Na úvod remíza s Kladnem

„A“-muži Naši fotbalisté si připsali první bod do tabulky skupiny B Vyšehrad Cupu. Ve svém zahajovacím utkání zimního přípravného bloku remizovali 2:2 s Kladnem. Šemíci dvakrát vedli, soupeř dvakrát vyrovnal. V závěru střetnutí byl Slavoj třikrát hodně blízko ke vstřelení vítězné branky, brankáři Kladna Hůlovi ale pomohli opravdu všichni fotbaloví svatí: v posledních třech minutách mu totiž dvakrát pomohla tyč a jednou břevno!

Trenéři Jaroslav Klíma s Milanem Kopřivou postavili základní sestavu, jež se na osmi postech shodovala s tou z posledního podzimního utkání proti Toužimi. A objevili se v ní i dva navrátilci: Jakub Frohna z Dobřichovic a Vladimír Hradecký ze Záp.

Od prvního hvizdu sudího Kubra si Vyšehrad v oranžových dresech vypracoval územní převahu, standardky i šance. Hradecký a Budějský sice ještě netrefili bránu, ve 13. min. se však už skóre poprvé měnilo. Na centr Kohouta si naběhl Kočí a překonal gólmana Sedláka: 1:0!

Bohužel radost z vedoucí branky trochu zkalilo zranění Zimmermanna, jenž musel s bolavým kotníkem brzy odstoupit ze hry a nahradil jej třetí z navrátilců Vrána (na podzim působil v Litoli).

Dvanáctý celek tabulky ČFL postupně zvedal hlavu a po půlhodině hry mohl vyrovnat. Povedlo se mu to ale až čtyři minuty před koncem, kdy si po rohu Bartoše trochu zdřímla defenziva šemíků a nehlídaný Rada hlavičkoval k tyči: 1:1.

V poločase začalo časté střídaní a právě jeden z čerstvých hráčů poslal náš tým znovu do vedení – jmenovitě Rajnoch, jenž po hodině hry vystřídal Kavku a šest minut pobytu na hřišti mu stačilo, aby úspěšně přehodil gólmana Kladna: 2:1!

Do hry se zapojili i dva zbrusu noví hráči: Jan Popelka, který působil v Kunicích a také Ilir Preči, fotbalista z Kosova, jenž na podzim hrál za Frýdek-Místek a do Prahy odešel za studii.

Na konečných 2:2 vyrovnal v 77. min. Kanaďan s ruským jménem Šarapov a Kladno nakonec uhájilo remízu zásluhou neskutečné porce štěstí v závěrečných třech minutách. Nejprve Primus trefil tyč, poté Baratynskyy břevno a těsně před konečným hvizdem Primus znovu orazítkoval tyč!

Příští utkání sehraje náš tým za týden v neděli 20. ledna od 15 hodin doma na Vyšehradě s juniorkou Příbrami. Ta přezimuje na velmi dobrém šestém místě tabulky nově utvořené juniorské ligy. V tomto případě nepůjde o turnajový zápas Vyšehrad Cupu, ale o klasický přátelák.

Asistent Milan Kopřiva: „Vzhledem k tomu, že šlo o první přípravný zápas, to nebylo špatné. Ale větší závěry zatím vyvozovat nelze. Kluci naskakovali do utkání postupně, vystřídali jsme spoustu hráčů. I z toho pohledu byl zápas přínosem. Vrátili se nám Hradecký, Frohna a Vrána, měli by přispět ke zkvalitnění současného kádru. Rádi bychom získali pro jaro i Honzu Mojdla, to je pro nás důležitý hráč. V pondělí začneme s kondiční přípravou, tréninky do pátku a v neděli zápas. Tři týdny teď budou pro hráče poněkud náročnější a doufám, že jejich docházka bude co nejvyšší.“

Daniel Drahokoupil, trenér Kladna: „Bylo vidět, že jsme hráli první zápas po měsíci a půl. Vyšehrad byl lepší, předčil nás v soubojích a jeho hráči byli i rychlejší a vůbec působili vyhranějším dojmem. My jsme byli zpočátku těžkopádní, postupně se to ale srovnalo. Měli jsme tu jen část hráčů, druhá skupina našeho kádru absolvovala trénink doma na kladenské umělce. Měli jsme tu ale i nové hráče, beka Jandu z Čelákovic či Kanaďana Šarapova, který vyrovnával na 2:2. Další nové tváře, jako Rein a Slanina, jsou našimi posilami z okolí Kladenska. Na nějaké nákupy fotbalistů nemáme finance.“

Slavoj Vyšehrad – SK Kladno 2:2 (1:1)

Branky: 13. Kočí, 66. Rajnoch – 41. Z. Rada, 77. Šarapov.

Rozhodčí: Kubr – Hrkal, Vlček. Bez karet.

Diváků: 50.

Vyšehrad: Prokeš (72. Stoupa) – Budějský (64. J. Duda), Hendrych (72. Hanzlík), Nosek (72. Čižikov), Kubík (66. Preči) – Kohout (46. Popelka), Kočí (55. Houdek), Frohna (72. Primus), Zimmermann (15. Vrána, 72. J. Klíma ml.) – Kavka (60. Rajnoch), Hradecký (46. Baratynskyy). Trenér Jaroslav Klíma.

Kladno: Sedlák (46. Hůla) – Samek, Z. Rada, Vavřina (20. Holeček), O. Janda – Růžička (46. Rein) – Bartoš, T. Procházka, Tóth (46. Franek) – Slanina (46. Šarapov). Trenér Daniel Drahokoupil.