Šemíci zahájili zimní přípravu

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad zahájili zimní přípravný blok. K prvnímu tréninku v roce 2013 se sešli šemíci v úterý 8. ledna v podvečer na domácím stadionu, kde se také koná již sedmý ročník prestižního turnaje Vyšehrad Cup.

Do tréninku pod reflektory se napoprvé zapojilo jednadvacet hráčů Slavoje a s nimi i trenér Jaroslav Klíma. Druhý z dvojice koučů Milan Kopřiva se ujal vedení tréninkové jednotky, jež trvala zhruba hodinu a půl. Přihlíželi jí mj. další dva Milanové Doruška a Tandara. Milan Doruška je novým sportovním ředitelem Slavoje Vyšehrad, zatímco Milan Tandara vedoucím divizního A-mužstva a současně ředitelem Vyšehrad Cupu.

Někteří hráči brali definitivní konec svátečního času a klidu docela s humorem. „Přes svátky jsem přibral dvě kila, ale předtím na podzim jsem jich tady deset shodil,“ pronesl s úsměvem gólman Josef Prokeš.

„Čekal jsem, že přijde třicet hráčů, ale někteří se omluvili. Budeme teď trénovat denně do pátku a v sobotu máme první zápas zimního turnaje proti Kladnu. V neděli je pak volno a od příštího týdne začne třítýdenní příprava zaměřená na fyzičku. Proto k nám také přijde kondiční trenér. Podle toho naplánujeme tělocvičnu – spinningy, kola a všechny tyto věci s tím související. Mezitím budeme hrát samozřejmě zápasy,“ uvedl Milan Kopřiva.

Na prvním tréninku byly vidět i staronové tváře navrátilců z jiných oddílů, jmenovitě zkušeného krajního záložníka Jakuba Frohny (na podzim Dobřichovice) či mladého beka Matěje Vrány (Litol).

„Rok hostování v Dobřichovicích mi stačil. Jsem kmenovým hráčem Slavoje Vyšehrad a Vyšehradu chci také pomoci k tomu, abychom tu na jaře vybojovali postup do ČFL,“ řekl bez jakéhokoliv alibismu bývalý kapitán mužstva Frohna.

Do přípravy se znovu zapojil Ivan Baratynskyy, jenž absentoval v závěru podzimní části sezony. Na dalších trénincích by se měli objevit další navrátilci z jiných oddílů Vladimír Hradecký (Zápy) a Tomáš Pechar (Dobřichovice). Zbrusu novou tváří je středopolař Jan Popelka, který působil v Kunicích.

Program přípravných utkání v zimní pauze

Sobota 12. ledna 11.00 h proti Kladnu (Vyšehrad Cup)

Neděle 20. ledna 15.00 proti juniorce Příbrami (přátelsky, hřiště Vyšehrad)

Sobota 26. ledna 15.00 proti České Lípě (Vyšehrad Cup)

Sobota 2. února 15.00 proti Suchdolu (přátelsky, hřiště Vyšehrad)

Neděle 3. února 15.00 proti juniorce Mladé Boleslavi (Vyšehrad Cup)

Sobota 9. února 11.00 proti Štěchovicím (Vyšehrad Cup)

Středa 13. února 16.00 proti Písku (Vyšehrad Cup)

Sobota 16. února 15.00 proti FC Háje Jižní Město (přátelsky, hřiště Háje)

Neděle 17. února 13.00 proti Kunicím (Vyšehrad Cup)

Sobota 23. února 9.00 proti Dobrovici (Vyšehrad Cup)

Sobota 23. února 16.30 proti FSC Libuš (přátelsky, hřiště Braník)

Sobota 2. března 15.00 proti Slovanu Velvary (přátelsky, hřiště Vyšehrad)

Neděle 10. března 14.00 proti Sokolu Nespeky (přátelsky, hřiště Vyšehrad)

Na konci zimního přípravného bloku bude doplněn a upřesněn termín turnajového utkání o konečné umístění, jenž se uskuteční během prvního březnového víkendu. Program některých přípravných zápasů může být ještě aktuálně pozměněn.