Arktickému fotbalu v Novém Boru vévodil Kavkův hattrick

„A“-muži Skvělá práce! Ani dosavadní neporazitelnost Nového Boru na vlastním hřišti, ani velmi náročné klimatické podmínky nemohly zastavit a také nezastavily tým Vyšehradu v jeho cestě za dalšími třemi body v podzimní části divize A. Šemíci vyhráli 4:1, a zásluhou vítězství číslo 9 si tak upevnili své postavení v čele tabulky. Hattricku, mimochodem již třetího na podzim, dosáhl Tomáš Kavka, zbývající branku připojil Michal Švejda. Severočeši dosáhli čestného úspěchu až v závěru utkání.

V prvním poločase si mohli šemíci klidně připadat jako členové expedic Roalda Amundsena či Roberta Falcona Scotta, které spolu před 101 roky závodily o premiérové dobytí jižního pólu. Sněžení a ostrý protivítr hodně ztěžovaly snahu o kombinaci a dodržování taktických pokynů, ke cti našich hráčů však lze říct, že se všemi nástrahami se poprali na jedničku. A to i bez distancovaného kapitána Hendrycha, jehož nahradil na stoperu Mošna a za něj se do středu zálohy dostal Houdek.

Již po dvaceti minutách hry sudí Vitner odpustil domácím penaltu, když při trestném kopu Budějského jeden z domácích hráčů ve zdi zvedl ruku a jednoduše si zahrál odbíjenou. Beztrestně.

Pokud kdy měli Novoborští možnost udělat něco pro dobrý výsledek, pak to bylo již v první půli. Po rohu však Müller zblízka hlavičkoval vedle Prokešovy brány. Ve 25. min. už ale jejich gólman Blumentritt lovil poprvé míč ze sítě. Po centru Budějského zprava balon propadl přes dva stopery domácích ke Kavkovi, ten zbytečně neotálel a z první jej poslal do brány: 0:1!

Minutu před poločasem pro změnu odcentroval do vápna zleva Kubík a Kavka poslal míč do protipohybu brankáře: 0:2!

Tři minuty po návratu ze šaten Švejda využil špatné rozehrávky domácích na těžkém terénu, běžel sám na domácího gólmana a úspěšně jej přeloboval: 0:3!

V55. min. po akci Houdka se dostal k míči Kočí, prodloužil jej na Kavku, ten si ho ve vápně ještě posunul a střelou po zemi upravil na 0:4! Kanonýr Vyšehradu tak má na svém kontě již 17 podzimních branek, z roho 13 v divizi B a 4 v poháru České pošty.

To už byl pro domácí regulérní debakl. Alespoň trochu ho zmírnit se jim podařilo v 78. min. po brejku a zakončení dorostence Lebrušky: 1:4.

Do konce podzimní části zbývají ještě tři kola. V neděli 4. listopadu v 10.15 Vyšehrad přivítá doma tým Vilémova, týden nato se představí v Souši a v podzimní derniéře vyzve na vlastním hřišti nováčka z Toužimi.

Trenér Jaroslav Klíma: „V první půli jsme hráli proti větru se sněhovou vánicí a musím kluky pochválit za jejich zodpovědný přístup. Kafe dal v zápase tři góly, mohl jich však být klidně dvojnásobek. Ještě jeden regulérní mu rozhodčí neuznal. Mohu říct, že jsme zaslouženě vyhráli, protože domácím jsme moc nepůjčili balon.“

Autor hattricku Tomáš Kavka: „Navzdory těžkému terénu jsme si uměli dát balon do nohy. Domácí sice na tom také nebyli kombinačně špatně, my jsme je však dokázali účinně presovat a po vyloučení jejich hráče jsme je už k ničemu nepustili. Třetí podzimní hattrick mě samozřejmě těší, hlavní je však to, že jsem pomohl mančaftu ke třem bodům.“

Autor jedné branky Michal Švejda: „V první půli dostal po faulu na mě červenou kartu hráč domácích Kaňkovský, který si však o to říkal od samotného začátku utkání. Trefil mě loktem přes rameno do obličeje a rozhodčí se s ním vůbec nebavil, rovnou mu dal červenou kartu. Chvilku po zahájení druhé půle se mi podařilo vystihnout zkaženou přihrávku domácích, běžel jsem potom sám na gólmana a vyšlo mi ho přehodit. Byl to gól na 3:0 a pak jsme už jen kontrolovali hru.“

Sekretář FC Nový Bor Jiří Obrovský: „Vyšehrad u nás vyhrál zaslouženě, v deseti jsme mu nebyli schopni konkurovat. Přísné vyloučení Kaňkovského již v první půli ale vývoj utkání hodně ovlivnilo. Zápas jsme kvůli počasí přeložili na umělku, a na tu je Vyšehrad zvyklý. V našem týmu se projevila absence stopera Svobody, po zranění nastoupili Kubeš a Švec, což bylo znát. Vyšehrad s Motorletem byly zatím nejtěžšími protivníky, na něž jsme narazili.“

FC Nový Bor – Slavoj Vyšehrad 1:4 (0:2)

Branky: 78. Lebruška – 25., 44. a 55. Kavka, 48. Švejda.

Rozhodčí: Vitner – Kapoun, Klupák. ŽK: Lebruška – Kubík, Budějský. ČK: 37. Kaňkovský (Nový Bor).

Diváků: 50.

Nový Bor: Blumentritt – Vávra, Vlk, Lebruška, Bartoš – Švec (82. Červeňák), Kubeš (74. Stromecký), Šulc, Demke, Müller – Kaňkovský. Trenér František Kubáň.

Vyšehrad: Prokeš – Budějský, Nosek, Mošna, Kubík (75. Ivančo) – Švejda (70. Primus), Mojdl, Houdek (57. Zimmermann), Kohout – Kočí, Kavka. Na lavičce byl ještě připraven brankář Drápela. Trenér Jaroslav Klíma.

Střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

17 – Kavka (z toho 4 v poháru)

3 – Babašta, Budějský (oba 1 v poháru), Kočí, Mojdl, Mošna, Švejda (1 v poháru)

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Jeřábek, Kohout, Kraus, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann