme sice nenechali moc střílet zpoza vápna, hrozili zato ze standardek. Ale právě na ně jsme se v týdnu připravovali a uskákali jsme je. Je pravda, že Budějský trefil z trestného kopu tyč, Luksík však po balonu šel a myslím, že by to chytil. Nakonec jsme měli ještě sami pět minut před koncem tisíciprocentní šanci, zkušený Buldra to ovšem z malého vápna přestřelil. Případná prohra by však už byla pro Vyšehrad hodně krutá.“

Slavoj Vyšehrad – FK Neratovice-Byškovice 0:0

Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1.

Rozhodčí: Štrincl – Kožár, Kubr. ŽK: Palanský (Neratovice).

Diváci: 240.

Vyšehrad: Prokeš – Budějský, Houdek, Mojdl, Kubík – Kohout (79. Baratynskyy), Kočí, Putz, Babašta (70. Zimmermann) – Klán, Kavka. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Drápela a Wulkan. Trenér Jaroslav Klíma.

Neratovice: Luksík – Stross, Gazdík, Jína, Pajkrt – Lovíšek (77. Buldra), Drahorád, Žežulka, Rodr (58. Vorasický) – Palanský, Chrdle (80. Toman). Trenér Jiří Kafka.

Střelci branek A-týmu (divize + Pohár České pošty):

6 – Kavka (z toho 4 v poháru)

3 – Babašta (1 v poháru), Budějský (1 v poháru)

2 – Mojdl

1 – Hendrych, Jiráň (v poháru), Švehla (v poháru), Švejda (v poháru), Wulkan, Zachariáš

Nahrávači na góly (divize + Pohár České pošty):

5 – Nosek (z toho 2 v poháru)

2 – Balcárek (1 v poháru), Baratynskyy (1 v poháru), Budějský (1 v poháru), Kavka (1 v poháru), Kočí (1 v poháru), Kohout

1 – Jiráň (v poháru), Kubík (v poháru), Švehla (v poháru)