V posledním utkání letošního roku jsme zdolali 5:1 Toužim

„A“-muži – Před týdnem debakl 1:5 v Souši, teď naopak vítězství 5:1 doma nad nováčkem z Toužimi. Poslední zápas roku 2012 šemíkům vyšel, i když gólů zase mohl být klidně dvojnásobek. Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl Michal Kočí, do sítě nováčka se trefili také Martin Kohout, Václav Klán a Jiří Mošna.

Po podzimní části divize B má tak špička tabulky tuto podobu: vítězem první poloviny sezony je Meteor se ziskem 36 bodů, když prohrál jen jednou v derby na Motorletu. Druhý Vyšehrad, střelecky nejproduktivnější tým soutěže, má 32 bodů (10 výher – 2 remízy – 3 porážky, skóre 42:16) a třetí Motorlet 30 bodů. Jinonický tým ale čeká ještě dohrávka ve Vilémově. Čtvrtý je nováček z Úval s 27 body.

Do základní sestavy se na podzimní derniéru vrátili Hendrych, Kohout a objevil se v ní i 195 cm vysoký forvard Klán z partnerské Vlašimi, naopak na lavičce zůstali tentokrát Kavka, Švejda a Houdek.

Hosté z Karlovarska však nehleděli na fakt, že jsou v tabulce třetí od konce a začali na Vyšehradě bez respektu. Už ve 4. min. se vydal na zteč jejich nejnebezpečnější hráč Strejček, gólman Prokeš ale včas a daleko vyběhl a hrozbu s přehledem zažehnal. Po čtvrthodině hry pak zneškodnil hodně nepříjemnou bombu Zápotockého z trestného kopu.

Krátce nato se snažil propálit chumel před toužimskou bránou Budějský, míč ale skončil na hradbě těl. O několik vteřin později si to už Budějský vynahradil excelentní a skvěle načasovanou přihrávkou po pravé straně na nabíhajícího Kočího. Ten s přehledem mazáka přeloboval vyběhnuvšího gólmana Martinice: 1:0!

Po inkasované brance to hosté znovu zkusili zápotockým, pozorný Prokeš jeho střelu kryl. Pak se už naplno rozjelo ostřelování brány Západočechů. Budějský trefil gólmana, kapitán Hendrych sám před Martincem přestřelil bránu a nic nebylo ani z dalších šancí Mošny a Kočího. Až sedm minut před pauzou Mošna vybídl Kohouta a ten gólovou přihrávkou nepohrdnul: 2:0!

To ještě nebylo do poločasu vše, protože dvě velmi dobré možnosti skórovat krátce za sebou promarnil Zimmermann, Klán pálil těsně vedle a Mošnův lob proletěl sotva půl metru nad břevnem. To už hosté hráli bez stopera Větrovce, jenž musel po půlhodině hry odstoupit se zlomeným nosem.

Vzhledem k obrazu hry už v poločase nebylo o vítězi pochyb a vedení zvýraznil již čtyři minuty po změně stran a přihrávce Kočího vysoký Klán: 3:0!

Dvě stovky diváků si mohly vychutnat i další akci v 57. min., kdy po přihrávce Budějského překvapil gólmana Martince umístěnou trefou zdálky Mošna: 4:0!

Na druhé straně čisté konto bohužel nebylo Prokešovi přáno, přesně v polovině druhé půle jej se štěstím překonal Strejček a snížil na 4:1.

Na posledních dvacet minut přišli na hřiště Kavka s Houdkem, čtyři minuty po nich i Švejda. Slavoj dál drtil soupeře, ujala se však už jen jedna střela, po Kavkově přihrávce uzavřel skóre tři minuty před koncem Kočí: 5:1! Náš tým nastřílel pět branek, klidně jich však mohlo být deset. Důkazem budiž 27 střeleckých pokusů, z čehož 16 střel letělo na Martincovu bránu.

Asistent Milan Kopřiva: „Týden po debaklu v Souši byl tentokrát přístup k zápasu takový, jaký by měl být pokaždé. Zpočátku to chtělo trochu trpělivosti, protože soupeř přijel s tím, že bude bránit a hrát na brejky, což se jim zpomátku dvakrát nebo třikrát podařilo. Náš vedoucí gól otevřel hru, po celý zápas jsme byli lepší, jenom je škoda, kolik příležitostí zahodíme – nejen jasných, ale přímo stoprocentních. V tomto zápase jsme mohli dát minimálně osm gólů.“

Michal Kočí (dva góly a jedna asistence): „Bouda mi poslal krásnou přihrávku, viděl jsem, že gólman je na polovině cesty z brány, a tak nebylo o čem přemýšlet a v pohodě jsem ho přehodil. Je to zkrátka o tom prvním gólu, aby pak soupeř povylezl z obrany a bylo víc místa na naši kombinaci. V té jsme silní, jak ukázal zápas s Toužimí, šancí bylo opravdu hodně. Gólů jsme mohli dát klidně deset. Domácí zápasy jsou v tomhle stejné, proti Neratovicím a Vilémovu jsme však ten gól nedali a dvěma remízami tady ztratili čtyři body. Mít je, vedli bychom po podzimu tabulku.“

Jan Mojdl: „Pro nás je důležité, abychom dali první gól, pak se uklidníme, začneme si víc věřit a hned se nám hraje jinak. Naopak inkasujeme-li jako první my, jako třeba na Meteoru, Motorletu nebo v Souši, pak to není ono. Štve mě, že po podzimu nevedeme tabulku, protože tohle mužstvo na to určitě má. Nezvládli jsme však ty nejdůležitější zápasy a kromě prohraných pražských derby ještě ten zkrat v Souši. Nemluvě o domácích ztrátách s Neratovicemi a Vilémovem.“

Brankář Josef Prokeš: „Inkasovaný gól mě samozřejmě mrzí, ale útočník soupeře šel na mě sám, střela se mi otřela o nohu a zapadla přesně k tyči. Škoda je ale spíš to, že se nám některé předchozí zápasy nepovedly, mohli jsme mít alespoň o pět šest bodů víc.“

Marek Daněk, trenér Toužimi: „Vzhledem k rozdílnému postavení obou mužstev v tabulce jsme věděli, že na Vyšehradě nemáme co ztratit. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Do chvíle, než jsme poprvé inkasovali, jsme byli až překvapivě aktivní. Nabádali jsme hráče, aby dali pozor na náběhy domácích, ale hned první gól jsme z takového náběhu dostali. Po druhém gólu jsme chtěli zápas hlavně důstojně dohrát. Nejsme zvyklí na umělku, proto nám dělalo problémy zpracování míče. Vyšehrad nás zaslouženě přehrál, zápas měl skončit spíš 8:4 nebo 9:5. Naším cílem je záchrana v soutěži.“

Slavoj Vyšehrad – SK Toužim 5:1 (2:0)

Branky: 18. a 87. Kočí, 38. Kohout, 49. Klán, 57. Mošna – 68. Strejček. Střely na branku: 16:4. Střely mimo: 11:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 9:2.

Rozhodčí: Vít – Novotný, Severýn. ŽK: Strejček, Borek (oba Toužim).

Diváků: 195.

Vyšehrad: Prokeš – Budějský, Hendrych, Nosek, Kubík – Kohout (75. Švejda), Mojdl, Mošna, Zimmermann (71. Houdek) – Kočí, Klán (71. Kavka). Na lavičce byl ještě připraven brankář Drápela. Trenér Jaroslav Klíma.

Toužim: Martinec – Krejčí, Větrovec (32. Drabík, 46. Borek), Čermák, Kanát – Zápotocký – Klepal, Mikula, Hudec, Kliment – Strejček. Trenér Marek Daněk.

Podzimní střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

17 – Kavka (z toho 4 v poháru)

5 – Kočí

4 – Mojdl, Mošna

3 – Babašta, Budějský (oba 1 v poháru), Švejda (1 v poháru)

2 – Kohout

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Jeřábek, Klán, Kraus, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann