Konečně vítězství v přípravě! Šemíci zdolali 3:0 Štěchovice

„A“-mužiV pořadí páté utkání v rámci letošní zimní přípravy přineslo A-mužstvu Slavoje Vyšehrad konečně radost z vítězství. Po remízách 2:2 s Kladnem i Českou Lípou a porážkách s juniorkou Příbrami i Vlašimí, od nichž inkasovali shodně po čtyřech gólech, šemíci zabrali a zdolali Štěchovice 3:0. Skórovali Honza Mojdl, Ivan Baratynskyy a Tomáš Nosek z penalty. Současně jsme si tak připsali tři body do bilance turnaje Brick Cup na Vyšehradě. Ze tří utkání jich má náš tým pět, a tak se odlepil z poslední příčky tabulky skupiny B.

Do sestavy Vyšehradu se vrátili Michal Kočí s Vláďou Hradeckým, naopak nadále chyběli zranění Lukáš Budějský (sval) s Robinem Zimmermannem (kotník) a kvůli zdravotní indispozici se omluvil i Lukáš Primus.

V týmu hostí se objevily zajímavé tváře a jména v čele s někdejším hráčem Vyšehradu Viktorem Müllerem. Spolu s ním utvořil stoperskou dvojici bývalý kapitán Horních Měcholup a juniorky Viktorie Žižkov Jiří Musil. Z Viktorky je rovněž gólman Jakub Stehno. Nastoupili i bratři Kodrové, kteří hrávali za Loko Vltavín či Miroslav Novák, jenž se stal před dvěma a půl roky nejlepším střelcem pražského přeboru v dresu Zličína. Na zkoušce ve Štěchovicích jsou i dva hráči Vyšehradu, proti Slavoji ale nastoupil jen jeden z nich – Mára Švehla, jenž zasáhl do hry po půlhodině hry, zatímco Michal Švejda zůstal doma se zraněním, jež utrpěl v předchozím utkání. V něm se Štěchovice postaraly o senzaci, když zdolaly 1:0 Kunice.

Tentokrát ovšem druhý tým tabulky divize A (po podzimu mají Štěchovice 31 bodů, tedy o jeden bod méně než Vyšehrad na 2. místě tabulky divize B) tak trochu „uspořádal“ den otevřených dveří. První gól utkání sice padl až po půlhodině hry, v té době však už byl poměr vyložených brankových příležitostí 8:2 pro Vyšehrad!

Kdo všechno si tedy do 30. minuty vylámal zuby na brankáři soupeře?! Nejprve už ve 2. min. Kočí, pálil vedle. Pak mohli skórovat hosté, leč ztroskotali na pozorném Mokrohajském. V 10. min. se ocitl sám před gólmanem hostí Kavka, ale trefil jen jeho. Ve 13. min. po trestném kopu Noska hlavičkoval zblízka do tyče Kubík a až odražený balon lapil Stehno. Minutu nato po rychle provedeném autu Kubíka Kavka ve skluzu promáchl balon před prázdnou bránou. V 17. min. po trestném kopu Frohny Baratynskyy z bezprostřední blízkosti hlavičkoval přímo do brankáře. Ve 24. min. další centr Frohny a tentokrát Mojdl sám na vápně hlavičkoval nad břevno. Ve 26. min. Baratynskyy střelou po zemi trefil znovu jen brankáře hostí. Ve 28. min. pak hosté spálili svoji druhou gólovou šanci.

Jen několik vteřin poté, co se naplnila úvodní půlhodina měření sil dvou korunních princů divizních tabulek, Baratynskyy pohotově sklepl balon spoluhráči a Mojdl technickou střelou po zemi k tyči otevřel skóre: 1:0! Prakticky vzápětí tempo hry oboustranně opadlo.

Nástup do druhé půle měl ale Vyšehrad přesně podle představ: Kavka zprava zatáhl balon, předložil jej nabíhajícímu parťákovi z útočné dvojice a Baratynskyy střelou po zemi ke vzdálenější tyči zvýšil na 2:0!

V 53. min. se po ideální příhrávce Kohouta mohl zapsat do střelecké listiny i Kavka, gólman jej však vychytal. O dvě minuty později po přihrávce Hradeckého opět Kavka v další gólové šanci pálil vedle. V 58. min. se Kafe potřetí během pěti minut dostal do vyložené příležitosti, ale zase minul bránu.

Dvacet minut před koncem vystřídal Kohouta Bernard a tomu stačila jen minuta pobytu na hřišti, aby na něj byl faul ve vápně. Penaltu proměnil Nosek, a uzavřel tak skóre na 3:0!

Další utkání na domácím hřišti odehraje náš A-tým ve středu 13. února, kdy se od 16 hodin utká s Pískem. V neděli 17. února Slavoj vyzve Kunice, tedy favorita číslo 1 letošního Brick Cupu na Vyšehradě. Nedělní zápas začíná ve 13 hodin.

Jaroslav Klíma, trenér Vyšehradu: „Výsledek 3:0 značí rozdíl třídy a odpovídá průběhu utkání. Spíš si ale myslím, že jsme měli vyhrát tak o pět až šest gólů. Hlavně v první půlhodině zápasu jsme měli spoustu vyložených šancí, které jsme nedali. Ve druhé půli však také. Jsem spokojen s tím, že jsme zahráli dobře kombinačně, mělo to zkrátka hlavu a patu. Naopak mrzí mě, že jsme pustili soupeře do dvou nebo tří velkých šancí a také závěr zápasu, kdy mi v posledních patnácti dvaceti minutách chybělo větší zaujetí z naší strany.“

Zdeněk Vrána, trenér Štěchovic: „Je to přípravné období, a tak jsme měli ještě v předvečer zápasu náročný trénink. Prioritou v tomto období je pro nás stále fyzička a běhání. Proto bylo zjevné, že utkání bude hodně těžké, tím spíš, že jsem s sebou vzal jen třináct hráčů. Přesto všechno takový rozdíl jsem nečekal. Vyšehrad má kvalitní mužstvo a navíc hrál doma, na povrchu, kde je zvyklý, takže nás přehrával ve všech směrech. Jeho hráči byli rychlejší i pohyblivější, my jsme byli všude druzí. Výsledek 3:0 je tak pro nás ještě milosrdný.“

Slavoj Vyšehrad – FK TJ Štěchovice 3:0 (1:0)

Branky: 31. Mojdl, 46. Baratynskyy, 71. Nosek z pen.

Rozhodčí: O. Berka – Šmakal, Vlček. Bez karet.

Vyšehrad: Mokrohajský (64. Prokeš) – Frohna, Hendrych, Nosek, Kubík – Kohout (70. Bernard), Mojdl, Kočí, Hradecký (70. Preči) – Kavka, Baratynskyy (56. Velkovski). Trenér Jaroslav Klíma.

Štěchovice: Stehno – S. Kodr, Müller, Musil, Šrain – Lukeš, O. Kodr, L. Jelínek, Vostrý (30. Švehla) – Jindřich (60. Synek), M. Novák. Trenér Zdeněk Vrána.