V přípravném duelu Vyšehrad podlehl partnerské Vlašimi 2:4

„A“-muži – Namísto odvolaného zápasu s juniorkou Mladé Boleslavi, jež aktuálně postrádala většinu hráčů, se A-tým Slavoje Vyšehrad během první únorové neděle utkal doma s partnerským Graffinem Vlašim. Třináctému celku tabulky II. ligy šemíci podlehli 2:4, za svůj výkon se však stydět určitě nemuseli.

Trenér Vlašimi Martin Frýdek rozdělil svůj kádr na dvě party, přičemž první z nich v neděli dopoledne porazila v rámci Vyšehrad Cupu Admiru 3:2. Odpoledne se sice pokazilo počasí, fotbal tím ale moc neutrpěl, bylo se na co dívat. Dva góly Vlašimi dal útočník Tomáš Matějka, jenž před lety proháněl defenzivu šemíků v dresu Sparty Krč.

V sestavě domácího týmu chyběli Kočí s Houdkem, naopak poprvé v zimě nastoupil za Vyšehrad defenzivní záložník Mojdl. V 8. min. Frohnova střela cestu do sítě nenašla, zato soupeř z první vážnější akce udeřil. Přesně po čtvrthodině hry exslávista Sudek parádně provedeným trestným kopem trefil horní růžek Mokrohajského branky: 0:1.

Ve 27. min. se Mojdl dvakrát pokusil překonat gólmana Vlašimi Tomu, v obou případech jeho střely těsně minuly tyč. Deset minut před pauzou Toma vychytal v gólové šanci Kavku, vzápětí po bombě Noska mu pomohlo břevno. Jen pár vteřin před poločasem mohl vyrovnat Primus, ale Toma byl opět na místě.

Osm minut po změně stran Matějka zblízka „angličanem“ upravil na 0:2 a o čtyři minuty později Jícha dal už na 0:3. Mezitím se na straně Vyšehradu dostali do hry jak oba Makedoncí Velkovski a Trpeski, tak i Bohuslav a gólman Prokeš.

V 65. min. se probil až před Tomu Hendrych, vítězem minisouboje byl však znovu gólmana Vlašimi. Až dvacet minut před koncem kapituloval, po centru Kohouta vymetl Frohna pavučinky v jeho bráně: 1:3! O necelé dvě minuty později si na Noskův roh naběhl Baratynskyy a hlavičkou k zadní tyči dal kontaktní gól: 2:3!

Reální šance na vyrovnání netrvala dlouho, protože čtvrt hodiny před koncem po faulu na Jeřábka nařídil rozhodčí Severýn penaltu a přestože si Prokeš na balon sáhl, ten po střele Matějky z bílého bodu přece jen skončil v síti: 2:4.

V sobotu 9. února čeká náš tým v rámci Vyšehrad Cupu souboj se Štěchovicemi, jež v divizi A přezimují na druhém místě tabulky a na našem zimním turnaji nečekaně porazily lídra ČFL z Kunic 1:0. Výkop zápasu je hodinu před polednem.

Milan Kopřiva, Vyšehrad: „Dobrý zápas, navíc nikomu se nic nestalo, a to je důležité. Inkasovali jsme první gól z krásně provedeného trestného kopu, pak jsme sice měli pár šancí, ale nedali je. Až dvacet minut před koncem za stavu 0:3 jsme dvakrát korigovali na 2:3, víc už se nám to zdramatizovat nepovedlo, což souviselo i se změnami v sestavě. Poslali jsme do hry dva zcela nové fotbalisty, uvidíme, jak budou dál pokračovat. Co se týče brankáře Radima Mokrohajského i Honzy Mojdla, ti pro nás budou velkým přínosem. Projevovat už se začíná i stoper Ilir Preči, který je výborný na balonu, má však obrovské fyzické manko. Půl roku nehrál, potřebuje se do toho dostat.“

Martin Frýdek, Vlašim: „Oba týmy ukázaly dobrý přístup k utkání, odehrály ho agresivně, přesto maximálně fér, a s tím jsem spokojen. Mrzí mě jen to, jak jsme za stavu 3:0 polevili a inkasovali po standardkách, což se u nás stále opakuje. Jasný zápas jsme si sami zkomplikovali. Sudek, Jícha, Matějka a Klán hráli už druhý zápas, dopoledne tady totiž nastoupili v našem prvním nedělním utkání proti Admiře. U Vyšehradu se projevily zkušenosti stopera a organizátora defenzivy Hendrycha, vepředu byl nebezpečný Kavka, ale celý tým Slavoje hrál dobře, snažili se hrát důsledně po zemi.“

Slavoj Vyšehrad – Graffin Vlašim 2:4 (0:1)

Branky: 71. Frohna, 73. Baratynskyy – 53. a 79. Matějka (druhá z pen.), 15. Sudek, 57. Jícha.

Rozhodčí: Severýn. Bez karet.

Diváků: 40.

Vyšehrad: Mokrohajský (64. Prokeš) – Frohna, Preči (59. Trpeski), Hendrych, Kubík – Kohout, Mojdl, Nosek, Primus (54. Bohuslav) – Kavka (54. Velkovski), Baratynskyy. Trenér Jaroslav Klíma.

Vlašim: Toma – Sus, Petrů, Kropík, Sudek – Janda, Putz, Vacek, Jeřábek – Matějka, Jícha (60. Klán). Trenér Martin Frýdek.