Frohna odehrál nejvíc minut během zimní přípravy šemíků

„A“-muži Celkem 11 utkání s kvalitními soupeři, v nich dvě výhry, pět remíz a čtyři porážky při celkovém skóre 19:23. Taková je bilance A-týmu Slavoje Vyšehrad v zimní přípravě. Kromě osmi zápasů na turnaji Brick Cup, na němž obsadili osmou příčku, odehráli i tři ryze přátelská střetnutí.

Porce odehraných zimních zápasů je stejná jako před rokem. Zatímco loni trenérská dvojice Jaroslav Klíma – Milan Kopřiva vyzkoušela v tomto přípravném období celkem 36 hráčů, letos jich bylo o dva méně. V přátelském utkání se Štěchovicemi, jež se hrálo ve čtvrtek 28. února, přitom nastoupili ve druhém poločase vesměs hráči juniorky.

Ve všech jedenácti zápasech nastoupili Jakub Frohna, jenž se vrátil z hostování v Dobřichovicích, dále nejlepší divizní střelec Tomáš Kavka a také brankář Josef Prokeš, i když ten většinou jen střídal posilu z Králova Dvora Radima Mokrohajského. Vůbec nejvíc minut (875) odehrál v zimě Frohna.

Do střeleckých listin se zapsalo v zimě celkem devět hráčů Vyšehradu, nejvíc branek – sedm – nastřílel Tomáš Kavka. Z toho pětkrát se trefil v Brick Cupu, a stal se tak jeho králem střelců.

Kromě zmíněného Radima Mokrohajského, který už má mj. za sebou i zkušenosti s chytáním ve II. lize, kde hájil branku Sparty B, je novým hráčem na Vyšehradě stoper Ilir Preči, jenž přišel ze špičkového týmu MSFL Frýdku-Místku. Ze Záp se vrátil útočník Vladimír Hradecký, z Dobřichovic univerzál Jakub Frohna, z Litole krajní bek Matěj Vrána a z Louňovic další útočník Antonín Bohuslav. Defenzivní záložník Jan Mojdl u nás prodloužil své hostování z Příbrami. Z vlastní juniorky se posunul do áčka krajní středopolař Jan Bernard.

Z Vyšehradu naopak odešli Michal Švejda s Markem Švehlou do Štěchovic, Filip Balcárek do Českého Brodu, Jakub Wulkan zkouší štěstí v juniorce Bohemians 1905 a Jiří Mošna se vrátil do Sparty.

„V několika zápasech zimní přípravy jsme podali velmi dobrý výkon, tak snad se toho budeme držet i na jaře. Hlavně aby se nám vyhýbala zranění,“ přeje si kapitán šemíků Miroslav Hendrych.

Základní sestava Slavoje je podle mínění Radim Mokrohajského docela silná. „V přípravném období jsme hráli i proti týmům z ČFL a drželi jsme s nimi krok. Mělo by to být dobré,“ řekl optimisticky gólman s přezdívkou Mokroš. Druhý den po nedělní jarní premiéře proti Úvalům oslaví 24. narozeniny.

Střelci branek A-týmu v zimní přípravě

7 – Kavka, 3 – Baratynskyy, 2 – Kočí, Mojdl, 1 – Čižikov, Frohna, L. Janda, Nosek, Rajnoch.

Počet odehraných zápasů v zimě za A-tým

11 – Frohna, Kavka, Prokeš, 10 – Baratynskyy, Hendrych, Kočí, Mokrohajský, 9 – Hradecký, Kubík, 8 – Nosek, Preči, 7 – Kohout, Mojdl, 6 – Bernard, Velkovski, 5 – Bohuslav, Rajnoch, Trpeski, 4 – J. Duda, Hanzlík, Krstanoski, 3 – Budějský. Houdek, Popelka, Primus, 2 – Čižikov, J. Klíma ml., Vrána, Zimmermann, 1 – L. Janda, Š. Klíma, Kucalas, Křeček, Stoupa.

Odehrané minuty v zimě za A-tým

875 – Frohna, 863 – Kavka, 845 – Hendrych, 828 – Kočí, 702 – Nosek, 701 – Mokrohajský, 680 – Kubík, 593 – Mojdl, 587 – Baratynskyy, 528 – Kohout, 516 – Hradecký, 358 – Preči, 313 – Bernard, 271 – Prokeš, 220 – Velkovski, 192 – Bohuslav, 180 – Budějský, 164 – Hanzlík, 156 – Popelka, 155 – Rajnoch, 152 – Houdek, 129 – Primus, 121 – Trpeski, 111 – J. Duda, 90 – L. Janda, Kucalas, 84 – Vrána, 81 – Křeček, 78 – Čižikov, 76 – Krstanoski, 60 – Zimmermann, 55 – J. Klíma ml., 37 – Š. Klíma, 18 – Stoupa.

SOUHRN UTKÁNÍ A-TÝMU V ZIMNÍ PŘÍPRAVĚ

Vyšehrad – Kladno 2:2 (1:1)

12. ledna, Brick Cup. Branky: 13. Kočí, 66. Rajnoch – 41. Z. Rada, 77. Šarapov.

Vyšehrad – Příbram junioři 1:4 (0:1)

20. ledna, přátelské utkání. Branky: 76. Kavka – 40. a 53. Řezáč, 87. Andrejevič, 90. Skořepa.

Vyšehrad – Česká Lípa 2:2 (2:1)

26. ledna, Brick Cup. Branky: 37. Kavka, 41. Baratynskyy – 23. Gibala, 67. Beran.

Vyšehrad – Vlašim 2:4 (0:1)

3. února, přátelské utkání. Branky: 71. Frohna, 73. Baratynskyy – 53. a 79. z pen. Matějka, 15. Sudek, 57. Jícha.

Vyšehrad – Štěchovice 3:0 (1:0)

9. února, Brick Cup. Branky: 31. Mojdl, 46. Baratynskyy, 71. Nosek z pen.

Vyšehrad – Písek 2:4 (2:4)

13. února, Brick Cup. Branky: 4. Kočí, 8. Kavka – 24. a 45. Zušťák, 17. Pivoňka, 20. Malý.

Vyšehrad – Kunice 1:1 (1:0)

17. února, Brick Cup. Branky: 12. Kavka – 58. Dvořák. Ve 21. min. neproměnil Tenkl (Kunice) penaltu.

Vyšehrad – Mladá Boleslav dorost 0:1 (0:1)

20. února, Brick Cup. Branka: 32. Hodač.

Vyšehrad – Dobrovice 3:2 (0:2)

23. února, Brick Cup. Branky: 53. a 64. Kavka, 78. L. Janda – 11. Jiránek, 13. Ansuma Musa.

Vyšehrad – Štěchovice 2:2 (2:0)

28. února, přátelské utkání. Branky: 15. Kavka, 44. Čižikov – 66. Šrain, 80. Mařík.

Vyšehrad – Horní Měcholupy 1:1 (1:0), pen. 2:4

2. března, Brick Cup. Branky: 56. Mojdl – 73. Mikolanda.