Pozor na Libiš, bilance našich vzájemných utkání je varovná

„A“-muži – Soubojem se Sokolem Libiš, třináctým mužstvem tabulky divize B, vstoupí v neděli Slavoj Vyšehrad do poslední třetiny podzimní části sezony. Mezi oběma soupeři je rozdíl 14 bodů, a tak je favoritem náš tým. Jenomže pozor – historická bilance vzájemných utkání varuje: Libiši jsme neuměli dávat góly, těžko tedy očekávat, že přijede odevzdaný protivník.

„Nejsme jako jiné kluby na divizní úrovni, u nás to funguje trochu jinak, jsme tady všichni taková jedna velká rodina,“ řekl o Sokolu Libiš jeho manažer Vladimír Vávra. Právě pod jeho taktovou začal klub, slavící letos osmdesát let, stoupat.

Tým z dvoutisícové obce, jež se nachází dva kilometry severozápadně od Neratovic, se utkával pravidelně s Vyšehradem v letech 2002 až 2006. Šlo o celkem osm vzájemných zápasů v divizí B s velmi nepříznivou bilancí pro šemíky: 2 – výhry – 1 remíza – 5 porážek a skóre 3:6. Je tedy zřejmé, že v těchto soubojích padalo minimum gólů.

V první dekádě nového tisíciletí odehrála Libiš celkem sedm ročníků za sebou v divizi B. Počínaje sezonou 2001/02 zde obsadila postupně 9., 8., 5., 8., 9., 12. a 15. místo, jež v červnu roku 2008 znamenalo pád zpět do přeboru. Kuriozitou je fakt, že tým Sokola tehdy poslal svým gólem o soutěž níž Josef Bičaník z Horních Měcholup, který je v současnosti právě hráčem Libiše!

Ve Středočeském krajském přeboru strávili bílomodří následující čtyři sezony, pokaždé se umístili v první polovině tabulky. V minulém ročníku 2011/12 obsadil Sokol Libiš 5. místo za Kutnou Horou, Dobrovicí, Českým Brodem a Úvaly. Rozhodl se akceptovat nabídku tzv. postupu mimo pořadí.

„Postoupili jsme z pátého místa přeboru, takže jediným cílem je pokusit se poprat o setrvání v divizi. A když k tomu ještě budeme hrát fotbal, na který se bude dát koukat, tak jedině dobře,“ uvedl Jiří Kabyl, který je v současnosti sportovním manažerem klubu. A jeho syn hráčem. Funkci trenéra vykonává Václav Havel, asistentem je Miroslav Mňuk, jenž přišel ze Slovanu Kunratice.

V mužstvu je mj. 37letý záložník Jaroslav Škoda, jenž odehrál v I. lize 56 zápasů za Most. Z Ovčár přišel do Libiše zkušený 31letý obránce Milan Matějček, který je současně divizním rozhodčím a navíc vynikajícím futsalistou. Pro současný vrcholový fotbal vychovala Libiš Jana Kalabišku, jenž hrával mj. za Příbram, Brno a nyní je ve slovenské Senici.

Libiš v posledním utkání podlehla doma Motorletu 0:3 a nastoupila v této sestavě: Šídlo – Kabyl ml., Pochman , Zuskin, Kubeš – Špička, Matějček, Matoušek, Škoda – Palej, J. Slavíček. Střídali Trojan, Bičaník a Janík.

Utkání FK Slavoj Vyšehrad – TJ Sokol Libiš se hraje v neděli 21. října od 10.15 hod. a řídí jej rozhodčí Marek Janíček z Dešné u Dačic, na čarách mu budou asistovat Jaromír Štuk ze Sezimova Ústí a Miroslav Fišer z Prahy 4.

A další zápasy Vyšehradu? Juniorka hraje v sobotu 20. října dopoledne od 10.30 na vysočanském hřišti Pragy, již od 10.00 h nastoupí doma proti béčku Slavie naše U 19 v utkání České ligy staršího dorostu. Týmy U 17 a U 16 jedou v neděli do Českých Budějovic. Starší žáci U 15 nastoupí v neděli dopoledne v Krči proti svým vrstevníkům z Karlových Varů.

Dosavadní podzimní zápasy Vyšehradu:

Vyšehrad – Benešov 2:1 (0:0) Pohár České pošty, předkolo. Branky Vyšehradu: Švejda a Jiráň.

Vyšehrad – Rokycany 5:1 (2:0) Pohár České pošty, 1. kolo. Branky Vyšehradu: Kavka 3, Švehla, Budějský.

Úvaly – Vyšehrad 1:3 (1:0) Divize B, 1. kolo. Branky Vyšehradu: Wulkan, Babašta, Kavka.

Vyšehrad – Český Brod 2:0 (2:0) Divize B, 2. kolo. Branky: Budějský, Kavka.

Lovosice – Vyšehrad 0:2 (0:1) Divize B, 3. kolo. Branky: Zachariáš z pen., Babašta.

Vyšehrad – Písek 2:0 (1:0) Pohár České pošty, 2. kolo. Branky: Babašta, Kavka.

Vyšehrad – Brozany 4:1 (3:0) Divize B, 4. kolo. Branky Vyšehradu: Mojdl 2, Hendrych, Budějský.

Meteor – Vyšehrad 1:0 (0:0) Divize B, 5. kolo.

Vyšehrad – Neratovice 0:0 Divize B, 6. kolo.

Žatec – Vyšehrad 1:6 (0:2) Divize B, 7. kolo. Branky Vyšehradu: Kavka a Kočí po 2, Houdek, Mojdl.

Vyšehrad – Čelákovice 6:0 (3:0) Divize B, 8. kolo. Branky: Kavka 3, Jeřábek, Kraus, Zimmermann.

Motorlet – Vyšehrad 2:1 (2:0) Divize B, 9. kolo. Branka Vyšehradu: Kavka.

Vyšehrad – Teplice 0:7 (0:1) Pohár České pošty, 3. kolo.

Litol – Vyšehrad 3:6 (0:2) Divize B, 10. kolo. Branky Vyšehradu: Kavka 2, Kočí, Mošna, Švejda, Kohout.

Dosavadní podzimní zápasy Sokola Libiš:

Libiš – Brozany 0:2 (0:1) Pohár České pošty, předkolo.

Toužim – Libiš 1:0 (0:0) Divize B, 1. kolo.

Libiš – Úvaly 1:1 (0:0) Divize B, 2. kolo. Branka Libiše: Špička.

Český Brod – Libiš 1:1 (0:1) Divize B, 3. kolo. Branka Libiše: Mich. Novák.

Libiš – Lovosice 0:5 (0:1) Divize B, 4. kolo.

Brozany – Libiš 2:0 (1:0) Divize B, 5. kolo.

Libiš – Meteor 1:1 (1:0) Divize B, 6. kolo. Branka Libiše: Zuskin.

Neratovice – Libiš 2:2 (1:1) Divize B, 7. kolo. Branky Libiše: Kabyl ml., Škoda.

Libiš – Žatec 1:1 (0:0) Divize B, 8. kolo. Branka Libiše: Bičaník.

Čelákovice – Libiš 2:3 (1:3) Divize B, 9. kolo. Branky Libiše: Palej 2, Škoda.

Libiš – Motorlet 0:3 (0:1) Divize B, 10. kolo.