Tři body z Litole za výhru 6:3, skóre však mělo být výraznější

„A“-muži – Po dvou porážkách na Motorletu a doma v poháru s Teplicemi fotbalisté Vyšehradu znovu zvedli hlavu a první třetinu divizní sezony uzavřeli vítězstvím 6:3 v Litoli. Ještě před nedělním vystoupením Meteoru v Toužimi se tak šemíci vrátili na čelo tabulky. Vzhledem k jednostrannému vývoji utkání však mohli litovat, že za stavu 6:0 nedotáhli skóre až k dvoucifernému rezultátu a místo toho umožnili domácím, aby jej zkorigovali do pro ně přijatelné podoby.

Tři dny po středečním výprasku od prvoligových Teplic (0:7) nastoupil náš tým v téměř totožné základní sestavě, pouze Kohouta nahradil v záloze uzdravený Mošna. Nastoupil uprostřed společně s Mojdlem a na post pravého halva se posunul Švejda.

Ať už byl konec tohoto utkání jakkoliv probenděný a zpackaný, důležitý byl především jeho začátek. Již po pěti minutách hry založil akci Mojdl, přihrál Kavkovi a jeho střelu vyrazil brankář Rathouský pouze před Kočího, který už jen poslal míč do prázdné brány: 0:1!

O tři minuty později zakončil kombinaci Švejda přihrávkou mezi stopery Kavkovi a ten podél vybíhajícího gólmana zvýšil na 0:2! Po druhé brance odstoupil kvůli zranění stoper a nejzkušenější hráč domácích Petrouš, jehož nahradil nedávno ještě hráč Vyšehradu Jiráň. Ale i on vydržel jen do 33. min. a také se zranil – za něj přišel další bývalý hráč Slavoje Vrána.

Další gól mohl přidat náš kanonýr Kavka ještě v první půli, svoji velkou šanci ale neproměnil. Brankostroj se pořádně rozjel až po změně stran, v 56. min. po standardce Noska šel do zakončení Kavka, levou nohou sice netrefil, míč se však odrazil k Mošnovi a ten upravil na 0:3! O dvě minuty později Kavka potáhl balon po levé straně, přistrčil Kočímu, jehož střelu Rathouský vyrazil jen před Švejdu a ten dal na 0:4! A opět za další dvě minuty šli naši hráči do přečíslení, Mojdl přihrál Kavkovi, který si ještě „udělal“ stopera domácích a dloubákem posunul skóre na 0:5! Přesně v polovině druhé půle pak Budějský odcentroval balon ke střídajícímu Kohoutovi, ten z vlastní poloviny obešel tři protihráče a individuální akci zakončil střelou do šibenice: 0:6!

Další šance už zůstaly bohužel nevyužity, naopak ke slovu se dostali domácí – přesněji jejich forvard Ježek, který během devíti minut překonal třikrát Prokeše. Sršni tak nakonec odvrátili potupnou výši debaklu a podlehli přijatelným rozdílem 3:6.

V utkání 11. kola nastoupí náš tým proti nováčkovi Sokol Libiš, hraje se v neděli 21. října od 10.15 hod. na Vyšehradě.

Trenér Jaroslav Klíma: „Kdo neviděl zápas, neuvěří, že jsem nebyl spokojen. Dokonce jsem byl naštvaný, protože zápas ve stylu kočka – myš, kdy jsme hráli se soupeřem bago, se měl vyhrát 10:0 a ne 6:3. Za stavu 6:0, místo toho, abychom ze spousty šancí přidali další góly, jsme vinou nedůslednosti a hrubých individuálních chyb sami třikrát inkasovali.“

Obránce Jiří Kubík: „Je to pravda, měli jsme vyhrát 10:0. V první půli to bylo úplně jednoduché, brzy jsme dali dva góly, naopak Litol neměla nic. Postupem času však terén ztěžkl a ve druhé půli se hrálo na podmáčeném hřišti. Chodili jsme do plných a chtěli přidat i za stavu 6:0 další góly, místo toho jsme však udělali tři chyby vzadu a sami dostali tři zbytečné góly.“

Autor dvou gólů a dvou asistencí Tomáš Kavka: „Byl to snadný zápas, hru jsme měli ve své moci, tedy až na ten výpadek v závěrečné čtvrthodině. Za stavu 6:0 jsme polevili. Každopádně jsem však rád za tři body zvenku.“

Autor šesté branky Martin Kohout: „Vletěli jsme na ně hned na začátku a dali jim dva góly. Soupeř byl odevzdaný, čekali jsme od něj přece jen lepší výkon. Za stavu 6:0 jsme ho však sami postavili na nohy, protože všichni chtěli útočit a nechávali jsme vzadu za sebou hrozné díry.“

Trenér Litole Pavel Jareš: „Na rozdíl od zápasu s Motorletem, který jsme vyhráli 3:0, nám nevyšel vstup do zápasu s Vyšehradem. Po fatálních chybách v naší obraně jsme prohrávali již v osmé minutě 0:2. To soupeře nakoplo a dokazoval, proč je na špičce tabulky. Vyšehrad hrál kombinační fotbal v pohybu a byl jasně lepší. Těšit mě může jen fakt, že jsme ještě za stavu 0:6 dokázali s utkáním něco udělat a díky hattricku Ježka během devíti minut snížili na 3:6.“

FK Litol – Slavoj Vyšehrad 3:6 (0:2)

Branky: 76., 82. a 85. Ježek – 8. a 60. Kavka, 5. Kočí, 56. Mošna, 58. Švejda, 67. Kohout.

Rozhodčí: Mrkáček – Schrötter, Melichar. ŽK: Čemus, Sosnovský, Vrána – Kavka, Wulkan.

Diváků: 260.

Litol: Rathouský – Helmich, A. Petrouš (8. Jiráň, 33. Vrána), Čemus, Korejza – Cáska, Bohdan, M. Jareš (77. Š. Jareš), Černý – Sosnovský, Ježek. Trenér Pavel Jareš.

Vyšehrad: Prokeš – Budějský, Hendrych, Nosek, Kubík – Švejda (62. Primus), Mojdl, Mošna (70. Wulkan), Zimmermann (50. Kohout) – Kavka, Kočí. Na lavičce byl ještě připraven brankář Drápela. Trenér Jaroslav Klíma.

Střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

14 – Kavka (z toho 4 v poháru)

3 – Babašta, Budějský (oba 1 v poháru), Kočí, Mojdl

2 – Švejda (1 v poháru)

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Jeřábek, Kohout, Kraus, Mošna, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann

Nahrávači na góly (divize + Pohár České pošty):

6 – Kavka (z toho 1 v poháru)

5 – Kočí (1 v poháru), Nosek (2 v poháru)

4 –  Mojdl

3 – Budějský (1 v poháru), Kohout

2 – Balcárek (1 v poháru), Baratynskyy (1 v poháru), Jeřábek

1 – Jiráň (v poháru), Kubík (v poháru), Prokeš, Švehla (v poháru), Švejda, Zachariáš, Zimmermann