Půltucet také pro Čelákovice, Kavka trefil již druhý hattrick

„A“-muži – Šest branek před týdnem Žatci a šest také doma Čelákovicím! Slavoj Vyšehrad si před důležitým a prestižním derby na Motorletu upevnil své vedoucí postavení v tabulce divize B. Díky vítězství 6:0 nad posledním Unionem má náš tým po odehrané polovině podzimní části 19 bodů, skóre 23:4, dvoubodový náskok před druhým Meteorem a tříbodový před dvojicí dalších pronásledovatelů Motorlet – Litol.

Trenéři Jaroslav Klíma a Milan Kopřiva už nemohli počítat s ofenzivním záložníkem Babaštou, jenž se vrátil zpátky na Slovensko. V sestavě se zato objevili znovu hráči Vlašimi, přičemž vůbec poprvé oblékl dres šemíků záložník Martin Kraus.

Jako první se dostal do zakončení kapitán Čelákovic Poběrežský, přestřelil však Prokešovu bránu. Na druhé straně ve 20. min. po přihrávce Mojdla Jeřábek nedosáhl před zívající bránou hostí na míč a o tři minuty později proletěl jeho střelecký pokus vedle. První jasná gólová šance přišla ve 25. min. a měli ji hosté! Souček odcentroval a Vodák hlavičkoval k tyči, Prokeš se ale vytáhl a balon skvělou robinzonádou zneškodnil.

Dva dálkové pokusy Budějského ohrožení pro brankáře Hlaváčka neznamenaly, přesně po půlhodině hry však už kapituloval. Jeřábkův centr tečoval Kavka a trefil brankáře, přesto míč směřoval do brány a nedokázal ho odvrátit ani vracející se bek Unionu: 1:0! O tři minuty později Mojdl vysunul parádní kolmicí Kavku a ten levou nohou prostřelil Hlaváčka podruhé: 2:0! Pět minut před poločasem přihrával Zachariáš a zakončoval Jeřábek: 3:0!

Nerovný souboj prvního s posledním se projevil znovu již pět minut po změně stran, kdy po přihrávce Mojdla zvyšoval Kraus: 4:0! Druhou žlutou a tudíž i červenou kartu viděl v 66. min. po faulu na Mojdla hostující bek Janda. Hned nato přišel na hřiště Zimmermann a stačily mu jen necelé dvě minuty to, aby se zapsal mezi střelce – po přihrávce od Kavky zvýšil již na 5:0!

Zbývalo ještě dvacet minut do konce utkání a diváci se těšili, že bude brankostroj pokračovat. Navzdory šancím ale padl už jen jeden gól, kdy po trestném kopu Jeřábka téměř od rohového praporku Kavka střele po zemi k tyči uzavřel na 6:0! Tím také zkompletoval svůj hattrick. Ve zbývajících minutách hry měl sám další dvě jasné gólové šance, ale už se neprosadil. Bohužel v 84. min. po souboji Prokeše s hostujícím Branišem vytáhl až přehnaně úzkostlivý rozhodčí Simbartl červenou kartu pro našeho gólmana.

Stejně jako předtím v případě hráče Čelákovic Jandy, i toto vyloučení bylo lze označit jako nadmíru přísné. Fotbalová pravidla, jež v dnešní době hodně straní útočícímu týmu, to však umožňují. Pak se také například často stává, že za sporný zákrok se kope penalta a brankář ještě vidí červenou kartu. To je ale spíš problém UEFA a její politiky vedené ve prospěch tzv. velkých evropských klubů.

V utkání 9. kola dojde k derby Motorlet – Vyšehrad, hraje se v sobotu 6. října od 16.00 hod.

Trenér Jaroslav Klíma: „Čelákovice mě překvapily, vůbec nehrály špatně. Napadaly nás a ještě za bezbrankového stavu měly jasnou šanci, Pepa Prokeš jim tam chytil gól. Popravdě čekal jsem to jednodušší. Ale po našem prvním gólu se to už začalo nabalovat a ve druhé půli jsme promarnili možnost vyhrát vyšším rozdílem – pokud bychom byli důraznější v koncovce. I tak je dobře, že jsme v posledních dvou zápasech dali po šesti gólech, protože jedině tak sem přivedeme zpátky diváky. Máme trochu těžkou volbu koho postavit a koho ne, ale může hrát jen jedenáct fotbalistů. Ale silná lavička je výhodou. Bylo to znát – výborně zahrál střídající Cimi, říká si o základní sestavu. Jinak obě ta vyloučení nebyla nutná, rozhodčí to tím zbytečně pokazil.“

Vyloučený brankář Josef Prokeš: „Vyběhl jsem proti hráči Čelákovic, který se dostal s balonem za naši obranu, udělal jsem skluz, trochu jsem o něj zavadil a on spadnul. Rozhodčí mě za to rovnou vyloučil. Žlutá možná, ale červená? To snad ne… Vždyť ten protihráč si míč píchnul tak, že už ani nemohl dát gól a navíc za mnou dobíhali spoluhráči.“

Obránce Lukáš Budějský (dochytal zápas): „Nebyla to pro mě novinka, už jsem jednou takhle dochytal zápas ještě v dorostu Slavie. Pokud bychom to odehráli v trochu větším klidu, mohlo být skóre i vyšší.“

Autor hattricku Tomáš Kavka: „Pro diváky dobrý zápas se šesti góly. Soupeř se půl hodiny držel, pak už byl bez vůle a odporu. Byla to otázka času, kdy a kolik je smázneme. Doufám, že nám to půjde takhle dál a mně vydrží střelecká muška.“

Kmenový hráč Vlašimi Jan Jeřábek (gól + 2 asistence): „Jsem rád, když už nehraju za Vlašim, že mohu hrát tady za Vyšehrad. Věděli jsme, že tenhle zápas bude o prvním gólu, a to se také potvrdilo. Pak už šlo jen o to, kolik jich dáme. Já sám jsem zahodil dvě šance. Za stavu 5:0 jsme si s Kafem řekli, že uděláme nějakou pěknou akci a dovezeme to až do kuchyně, on mi to však místo zakončení ještě nečekaně vrátil a nic z toho nebylo. Místo jasného gólu jsme tak dostali v tu chvíli vynadáno… Byl tady i trenér Frýdek, snad mě postaví alespoň na pár minut v utkání na Bohemce.“

Střídající Robin Zimmermann: „Dal jsem tedy první gól v mistráku, dostal jsem od Kafeho nádherný míč a hned z prvního doteku na hřišti jsem to proměnil. Jen jsem se trochu bál, abych to přesně trefil. Přišli i kluci z Vlašimi, kvalita byla znát, a dopadlo to podle očekávání. Na Motorletu to však bude o něčem jiném.“

Sekretář Čelákovic Milan Šikl: „Zasloužené vítězství domácích, co víc k tomu dodat. Sice je hezké, že jsme byli v první půlhodině zápasu blíž ke vstřelení vedoucího gólu, ale konečný výsledek je 6:0. Máme mladý a nesourodý tým, asi na to nemá. Naši hráči se nemohou rovnat s fotbalisty, jakými jsou Kavka a další z Vyšehradu. Situace je špatná a v tuhle chvíli to ani nevypadá, že se hned tak zlepší.“

Slavoj Vyšehrad – Union Čelákovice 6:0 (3:0)

Branky: 30., 33. a 79. Kavka, 40. Jeřábek, 50. Kraus, 71. Zimmermann. Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 9:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 10:3.

Rozhodčí: Simbartl – Cupl, O. Berka. ŽK: Jeřábek, Hendrych – Janda, Souček, Sainer. ČK: 84. brankář Prokeš – 66. Janda.

Diváků: 186.

Vyšehrad: Prokeš – Budějský, Zachariáš (69. Zimmermann), Hendrych, Kucalas – Kohout (54. Kubík), Mojdl, Kraus (64. Houdek), Jeřábek – Kavka, Kočí. Na lavičce byli ještě připraveni Baratynskyy a brankář Drápela. Trenér Jaroslav Klíma.

Čelákovice: Hlaváček – Pártl (68. Špůrek), Sainer, Veselý, Janda – Braniš, Poběrežský, Urban (59. Lerbletier), Souček– Vodák (37. Zelenka), Náhlovský. Trenér Radek Skuhravý.

Střelci branek A-týmu (divize + Pohár České pošty):

11 – Kavka (z toho 4 v poháru)

3 – Babašta (1 v poháru), Budějský (1 v poháru), Mojdl

2 – Kočí

1 – Hendrych, Houdek, Jeřábek, Jiráň (v poháru), Kraus, Švehla (v poháru), Švejda (v poháru), Wulkan, Zachariáš, Zimmermann

Nahrávači na góly (divize + Pohár České pošty):

5 – Nosek (z toho 2 v poháru)

4 – Kavka (1 v poháru), Kočí (1 v poháru)

3 – Kohout

2 – Balcárek (1 v poháru), Baratynskyy (1 v poháru), Budějský (1 v poháru), Jeřábek, Mojdl

1 – Jiráň (v poháru), Kubík (v poháru), Prokeš, Švehla (v poháru), Zachariáš, Zimmermann