Šemíci v Žatci excelovali, tým domácího Slavoje rozdrtili 6:1

„A“-mužiVyšehrad hlásí návrat na vítěznou vlnu! Po dvou zápasech, v nichž poztrácel v divizi B pět bodů a nedal žádný gól, si náš tým spravil chuť v zápase 7. kola na žateckém chmelu a vítězstvím 6:1 uhájil první místo tabulky před dotírajícím Motorletem. Po dvou gólech vstřelili Michal Kočí a Tomáš Kavka, po jednom Jan Mojdl a Oto Houdek.

Právě Houdek, který nastoupil na pozici středního záložníka, byl tím, kdo dal po přihrávce od Kočího rychlý vedoucí gól a tento moment byl základem k dalšímu příznivému vývoji utkání.

Stav 0:1 z pohledu domácích nebyl ještě nijak fatální a ze dvou akcí zahrozili vyrovnáním. Kmoch ani Ali Osumanu se ale neprosadili, naopak po půlhodině hry Kočí zpracoval přihrávku Kohouta a přidal náš druhý gól. V týmu měli premiéru další dva vlašimští hráči, stoper Kucalas a na levém kraji záložní řady Jeřábek. Podali dobrý výkon a přispěli ke zdárnému průběhu a vývoji utkání.

Nástup do druhé půle však Žatci vyšel, Duran vstřelil kontaktní gól a v tu chvíli byl výsledek na vážkách. Naštěstí jen pět minut, protože pak se po přihráce od Kavky prosadil podruhé Kočí a vedli jsme znovu dvoubrankovým rozdílem. Tohle byl nesmírně důležitý moment, protože domácími třetí inkasovaný gól otřásl a hned o dvě minuty později znovu lovili míč ze své sítě: tentokrát přihrával Kočí a skóroval Mojdl.

Po hodině hry vystřídal Houdka Zimmermann a stačily mu čtyři minuty, aby si připsal brankovou asistenci. Z jeho přihrávky vytěžil pátý gól Kavka a mohl se radovat, že znovu našel střelecký apetit. Čtvrt hodiny před koncem Kavka zpracoval výkop gólmana Prokeše a svým druhým a celkově šestým gólem završil skóre na 6:1 pro Vyšehrad.

V utkání 8. kola náš tým hostí doma poslední Čelákovice, tedy jediné ze všech osmdesáti divizních mužstev, které dosud nemá ani bod. Hraje se v neděli v 10.15 hod. na Vyšehradě.

Trenér Jaroslav Klíma: „Dali jsme šest gólů venku, to kvituji. I po herní stránce to mělo z naší strany kvalitu, takže maximální spokojenost. Spoustu šancí máme v každém zápase, teď jsme je ale konečně proměňovali. Navíc jsme dokázali eliminovat útočníky domácích. Co jsme si řekli, hráči splnili a byl bych rád, abychom v tom pokračovali – hrát jednoduchý i efektivní fotbal a bavit tím lidi.“

Oto Houdek: „Potřebovali jsme dát rychle gól, a to se nám povedlo. Po brejku a přihrávce od Kočky jsem se ocitl sám v místě penalty a dal první gól. Domácí hrozili jen ze standardek, naše obrana však hrála výborně a nepustila je vůbec do tlaku. Jen na začátku druhé půle se Žatec zvedl, jinak jsme měli celé utkání pod kontrolou.“

Michal Kočí: „V Žatci nám hra vycházela, a každého z nás to muselo bavit. Jen na začátku druhé půle jsme měli pět hluchých minut, jinak jsme dominovali. Domácí z nás byli nešťastní a vůbec nestíhali, mohli jsme jim dát nakonec víc než šest gólů. Navíc Héňa úplně vygumoval toho jejich černého útočníka. Užili jsme si to, v příštím kole však nesmíme doma podcenit Čelákovice.“

Tomáš Kavka: „Protrhnul jsem střeleckou smůlu z posledních zápasů, a jsem za to moc rád. Těší mě i fakt, že jsem byl předtím u dalších tří našich gólů, a tak byly moje trefy na 5:1 a 6:1 odměnou za předchozí práci pro tým. Dařilo se mi, a tak mohu říct, že jsem spokojen. Oba kluci z Vlašimi, Kucalas a Jeřábek, se v tomto zápase ukázali být posilami.“

Sekretář Žatce Pavel Maňák: „Vyšehrad nás předčil v kombinaci, rychlosti provedených akcí i koncovce, na co sáhl, to mu vyšlo. A to jsme si mysleli, že je zvyklý spíš na tu svoji umělku a hra na trávě bude spíš naší výhodou. Vybrali jsme si den blbec a bude se nám o tomto zápase ještě dlouho zdát.“

Slavoj Žatec – Slavoj Vyšehrad 1:6 (0:2)

Branky: 47. Duran – 30. a 51. Kočí, 64. a 76. Kavka, 2. Houdek, 53. Mojdl.

Rozhodčí: Kožár – Štrincl, Paták. ŽK: Vávra (Žatec).

Diváků: 250.

Žatec: Jakubov – Vávra, Duran, Bešík, Krejčík – Kmoch, Černý, Klasna (70. Heinc), Bednář – Ali Osumanu, Stožický (78. Duvnjak). Trenér Pavel Koutenský.

Vyšehrad: Prokeš – Budějský, Hendrych, Kucalas, Kubík – Kohout (70. Babašta), Houdek (60. Zimmermann), Mojdl, Jeřábek (73. Baratynskyy) – Kavka, Kočí. Na lavičce byl ještě připraven brankář Drápela. Trenér Jaroslav Klíma.

Střelci branek A-týmu (divize + Pohár České pošty):

8 – Kavka (z toho 4 v poháru)

3 – Babašta (1 v poháru), Budějský (1 v poháru), Mojdl

2 – Kočí

1 – Hendrych, Houdek, Jiráň (v poháru), Švehla (v poháru), Švejda (v poháru), Wulkan, Zachariáš