Prohra 1:4 s juniory Příbrami

„A“-muži – Šemíci mají za sebou už dvě zimní zápasová vystoupení. Zatímco před týdnem remizovali v rámci Vyšehrad Cupu 2:2 s Kladnem, tentokrát si pozvali k přátelskému souboji juniorku Příbrami. Hosté měli v utkání navrch a dobyli vyšehradskou umělku po vítězství 4:1, i když ještě čtyři minuty před koncem vedli jen 2:1.

Zatímco v prvním utkání s Kladnem obléklo dres Vyšehradu 23 hráčů, tentokrát jich bylo 16. Z obvyklé sestavy A-mužstva chyběli Lukáš Budějský, Miroslav Hendrych, Jiří Kubík a přítomen tentokrát nebyl ani trenér Jaroslav Klíma. Mužstvo proto koučoval osamocený Milan Kopřiva. V brance se objevil vůbec poprvé Radim Mokrohajský, jenž působil naposledy v Králově Dvoře.

Příbram v Gambrinus lize přezimuje na dně tabulky, zato její mladíci pod vedením trenérů Jaroslava Maška a Františka Baráta válí, což dokazuje jejich 6. místo v nově utvořené juniorské lize. Na Vyšehradě představili základní jedenáctku, v níž nechyběli dva hráči, kteří v roce 2012 oblékali v divizi dres Vyšehradu: na jaře brankář Jiří Krček a na podzim defenzivní hráč Jan Mojdl. V příbramské sestavě figuroval i 30letý David Kalivoda, záložník se 175 zápasy a 21 góly v nejvyšší soutěži.

Vůbec nejvíc však zaměstnával defenzivu našeho mužstva útočník Řezáč, už v první půli se dostal do třech gólových šancí. Proměnil třetí z nich, a sice pět minut před pauzou, kdy přesnou střelou po zemi k tyči překonal Mokrohajského: 0:1. Vyrovnat mohl po centru Frohny Nosek, hlavičkoval však těsně vedle.

Osm minut po změně stran se Řezáč trefil podruhé a měl dokonce možnost zkompletovat hattrick.

Slavoj nebyl směrem dopředu moc nebezpečný, přesto čtvrt hodiny před koncem díky opakované střele Kavka přinutil Krčka lovit míč ze sítě: 1:2.

Kontaktní gól přesto žádným signálem k velké závěrečné ofenzivě nebyl. Navíc hra se docela přiostřila, Nosek s Kavkou viděli žluté karty a Baratyynského – aniž by mu ukázal červenou kartu – rozhodčí Severýn vykázal ze hřiště. Slavoj tak dohrával posledních sedm či osm minut utkání v deseti hráčích, protože v té chvíli v mrazivém počasí už nikdo další na lavičce nezbyl.

Přesilovku hosté využili hned dvojnásob. Nejprve skóroval parádní trefou zdálky do růžku srbský stoper Příbrami Andrejevič a těsně před konečným hvizdem uzavřel na 1:4 Skořepa.

Další dvě přípravná utkání Slavoje Vyšehrad jsou na programu během posledního lednového víkendu. V sobotu 26. 1. v rámci Vyšehrad Cupu šemíci změří své síly od 15.00 hod. s třetiligovým Arsenalem Česká Lípa, tedy mužstvem, jež přezimuje na šesté příčce tabulky ČFL. O den později v neděli 27. 1. rovněž ve tři hodiny odpoledne na Vyšehradě se střetne náš kombinovaný tým s Čechoslovanem Chuchle, který figuruje v I. A třídě (skupina B) na 11. místě.

Milan Kopřiva, trenér Vyšehradu: „Dostali jsme čtyřku, což vzhledem k průběhu hry není zase až tak špatný výsledek. Už v první půli jsme totiž mohli prohrávat vyšším rozdílem. Soupeř zahazoval šance, zatímco my jsme ani pořádně nevystřelili. Ve druhé půli jsme sice dali kontaktní gól, přesto si myslím, že byl náš výkon katastrofický. Jen to ukazuje, že někteří hráči na to zkrátka nemají. S takovým přístupem se fotbal hrát nedá. Bohužel je hrozně moc znát, vypadne-li nám několik hráčů základní sestavy najednou. Na druhou stranu brankář Mokrohajský bude určitě posilou a bylo by také dobré, abychom sem znovu přivedli Honzu Mojdla. Měl by patřit ke klíčovým hráčům Vyšehradu.“

Jaroslav Mašek, trenér juniorky Příbrami: „Máme za sebou dva týdny zimní přípravy, přesto tohle byl náš první zápas. Na to, jak teď naši hráči dostávají do těla, jsem byl s jejich výkonem spokojen. Předvedli jsme kombinační fotbal s aktivním napadáním, byli jsme daleko víc na balonu a nebezpečnější než Vyšehrad. Nakonec tomu odpovídá i výsledek. Je ale pravda, že máme v týmu tři zkušenější hráče, Martina Macháčka, Davida Kalivodu a Honzu Mojdla. Neměl jsem dnes levého beka, a tak Mojdl nastoupil právě na tomto postu a odehrál celý zápas. Chtěl jsem, aby ho domácí viděli, protože je možné, že sem znovu zamíří na hostování.“

Slavoj Vyšehrad – FK Příbram junioři 1:4 (0:1)

Branky: 76. Kavka – 40. a 53. Řezáč, 87. Andrejevič, 90. Skořepa.

Rozhodčí: Severýn – Švagr, Pavlíková. ŽK: Nosek, Kavka (oba Vyšehrad).

Diváků: 35.

Vyšehrad 1. poločas: Mokrohajský – Kohout, Nosek, Preči, Hradecký – Popelka, Frohna, Kočí, Zimmermann – Kavka, Rajnoch.

Vyšehrad 2. poločas: Mokrohajský (72. Prokeš) – Hanzlík, Nosek, Preči (63. Houdek), Hradecký – Kohout, Frohna, Kočí, Popelka (66. J. Duda) – Kavka, Baratynskyy. Trenér Milan Kopřiva.

Příbram jun.: Krček – Macháček, Andrejevič, Soldát, Mojdl – Skořepa, Šípek, Kalivoda, Čížek – Řezáč, Haas. Střídali Brotánek a Kdolský. Trenér Jaroslav Mašek.