Brankostroj šemíků se zasekl, Vilémov má z Vyšehradu bod

„A“-muži – Jirny, Zápy, Teplice B, Žatec, Neratovice a nejnověji také Vilémov. To je výčet šesti mužstev, jež v posledních třech sezonách dokázala uhájit na Vyšehradě při divizních zápasech čisté konto. Do souboje prvního se čtrnáctým týmem tabulky šel Slavoj coby jasný favorit, bohužel tuhle roli nesplnil: Vyšehrad – Vilémov 0:0.

Vilémov naposledy uhájil venku čisté konto 14. dubna v Souši, tedy ještě v předchozím ročníku. Od té doby vždy inkasoval na hřištích soupeřů v devíti zápasech za sebou – než přijel na Vyšehrad. Na půdě lídra tabulky dokázal nečekaně bodovat, přesto paradoxně klesl na předposlední příčku tabulky. Předběhla jej Toužim.

Trenéři Klíma s Kopřivou poslali na hřiště stejnou základní sestavu jako před týdnem v Novém Boru, kde vyhráli šemíci 4:1. Tedy stále bez distancovaného stopera a kapitána Hendrycha. První poločas skončil na jasné gólové šance 1:1. Nejprve v 17. min. bosenský forvard druholigového Varnsdorfu Šljivič, jenž přišel vypomoci farmě Vilémovu, trefil zblízka dobře postaveného gólmana Prokeše. Po půlhodině hry pak pohotovou hlavičku Kohouta stihl na brankové čáře zázračně odvrátit bek hostí Lukáš Nagy. Zanedlouho pak před Kavkou včas uklidili míč do bezpečí zadáci Severočechů. Četnost střeleckých pokusů šemíků byla zřetelně vyšší, většinou ale gólmana Loose moc nevylekaly.

Po změně stran začal tlak Vyšehradu stále sílit. V polovině druhé půle Kočí trefil ve vápně Očipku a marně se pak dožadoval penalty za ruku hráče hostí. V 72. min. Loos zneškodnil Mošnovu střelu a vzápětí po rohu Kavka zblízka minul.

Čtvrt hodiny před koncem přišla gólová příležitost hostí č. 2. Střela Martina Nagyho měla potřebné parametry, mířila po zemi k tyči, Prokeš ji však stihl tečovat a dostat do zámezí. Z protiútoku pak po centru Kavky Mošna neproměnil další možnost. V 78. min. min. fauloval Kavku v šestnáctce Martin Nagy, rozhodčí Novák mu to však prominul a hrálo se dál. Penalta se kopat měla, leč nekopala.

Ostřelování branky pokračovalo, potřetí neuspěl Mošna a nepomohly ani četné standardky. Ve druhé půli se neurodilo zhola nic z devíti rohů ani trestných kopů Noska – ve vlastním vápně hráči Vilémova vyhráli všechny hlavičkové a vůbec osobní souboje. V 84. min. po dalším z trestných kopů sestřelil Kubíka v šestnáctce gólman Loos, hrálo se však zase dál.

Pět minut před konečným hvizdem si na vynikající centr Kavky naběhl Kohout, ze dvou metrů a sám však přehodil bránu hostí (na snímku). Tato megašance doslova řvala po gólu, bohužel podobně jako v první půli Kohymu štěstí v koncovce nepřálo.

Navzdory značnému nepoměru v četnosti střeleckých pokusů (18:5) i rohů (10:2) se tak body po bezbrankové plichtě dělily. Z předchozích dvou utkání na Vyšehradě si přitom Vilémov odvezl domů 11 inkasovaných branek.

Remíza v tomto utkání pošramotila vyhlídky našeho týmu na podzimní prvenství v soutěži. O postavení na vedoucí příčce může přijít již ve středu, kdy je na programu dohrávka Český Brod – Meteor. Libeňský rival má v tuto chvíli ztrátu jediného bodu. Dva ztrácí na Vyšehrad třetí Motorlet, jenomže i on má k dobru jedno odložené střetnutí – ve Vilémově…

Do konce podzimní části zbývají už jen dvě kompletní kola. V sobotu 10. listopadu odcestuje náš tým do Mostu, neboť ve dvě hodiny odpoledne nastoupí na půdě Baníku Souš. V podzimní derniéře v neděli 18. listopadu pak vyzve na domácím hřišti tradičně v 10.15 h nováčka z Toužimi.

Asistent Milan Kopřiva: „Je to pro nás nečekaná ztráta dvou bodů. Bohužel. Přestože jsme se cítili být v herní pohodě a věděli jsme předem, že tu bude Vilémov bránit v devíti lidech na vápně, měli jsme se v klíčových momentech víc soustředit a pak bychom alespoň něco proměnili. Je to i o tom, umět vzít na sebe odpovědnost. Soupeř měl velmi dobrou defenzivu, běhal s námi a byl důrazný. A navíc dobře ustrážil Kavku. První půle byla z naší strany bohužel vlažnější či spíš bídná. Až po příchodu Cimiho zhruba po hodině hry jsme si začali vytvářet spoustu standardek, ale zůstalo jen u závarů. Musíme zapracovat na tom, abychom si uměli poradit se soupeři, kteří k nám přijedou jen odkopávat a bránit.“

Kapitán Lukáš Budějský: „Moc nám nevycházely centry, nebyly moc přesné. A navíc si obránci Vilémova uměli ve vlastním vápně poradit. Když už se pak přece jen naskytly šance, tak je nedáme. Na tomhle malém hřišti většinou stačí dát jeden gól a je rozhodnuto, my ale nejsme schopni to tam dotlačit. Kohy měl před sebou prázdnou bránu, to snad nešlo nedat. Ale stejně to nebyl gól. Škoda, po prvním gólu by se sesypali.“

Martin Kohout: „Dostal jsem pět minut před koncem balon před prázdnou bránu a nedal. Nejspíš jsem ho trochu předběhl, protože jsem přestřelil z malého vápna, což je úplně nesmyslné. Škoda, tohle byl klíčový moment utkání. I předtím jsme sice měli šance, ale tahle byla největší. A škoda je také to, že nejspíš přijdeme o první místo v tabulce. Je to velká ztráta.“

Jiří Mošna: „Soupeř se na nás dobře takticky připravil, což znamenalo, že většinou bránil všemi hráči. Šance jsme sice měli, ale když je neproměníme… Je to ztráta a velké zklamání.“

Oto Houdek: „Vilémov přijel bránit v deseti lidech, přesto jsme si šance vypracovali, jenomže nám to tam nespadlo. Měli jsme kopec smůly, škoda ztracených dvou bodů. Celý zápas jsme hráli v křeči.“

Trenér Vilémova Michael Šimek: „Viděl jsem Vyšehrad už před týdnem v Novém Boru, a tak jsem se přesvědčil, že je kombinačně výborným mužstvem. Hráli jsme proto z hlubokého bloku – chtěli jsme urvat bod, a to se nám šťastně podařilo. Domácí měli některé vyložené šance, ale i my jsme měli dvě až tři příležitosti z brejků. Pochválil bych celý náš tým hlavně za perfektní defenzivní činnost. Je to pro nás povzbuzení do dalších zápasů.“

Slavoj Vyšehrad – Stap Tratec Vilémov 0:0

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 10:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 0:4.

Rozhodčí: Novák – Vít, Koval. ŽK: L. Nagy, Lorec (oba Vilémov).

Diváků: 205.

Vyšehrad: Prokeš – Budějský, Mošna, Nosek, Kubík (90. +1 Primus) – Švejda, Houdek (58. Zimmermann), Mojdl, Kohout – Kavka, Kočí. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Drápela, Wulkan a Ivančo. Trenér Jaroslav Klíma.

Vilémov: Loos – L. Nagy (76. Petr Kurel), Vavroušek, Jirchář, Čuda – M. Nagy – Kopřiva, Kučera (59. Lorenc), Dobeš, Očipka – Šljivič. Trenér Michael Šimek.

Střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

17 – Kavka (z toho 4 v poháru)

3 – Babašta, Budějský (oba 1 v poháru), Kočí, Mojdl, Mošna, Švejda (1 v poháru)

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Jeřábek, Kohout, Kraus, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann