Z osmdesáti divizních týmů má nejlepší mušku Vyšehrad

„A“-mužiJen dvě z celkového počtu 144 mužstev republikových soutěží, tedy od I. ligy až po divize, nastřílely na podzim víc branek než Vyšehrad. Jedná se o Třinec a Prostějov v MSFL. Ale mezi všemi osmdesáti divizními účastníky, rozdělenými do pěti skupin, náš tým dominuje se 42 góly.

Šest gólů nasázel Slavoj Žatci, Čelákovicím a Litoli, pět Toužimi, čtyři Brozanům a Novému Boru. Naopak naprázdno vyšli naši borci v zápasech na Meteoru, s Neratovicemi a Vilémovem, nepočítaje pohárová utkání.

„Těch gólů jsme ale mohli a měli nastřílet mnohem víc. V každém zápase si vypracujeme spoustu šancí,“ řekl trenér a současně šéf Slavoje Vyšehrad Jaroslav Klíma. Pokud by existovala statistika, jaká je k dispozici například v Lize mistrů, víc než pravděpodobně by Vyšehrad dominoval všem divizionářům také v počtu střeleckých pokusů.

„Je to škoda, že to neumíme víc zhodnotit. Například v posledním utkání s Toužimí jsme měli dát minimálně osm gólů,“ doplnil asistent Milan Kopřiva. „Šance, které zahazujeme, jsou nejen vyložené, ale přímo stoprocentní. Diváci tady na Vyšehradě vidí od našeho týmů krásné akce, bohužel to není vyjádřeno odpovídajícím množstvím gólů.“

Třináctkrát se na podzim trefil v divizi Tomáš Kavka. O jeden gól víc mají na svém kontě už jen Pavel Simr z Velkého Meziříčí (divize D) a Martin Repa z Nového Jičína (divize E). Za Kavkou je pak čtvrtým v pořadí Jan Fíček z Meteoru VIII, který nastřílel 11 branek. Deset jich má na svém kontě mj. náš bývalý hráč Ansuma Musa, útočník původem z Ghany, který hájí barvy Dobrovice, tedy nováčka divize C.

„Kafe dal v divizi třináct gólů, mohl jich dát ovšem jednou tolik,“ poznamenal Milan Kopřiva. Do střelecké listiny divize B se zapsalo na podzim celkem 16 hráčů Vyšehradu.

„Nejdůležitější je vždy ten první gól. Pokud jdeme včas do vedení, pak jsme schopni dát těch pět až šest gólu v zápase,“ přiznal Michal Kočí.

„Dali jsme sice spoustu branek, v průměru 2,8 na zápas. Jsou ale mezi nimi takové, kdy ten gól prostě nedáš a nedáš, viz derby na Meteoru. Nedáme tam za stavu 0:0 jasnou tutovku a pak místo toho dostaneme pitomý gól. A pak ty dvě bezbrankové plichty doma,“ litoval zpětně kapitán Miroslav Hendrych. „Opravdu jsme měli dát daleko víc než dvaačtyřicet gólů. Nechci říct přímo dvojnásobek, ale tak o deset až patnáct víc určitě. Šancí na to bylo víc než dost.“