Cennou výhru nad lídrem ČFL zmařily dva odmávané ofsajdy

„A“-muži – Hodně blízko k cennému vítězství s vítězem podzimní části ČFL byli fotbalisté Slavoje Vyšehrad. V utkání Brick Cupu vedli nad Kunicemi gólem Tomáše Kavky 1:0, soupeř po necelé hodině hry sice vyrovnal, pak se ale trefil do brány lídra třetí ligy hned dvakrát střídající Filip Velkovski. V obou případech mu asistent rozhodčího Adama Trsky Marek Horváth odmával ofsajd, přičemž zejména ve druhém případě šlo o velmi diskutabilní verdikt. Z utkání tak rezultovala remíza 1:1.

Oproti středečnímu zápasu s Pískem, který skončil porážkou 2:4, se vrátili do sestavy Mojdl a Preči, vedle zraněných (Budějský, Zimmermann, Houdek, Vrána) ale tentokrát chyběl lyžařský instruktor Hradecký, jenž odcestoval se svými žáky na hory.

Kunice nastoupily již o den dříve proti Meteoru a podlehly mu 1:3, to ale byla spíš jejich druhá garnitura. Proti Vyšehradu se představila sestava v čele se stoperem Hyským, jež by měla na jaře obhajovat své vedení v ČFL. Šemíci se silného protivníka nezalekli a zahájili aktivně. Velmi pohlednou akci na čtyři doteky přes celé hřiště předvedli v 7. minutě, již pohotově střelou k tyči zakončoval Kavka, ale gólman Tetour ji efektní robinzonádou zneškodnil. To byla nejspíš nejhezčí akce zápasu.

Z pohledu domácích však byla radostnější situace, jež nastala o pět minut později. Kočí krásnou přihrávkou uvolnil Kavku, ten se ocitl ve výhodné palebné pozici před Tetourem a umístěnou trefou do vzdálenějšího růžku brány otevřel skóre: 1:0!

Vyrovnat mohl hostující útočník Rejhon, v čisté šanci ale minul. Ve 21. min. však po souboji s brankářem Mokrohajským upadl ve vápně a Kunice měly výhodu penalty. Tenkl ji neproměnil, střelou po zemi minul bránu!

O pět minut později mohli navýšit skóre Kavka a Kubík, leč oba přestřelili Tetourovu svatyni. Na druhé straně selhal v koncovce Tafat.

V 58. min. po centru zleva kunický centrforvard Dvořák zblízka hlavou vyrovnal na 1:1. Proč centrforvard? Protože soupeř nastoupil s rozestavením 4 – 3 – 3, tj. se třemi útočníky. Tento systém praktikuje Dukla Praha, jejíž jsou právě Kunice farmou.

Dvořák mohl vzápětí poslat svůj tým dokonce do vedení, jednou však trefil Mokrohajského a podruhé přestřelil. To už byl na hřišti v modrém dresu domácích Velkovski, jenž vystřídal Prečiho a v 69. min. překonal Tetoura. Radost jemu i celému Vyšehradu ale pokazil zdviženým praporkem asistent sudího Horváth – ofsajd.

To nebylo vše. V 84. min. měl gólovku kunický náhradník Jíra, ale přestřelil bránu, v níž už stál místo Mokrohajského Prokeš. Na druhé straně Frohna křížnou střelou zdálky a z úhlu málem překvapil Tetoura, balon však proletěl okolo vzdálenější tyče do zámezí. V 86. min. po kombinaci Makedonců Trpeského, Krstanoského a Velkovského posledně jmenovaný již podruhé v tomto utkání napnul síť, podruhé mu však zkazil radost praporek nad hlavou pomezního arbitra Horvátha. Další ofsajd… Škoda, vítězství nad lídrem třetiligové soutěže by rozhodně nebylo k zahození.

Další utkání A-mužstva Slavoje Vyšehrad? Ve středu 20. února v 16.00 hod. s juniorkou Mladé Boleslavi a v sobotu 23. února v 9.00 h s Dobrovicí, oba v rámci Brick Cupu, tedy na domácím hřišti.

Milan Kopřiva, Vyšehrad: „Byl to oboustranně dobrý zápas, přičemž některé herní pasáže byly dokonce velmi dobré. Jiné úseky naopak nestály za nic, tak jako například desetiminutovka v první půli, kdy jsme ztratili kontrolu nad hrou a Kunice nás začaly dostávat pod tlak. Ve druhé půli za stavu 1:1 jsme si pak vypracovali šance, z nichž také zásluhou Filipa Velkovského padly dva góly, bohužel v obou případech mu byl u toho odmáván ofsajd. U druhého z nich, který padl po krásné kombinační akci Makedonců, však podle mě nebyl důvod. Filip nabíhal zezadu, branka byla zcela regulérní a měla být uznána. Mohli jsme vyhrát, nestalo se. Na druhou stranu mě těší, že přístup hráčů byl mnohem lepší než ve středečním utkání s Pískem, přestože by to mělo být samozřejmostí v každém utkání. Stále nám chybějí nějací hráči, čtyři až pět vinou zranění a tentokrát tu nebyl ani Vláďa Hradecký, jenž odjel na hory.“

Zdeněk Hašek, Kunice: „Výsledek 1:1 je dobrý pro Vyšehrad. Naopak naše očekávání nesplňuje, a to nejen výsledek, ale i předvedená hra. Není to o tom, že by naši hráči neuměli hrát fotbal, ale o jejich přístupu k samotnému utkání i k celému tréninkovému procesu. Výkon domácích byl o chuti, zápalu do hry a bojovnosti, v tom nás určitě předčili, jenomže my jsme lídry ČFL, a tak jsme měli mít tenhle zápas jednoznačně pod kontrolou a vyhrát jej, bez ohledu na fakt, že se hrálo na umělce. Rozdíl mezi špičkou ČFL a špičkou divize by se měl zkrátka projevit, tím spíš, že uvažujeme o účasti ve druhé lize. Pokud bychom ovšem podávali na jaře takové výkony jako dnes, tak bychom ČFL jistě nevyhráli.“

Slavoj Vyšehrad – FK Kunice 1:1 (1:0)

Branky: 12. Kavka – 58. Dvořák.

Rozhodčí: Trska – Horváth, Pavlíková. ŽK: Mojdl (Vyšehrad).

Diváků: 65. Ve 21. min. neproměnil Tenkl (Kunice) penaltu.

Vyšehrad: Mokrohajský (77. Prokeš) – Frohna, Hendrych, Nosek, Preči (57. Velkovski) – Bernard (59. Rajnoch), Kočí, Mojdl, Kubík – Kavka (83. Krstanoski), Baratynskyy (70. Trpeski). Trenér Jaroslav Klíma.

Kunice: Tetour – Ilko, Hyský, J. Veselý, Čelůstka – Kordiak, Balšánek (46. Marič), Tenkl – Tafat, Dvořák, Rejhon (30. Jíra). Trenér Zdeněk Hašek.