O rychlé vedení 2:0 Vyšehrad ještě rychleji přišel a padl 2:4

„A“-muži – Premiérovou porážku v letošním ročníku Brick Cupu na Vyšehradě si připsal tým pořadatelského Slavoje. Šemíci v souboji s třetiligovým Pískem vedli již po osmi minutách hry 2:0, pak ale v rozmezí pouhých sedmi minut inkasovali tři góly a navrch ještě čtvrtý na konci první půle. Po změně stran se už na výsledku 2:4 nic nezměnilo.

Nepříjemně těsno začíná být na vyšehradské marodce. Kvarteto Budějský, Zimmermann, Vrána a Houdek nedobrovolně rozšířili Kohout (bolavé koleno) s Mojdlem (angína) a protože chyběl i Preči, jenž odcestoval na Moravu, vyšplhaly se absence na počet sedmi hráčů. A to už se projeví u každého mužstva, nejen u divizního.

Navzdory tomuto faktu měl náš tým skvělý vstup do zápasu. Již ve 4. min. z pravé strany vypálil Bernard, jeho ostrou ránu vyrazil brankář Vršecký jen před sebe a nabíhající Kočí napálil balon do sítě: 1:0! Písečtí kontrovali nebezpečným brejkem a střelou těsně vedle, brzy však sami inkasovali podruhé. V 8. min. totiž po jedinečném centru Frohny zvýšil Kavka na 2:0!

To byl pro Jihočechy šok. Jako první se z něj vzpamatoval kapitán Zušťák, ve skluzu ale poslal balon jen do rukou připraveného Mokrohajského. O minutu později měl obrovskou šanci zvýšit na 3:0 Nosek, bohužel poslal balon podél vzdálenější tyče do zámezí.

Pak už se prosazoval pouze 17. celek tabulky ČFL. Symbolicky v 17. min. Malý rozehrál trestný kop, Baratynskyy v tu chvíli zaspal ve vlastním vápně a Pivoňka dal kontaktní gól na 2:1. O tři minuty později po faulu Kubíka zahrál Malý trestný kop natolik precizně, že trefil šibenici a vyrovnal na 2:2. Ještě za tohoto stavu mohl získat Vyšehradu opět vedení Frohna, v mírném záklonu ale poslal oblouček nad břevno do zámezí.

Ve 24. min. hosté dokonali obrat, z přihrávky Šimonovského Zušťák prostřelil Mokrohajského: 2:3. Přesně po půlhodině hry se mohl zapsat mezi střelce i Šimonovský, přestřelil však bránu.

Ve 43. min. hlavičkoval míč do naší sítě Malý, tentokrát mu byl však odmáván ofsajd. Naopak Zušťák dal v poslední vteřině první půle regulérné gól, obloučkem přehodil gólmana Slavoje a poslal Písek do vedení 4:2.

Agilní písecký centrhalv Malý zůstal při chuti i po obrátce, v 57. min. po trestném kopu zblízka jen těsně minul.

Ve druhé půli trenéři Klíma s Kopřivou prostřídali pět hráčů v poli. Možnost snížit měl však hlavně Kavka. V 71. min. po přihrávce Velkovského přehodil brankáře, obránci hostí ale stihli ještě balon odvrátit. A pět minut před koncem Kafe v dobré příležitosti trefil jen brankáře Vršeckého. Skóre 2:4 se už zkrátka po změně stran nepohnulo.

V dalším utkání Vyšehrad Cupu náš tým změří své síly s Kunicemi, tedy s vítězem podzimní části ČFL. Zápas se bude hrát v neděli 17. února ve 13.00 hod.

Již o den dříve v sobotu 16. února dopoledne hraje juniorka Vyšehradu na Hájích s tamním účastníkem pražského přeboru. Sobotní zápas na Jižním Městě začne v 10.30 hod.

Asistent Milan Kopřiva: „Proti Písku krásně rozehraný zápas, brzy jsme vedli 2:0 a měli jsme i další příležitosti. Zápas se vyvíjel v náš prospěch, jenomže potom, vinou nepochopitelných chyb v obranné fázi, jsme pustili soupeře do hry. Inkasovali jsme třikrát rychle za sebou ne proto, že by nás Písek přehrál či rozebral, ale kvůli vlastní nedůslednosti. Prohrávali jsme osobní souboje a hlavně hlavičkové souboje, neměli jsme ani odražené balony. Chyby vyplynuly z nekoncentrovanosti hráčů, což se na jednu stranu dalo pochopit, protože stíhali zápas z práce na poslední chvilku, na druhou stranu rychlé vedení 2:0 jsme měli lépe zúročit. Ještě rychleji jsme o něj přišli a prohrávali 2:3, to je neodpustitelné. Pozitivní je alespoň to, že jsme ve druhé půli poslali do hry mladé hráče včetně tří Makedonců, jejichž výkony jsou příslibem.“

Trenér Písku Alexander Fečo: „Těžko říct, proč jsme měli tak katastrofální vstup do utkání. Ale brzy jsme se sebrali a začali dodržovat taktické pokyny. Začali jsme hrát od patnácté minuty a brzy nám napadaly tři góly. Od té doby jsme už byli lepší a přestože jsme si přenesli do druhé půle dvoubrankové vedení, nechtěli jsme to zavřít a snažili se nadále o otevřený fotbal. Prostřídalo se na obou stranách a přišly další šance – třeba z akcí čtyři na dva nebo tři na dva, ale chybělo lepší zakončení. Podržel nás brankář Vršecký a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Slavoj Vyšehrad – FC Písek 2:4 (2:4)

Branky: 4. Kočí, 8. Kavka – 24. a 45. Zušťák, 17. Pivoňka, 20. Malý.

Rozhodčí: Váňa – T. Ulrich, Novotný. Bez karet.

Diváků: 20.

Vyšehrad: Mokrohajský (70. Prokeš) – Frohna, Hendrych, Hanzlík (64. Trpeski), Kubík (66. J. Duda) – Bernard (52. Velkovski), Kočí, Nosek, Hradecký (71. Krstanovski) – Kavka, Baratynskyy (66. Bohuslav). Trenér Jaroslav Klíma.

Písek: Vršecký – Šlehofer, Holub, Pivoňka, Kubiš – Mašát, Kohút (15. Keclík) – Šimonovský, Malý (47. Krejči), Polodna – Zušťák (60. Šteier). Trenér Alexander Fečo.