Body ztracené doma je třeba získat zpět na „letišti“ v Souši

„A“-muži Poslední cesta za soupeřem na venkovní hřiště v tomto roce je tady. Slavoj Vyšehrad nabere v sobotu dopoledne směr Most, kde se od 14 hodin střetne v utkání 14. kola divize B s Baníkem Souš. Cíl je nabíledni – zisk tří bodů, jež by daly zapomenout na poslední domácí ztrátu v podobě bezbrankové remízy s Vilémovem.

Bude to však obtížné hned z několika důvodů. Jedním je ten, že v Souši je hřiště velkých rozměrů, takřka letiště, na něž jsou domácí zvyklí. Dalším je pak podzimní domácí bilance Baníku: ze sedmi zápasů 6 – 0 – 1. Body si odsud zatím odvezly jen Brozany, které zde koncem září vyhrály 3:1. Pak je tu ještě hodně nepříjemná vzpomínka na první vzájemné utkání. Loni 27. srpna totiž náš tým podlehl v Souši vysoko 1:5, když už v poločase prohrával 0:4!

„Nic takového se opakovat nebude. Vezmeme si v Souši zpátky body, které jsme ztratili doma v utkání s Vilémovem. To se nedá nic dělat,“ prohlásil rázně jeden z dvojice trenérů Slavoje Vyšehrad Milan Kopřiva.

„Souš je známa tím, že dělá výsledky doma. Nečeká nás nic jednoduchého, ale my prostě musíme odčinit ten Vilémov,“ přidal se krajní záložník našeho mužstva Martin Kohout. Právě on byl tím, kdo měl pět minut před koncem utkání s Vilémovem doslova megašanci, zblízka však zbrkle překopl prázdnou bránu.

Meteor nás ve středu vystřídal na první příčce

Šemíci bohužel přišli i o vedení v tabulce. Ve středeční dohrávce 12. kola totiž Meteor porazil 4:2 Český Brod a posunul se znovu na první příčku. O to vyšší bude motivace uspět v Souši.

Do hry o podzimní prvenství se ale ještě může zapojit Motorlet. Ten je sice nyní třetí, má však k dobru zápas Vilémovem. Právě na půdě Motorletu nastoupili hráči Baníku Souše naposledy. Z Jinonic si odvezli porážku 0:2, když inkasovali góly v závěru obou poločasů. Zajímavé je, že góly Motorletu dali Pyšek a Brodský, tedy titíž hráči, co nedávno položili na lopatky také Vyšehrad!

Souš nastoupila do tohoto utkání v sestavě: Unger – Pátek (64. Bartoš), Macháček, Tancoš, Jamrich – Leibl, Christof (75. Karban), Čonka, Hošek – Da Silva, Štípek (53. Banovič). Jen čtyři z těchto hráčů, jmenovitě brankář Unger, Tancoš, Da Silva a Leibl nastoupili za Souš letos v březnu na hřišti Vyšehradu. Šemíci vyhráli v jarním duelu sezony 2011/12 na domácí půdě poměrem 3:2. Naše branky dali Horkavý, Babašta a Hradecký z penalty po faulu Ungera na Kočího.

Nejlepším střelcem Baníku je s pěti góly David Čonka, který přišel do Souše společně s Ladislavem Jamrichem z třetiligového Chomutova. V týmu je i brazilský útočník Da Silva Diego, ten pro změnu dorazil ze sousedského Baníku Most.

Noví trenéři Kopas a Giampaoli: sedm bodů ze čtyř utkání

Souš před měsícem měnila trenéry. Po debaklu 0:5 na Meteoru, který byl třetí prohrou v řadě, byl odvolán kouč Jiří Černý a nahradil jej sportovní ředitel klubu Zdeněk Kopas. Asistentem mu je sekretář klubu Karel Giampaoli. Zatím stihli odkoučovat čtyři zápasy a vytěžit z nich sedm bodů (oba jsou zachyceni na druhém snímku: vlevo je Kopas, vpravo Giampaoli).

Klub si před sezonou vytkl umístění okolo 5. místa, to se mu ale zatím moc nedaří. Dvě kola před koncem podzimu je Souš na 8. místě s dvaceti body, tj. o devět méně, než jich má Vyšehrad.

Utkání 14. kola divize B Baník Souš – Slavoj Vyšehrad se hraje v sobotu 10. listopadu ve 14.00 hod. a řídí jej rozhodčí Pavel Bacík z Jáchymova, na čarách mu budou asistovat Martin Svatík z Plzně a Petr Klupák z Litoměřic.

Juniorka hraje v neděli doma s Kyjemi

Na podzim naposledy na domácím hřišti se představí naše juniorka. V neděli 11. listopadu ve dvě hodiny odpoledne rozehraje svůj zápas I. A třídy s TJ Kyje, tedy desátým celkem soutěže. Cílem je vyhrát a odlepit se ze dna tabulky!

Starší dorostenci Vyšehradu nastoupí v neděli čtvrt hodiny před polednem v Trutnově. Mladí šemíci se pokusí přerušit černou sérii porážek v České lize dorostu U19.

Již v sobotu v deset hodin dopoledne hostí naše U17 na Vyšehradě soupeře z Teplic. Stejní soupeři v kategorii U16 proti sobě nastoupí ve 12.15 h. Tým Vyšehradu U 15 přivítá v neděli v 10 hodin dopoledne na hřišti v Krči soupeře z Mostu.

Dosavadní podzimní zápasy Baníku Souš

Litvínov – Souš 3:1 (1:1)

Pohár České pošty, předkolo. Branka Souše: Berki.

Souš – Nový Bor 3:1 (2:1) Divize B, 1. kolo. Branky Souše: Čonka, Štípek, Jamrich z pen.

Vilémov – Souš 0:0 Divize B, 2. kolo.

Souš – Litol 2:1 (0:0) Divize B, 3. kolo. Branky Souše: Čonka, Štípek z pen.

Souš – Toužim 3:1 (2:0)

Divize B, 4. kolo. Branky Souše: Diego, Christof, Čonka.

Úvaly – Souš 1:0 (0:0) Divize B, 5. kolo.

Souš – Český Brod  2:1 (2:1) Divize B, 6. kolo. Branky Souše: Čonka, Karban.

Lovosice – Souš 2:1 (0:0) Divize B, 7. kolo. Branka Souše: Christof.

Souš – Brozany 1:3 (1:2) Divize B, 8. kolo. Branka Souše: Diego z pen.

Meteor – Souš 5:0 (4:0) Divize B, 9. kolo.

Souš – Neratovice 2:1 (0:0) Divize B, 10. kolo. Branky Souše: Hošek, Hanzlíček.

Žatec – Souš 0:0 Divize B, 11. kolo.

Souš – Čelákovice 2:0 (0:0) Divize B, 12. kolo. Branky Souše: Leibl z pen., Čonka.

Motorlet – Souš  2:0 (1:0) Divize B, 13. kolo.

Dosavadní podzimní zápasy Vyšehradu

Vyšehrad – Benešov 2:1 (0:0) Pohár České pošty, předkolo. Branky Vyšehradu: Švejda a Jiráň.

Vyšehrad – Rokycany 5:1 (2:0) Pohár České pošty, 1. kolo. Branky Vyšehradu: Kavka 3, Švehla, Budějský.

Úvaly – Vyšehrad 1:3 (1:0) Divize B, 1. kolo. Branky Vyšehradu: Wulkan, Babašta, Kavka.

Vyšehrad – Český Brod 2:0 (2:0) Divize B, 2. kolo. Branky: Budějský, Kavka.

Lovosice – Vyšehrad 0:2 (0:1) Divize B, 3. kolo. Branky: Zachariáš z pen., Babašta.

Vyšehrad – Písek 2:0 (1:0) Pohár České pošty, 2. kolo. Branky: Babašta, Kavka.

Vyšehrad – Brozany 4:1 (3:0) Divize B, 4. kolo. Branky Vyšehradu: Mojdl 2, Hendrych, Budějský.

Meteor – Vyšehrad 1:0 (0:0) Divize B, 5. kolo.

Vyšehrad – Neratovice 0:0 Divize B, 6. kolo.

Žatec – Vyšehrad 1:6 (0:2) Divize B, 7. kolo. Branky Vyšehradu: Kavka a Kočí po 2, Houdek, Mojdl.

Vyšehrad – Čelákovice 6:0 (3:0) Divize B, 8. kolo. Branky: Kavka 3, Jeřábek, Kraus, Zimmermann.

Motorlet – Vyšehrad 2:1 (2:0) Divize B, 9. kolo. Branka Vyšehradu: Kavka.

Vyšehrad – Teplice 0:7 (0:1) Pohár České pošty, 3. kolo.

Litol – Vyšehrad 3:6 (0:2) Divize B, 10. kolo. Branky Vyšehradu: Kavka 2, Kočí, Mošna, Švejda, Kohout.

Vyšehrad – Libiš 2:0 (0:0) Divize B, 11. kolo. Branky: Mošna 2.

Nový Bor – Vyšehrad 1:4 (0:2) Divize B, 12. kolo. Branky Vyšehradu: Kavka 3, Švejda.

Vyšehrad – Vilémov 0:0 Divize B, 13. kolo.