Milan Doruška jmenován sportovním ředitelem klubu

„A“-muži – Slavoj Vyšehrad obnovil post sportovního ředitele fotbalového klubu. Tím se stal od nového roku Milan Doruška (na snímku), který už působil jak na této pozici, tak i v roli předsedy v Dukle Praha. To ale není jediná změna ve vedení našeho klubu. Po půlroční podzimní pauze se totiž vrací Jiří Novotný, dlouholetý vedoucí mužstva šemíků, který nahradí na postu sekretáře Jaroslava Žáka.

Milan Doruška vykonával deset let funkci předsedy SK Jičín, v letech 2002 a 2003 působil u mládeže Viktorie Žižkov. Na Julisce pracoval coby sportovní ředitel v letech 2004 a 2005 a poté coby předsedy klubu v letech 2005 až 2007.

„Poté, co jsem odešel z Dukly, jsem dostal několik nabídek, ale já si chtěl od fotbalu odpočinout, takže jsem všechny odmítl. V poslední době jsem začal nad návratem do fotbalu znovu přemýšlet. Nabídka Vyšehradu mě zaujala,“ prozradil Milan Doruška.

„Potřebovali jsme nahradit funkci předchozího sekretáře Kamila Matuszného. Práce se teď rozmělní mezi dva lidi. Milan Doruška se bude starat o veškerý chod mládeže, trenérské obsazení a hráčské doplňování tak, aby všechna naše mužstva a družstva maximálně fungovala. Jirka Novotný bude dělat sekretáře, takže se postará o veškeré úřední záležitosti od rozpisu zápasů a tréninků přes legislativní věci až k zastupováni Slavoje Vyšehrad na různých zasedáních. Klub by tak měl fungovat na poloprofesionální bázi. Za poslední půlrok jsme toho měli společně s Jardou Žákem opravdu hodně,“ uvedl šéf klubu Jaroslav Klíma. Sám se tak bude moci nyní víc soustředit na trénování A-mužstva.

A dosavadní sekretář Jaroslav Žák? „Touto cestou mu děkujeme za jeho dosavadní činnost. Jeho práce si maximálně vážíme,“ připojil Jaroslav Klíma své poděkování odcházejícímu sekretáři a předtím i trenérovi U19.

„Čeká nás dost práce na poli mládeže, vlajkovou lodí klubu je však A-tým. Chci se podílet na tom, aby se Vyšehrad vrátil do ČFL, a nejen to, aby se ve třetiligové soutěži také zabydlel a etabloval,“ dodal nový muž ve vedení Slavoje Vyšehrad Milan Doruška.

Začátek zimní přípravy je v úterý 8. ledna v 17 hodin na Vyšehradě, což se týká hráčů A-týmu i juniorky. První zápas odehraje náš tým v rámci Vyšehrad Cupu v sobotu 12. ledna od 11.00 hod. proti Kladnu. Následný program zápasů v zimní pauze nerozlišuje, zda jde o utkání A-týmu či juniorky, hráči k nim budou vždy předem nominováni trenéry.

Předběžný program přípravných utkání v zimní pauze

Sobota 12. ledna 11.00 proti Kladnu (Vyšehrad Cup)

Neděle 20. ledna 15.00 proti juniorce Příbrami (přátelsky, hřiště Vyšehrad)

Sobota 26. ledna 15.00 proti České Lípě (Vyšehrad Cup)

Sobota 2. února 15.00 proti Suchdolu (přátelsky, hřiště Vyšehrad)

Neděle 3. února 15.00 proti juniorce Mladé Boleslavi (Vyšehrad Cup)

Sobota 9. února 11.00 proti Štěchovicím (Vyšehrad Cup)

Sobota 16. února 15.00 proti FC Háje Jižní Město (přátelsky, hřiště Háje)

Neděle 17. února 13.00 proti Kunicím (Vyšehrad Cup)

Sobota 23. února 9.00 proti Dobrovici (Vyšehrad Cup)

Sobota 23. února 16.30 proti FSC Libuš (přátelsky, hřiště Braník)

Sobota 2. března 15.00 proti Slovanu Velvary (přátelsky, hřiště Vyšehrad)

Neděle 10. března 14.00 proti Sokolu Nespeky (přátelsky, hřiště Vyšehrad)

Chybí upřesnění termínu zápasu Vyšehrad Cupu proti Písku a turnajové utkání o konečné umístění během prvního březnového víkendu. Program některých přípravných zápasů může být ještě aktuálně pozměněn.