Na boleslavské dorostence šemíci nestačili a prohráli 0:1

„A“-muži – Druhou porážku v rámci Brick Cupu a celkově čtvrtou v rámci zimní přípravy utrpěli ve středu na domácím hřišti fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Podlehli 0:1 mladoboleslavským dorostencům, na něž nestačili hlavně v pohybu a při startu na míč. A ve druhé půli, jež se hrála ve sněhové vánici,bohužel chyběly i šance to, pokusit se alespoň vyrovnat.

První půle byla z pohledu šemíků ještě jakž takž přijatelná, tedy hlavně proto, že se hráči dokázali prodrat do šancí. Ve 23. min. se ocitl Kavka sám před gólmanem Výdou a ten včas zasáhl. Přesně po půlhodině hry Hradecký střelou z vápna snad o metr minul, o dvě minuty později ale přišel kontraúder. Hostující záložník Holeček rozehrál akci po své levé straně, dostal se před Prečiho a z brankové čáry poslal zpětnou přihrávku, na niž si naběhl Hodač a bezpečně otevřel skóre: 0:1.

Vyrovnat mohl brzy z přihrávky Bernarda Kočí, z vápna však přestřelil bránu. Po něm Kavka hlavou nedosáhl na centrovaný balon, ale největší šanci měli zase mladíci z města automobilů. Sedm minut před poločasem Lacek zblízka přestřelil Mokrohajského bránu, to byla stoprocentní příležitost.

Sibérie ve druhé půli mnohem víc seděla hostím, kteří si postupně vypracovali pět až šest velmi dobrých šancí. Pět minut před koncem Kozmova střela lízla břevno vyšehradské svatyně. Domácí tým po změně stran a několikerém střídání bohužel neodpověděl ničím a nijak – pouze v 72. min. se pokusil o střelu Mojdl, byla ale včas zblokována a v závěru utkání se po centru Baratynského tlačil do šance Velkovski, obrana soupeře mu ale ani nedovolila vystřelit.

V sobotu 23. února v 9.00 h hraje Slavoj Vyšehrad doma s Dobrovicí, jde o další zápas zimního turnaje Brick Cup. Týž den v půl páté odpoledne se na hřišti v Braníku střetne juniorka v přátelském duelu s FSC Libuš, tedy soupeřem z pražského přeboru.

Milan Kopřiva, Vyšehrad: „Prohráli jsme zaslouženě, protože soupeř byl ve všech směrech lepší a zejména nás předčil v pohyblivosti. Začali jsme tradičně profesorsky, zřejmě s vědomím toho, že hrajeme proti dorostencům. Jenomže oni, na rozdíl od nás, nešetří krokem, sem tam přidají nějakou tu ránu a když se to pak nasčítá, zjistíme, že na ně vůbec nemáme. Kromě pohybu nám chyběla i přihrávka, ani jsme se moc nedostali ke střelbě. Podruhé hrajeme v týdnu a podruhé je přístup k utkání katastrofální, tedy nekoncentrovanost, nepřipravenost a chybějící organizace hry na hřišti. Je to škoda, protože se už blížíme ke startu jarní části sezony a tyto věci bychom si dovolovat neměli. Předpokládám, že to bylo naposledy, co se tolik protáčela sestava, teď už by se měla stabilizovat.“

Jiří Saňák, Mladá Boleslav: „Zejména ve druhé půli kluci podali výkon podle našich představ, a to je pro nás nejdůležitější. Mohli jsme přidat další branky a trefili jsme v závěru Kozmou břevno, takže jsme celkově spokojeni. Takhle chceme hrát i na jaře v mistrovské soutěži. Kromě toho nás těší, že jsme porazili soupeře z divize mužů.“

Slavoj Vyšehrad – FK Mladá Boleslav U 19  0:1 (0:1)

Branka: 32. Hodač.

Rozhodčí: Váňa – Kubr, Novotný. ŽK: Trpeski (Vyšehrad).

Diváků: 25.

Vyšehrad: Mokrohajský (62. Prokeš) Preči (46. Vrána, 73. Baratynskyy), Hendrych, Nosek, Kubík (46. Frohna) – Bernard (55. Trpeski), Kočí, Mojdl, Hradecký (55. Krstanoski) – Baratynskyy (20. Velkovski), Kavka (82. Preči). Trenér Jaroslav Klíma.

Mladá Boleslav U 19: Výda (46. Dědek) – Živnůstka (46. Geissler), Hopp (46. Vraštil), Kozma (46. Hůlka), Houžvička – Kocourek, Holeček (46. Eliáś), Kateřiňák, Lacek – Hodač (46. Tvrzník, 70. Kozma), Pajer (46. Taneček). Trenér Jiří Saňák.