Druhá turnajová remíza 2:2 vzešla ze souboje s Arsenalem

„A“-muži – Šemíci mají za sebou dva zápasy v rámci Vyšehrad Cupu a v obou remizovali 2:2. Po Kladnu byl naším dalším třetiligovým protivníkem Arsenal Česká Lípa. Šestý celek tabulky ČFL dal první gól, v závěru první půle ale Tomáš Kavka a Ivan Baratynskyy otočili skóre dvěma góly v rozmezí čtyř minut na 2:1. V polovině druhé půle pak hosté vyrovnali a na dělbě bodů se už nic nezměnilo.

Do sestavy Vyšehradu se sice vrátil kapitán Hendrych, trenér Kopřiva se však musel vyrovnat s absencí tří hráčů nastupujících na krajích obrany či zálohy, a to Budějského, Kubíka a Zimmermanna.

V mrazivém sobotním odpoledni sledovalo zápas pouhých patnáct diváků, s čímž ostře kontrastovala nabitá lavička České Lípy, kde se tísnilo nejen mnoho náhradníků, ale také osm (!) členů realizačního týmu v čele s trenérem Radimem Nečasem.

Zápas se hrál od začátku ve svižném a ostrém tempu, bohužel už po necelých deseti minutách hry skončil pro Hradeckého, jenž musel se zraněnou patou odstoupit. Na postu levého záložníka jej nahradil Bohuslav, jenž se vrátil na Vyšehrad po podzimním působení v Louňovicích.

Až do poloviny první půle nebyly vidět žádné větší šance, potom ale kapitán hostí Sedláček (bývalý hráč Mladé Boleslavi) rozehrál roh, na který si naběhl Gibala a ten střelou po zemi přesně k tyči posla balon do naší dítě: 0:1.

O tři minuty později mohl vyrovnat Kavka, prohrál však souboj s gólmanem Linhartem. Na druhé straně ve 34. min. Gibala zblízka v pádu těsně minul.

Ve 37. min. Bohuslav díky svému důrazu sebral míči brankáři Arsenalu, přihrál do volného prostoru nabíhajícímu Kavkovi a ten pohodlně vyrovnal na 1:1. Čtyři minuty nato Bohuslav vybojoval roh, ten rozehrál Frohna, balon sice odvrátil hlavou u bližší tyče bek hostí, ale jen k Noskovi, který hlavou přihrál Kavkovi a ten ještě prodloužil ke vzdálenější tyči na svého parťáka z útočné dvojice. Baratyynsky si zpracoval míč a poslal jej tyči: 2:1!

Minutu před poločasem po centru Kohouta se ocitl ve slibné pozici Kavka, brankář jej ale včas vykryl a bylo po šanci.

Po změně stran převzal iniciativu Arsenal a Mokrohajský nevěděl, kam dříve skočit. Odolával až do poloviny druhé půle, kdy jej po rohu a následném ostřelovaní brány překonal Beran a srovnal na 2:2.

Hosté byli blíž ke třetímu gólu, a to hlavně v 70. min., kdy po střele Novotného Nosek odvracel balon obětavým zákrokem na brankové čáře. Spoustu toho pochytal Mokrohajský, ale měl i štěstí, když Sedláček lobem trefil břevno.

Na druhé straně se alespoň o střely zdálky pokoušel agilní Bohuslav a hokejový bodeček na pronikajícího Kavku ve vápně hostí zůstal bez penaltového trestu. Pět minut před koncem mohl zápas rozhodnout ve prospěch Vyšehradu Houdek, v gólové šanci však bohužel přehodil českolipskou bránu.

Milan Kopřiva, trenér Vyšehradu: „Co se týče nasazení a obrazu hry, utkání rozhodně nebylo špatné, protože nešlo o žádnou nakopávanou. Zahodili jsme dvě čisté gólové šance, které volaly po gólu – v první půli Kavka a krátce před koncem utkání Houdek. Ve druhé půli však byla Česká Lípa lepším mužstvem, i proto, že nám odešel střed hřiště. Bohužel nemáme na lavičce hráče, kteří by dokázali hru oživit. Ale podržel nás brankář Mokrohajský, který chytil několik gólovek soupeře.“

Radim Nečas, trenér České Lípy: „Zásluhou obou mužstev to byl výborný fotbal. Na to, že je leden a hrálo se v mrazu, byla vidět sousta pohledných akcí, které se musely líbit. My jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili, ale testujeme řadu nových hráčů, kteří dosud nejsou sžití s mužstvem. Náš výkon půjde nahoru.“

Slavoj Vyšehrad – Arsenal Česká Lípa 2:2 (2:1)

Branky: 37. Kavka, 41. Baratynskyy – 23. Gibala, 67. Beran.

Rozhodčí: Tereba – Severýn, V. Novotný. Bez karet.

Diváků: 15.

Vyšehrad: Mokrohajský (70. Prokeš, 73. Mokrohajský) – Kohout, Hendrych, Houdek, Nosek – Popelka (46. Preči), Frohna, Kočí, Hradecký (10. Bohuslav, 78. Rajnoch) – Kavka, Baratynskyy. Trenér Milan Kopřiva.

Česká Lípa: Linhart (46. Hanzal) – Finklár (46. Broschinský), Patka, Beran, Bína (79. Válek) – Schön – Gibala (46. Holeček), Kučera, Sedláček (79. Kliment), Müller (46. J. Ježdík) – Suk (46. Novotný). Trenér Radim Nečas.