V jarní premiéře na Vyšehradě gól nepadl, Úvaly se ubránily

„A“-muži Nepříjemná bodová ztráta postihla tým Vyšehradu hned na startu jarní části divize B. V domácím souboji s nováčkem z Úval uhráli šemíci jen bezbrankovou remízu. S tou se však museli spokojit v 16. kole i oba naši pražští rivalové, a tak bodové rozestupy na čele tabulky zůstaly zachovány. Po 16. kole tak vede Meteor s 37 body, Vyšehrad jich má 33 a třetí Motorlet 31. Čtvrté jsou právě Úvaly s 28 body.

Hosté přijeli s gloriolou jediného dosud venku neporaženého mužstva, to ale nic nemění na faktu, že Slavoj měl potvrdit roli favorita a vyhrát. A to bez ohledu na fakt, že trenéři Jaroslav Klíma s Milanem Kopřivou se museli obejít bez zdravotně indisponovaných zadáků Budějského a Prečiho.

Přitom již po pěti minutách hry se mohly dvě stovky diváků – s výjimkou, těch, co přijeli z Úval – radovat, Kavkovu střelu však stihli zadáci hostí zblokovat.  Podobně to dopadlo po čtvrthodině hry, po Kavkovi to pak ještě zkoušel Nosek, ale minul.

Kritická chvilka nastala v 18. min., kdy se rozevřela naše defenziva a hostující střelec Bozděch trefil hlavou tyč! Později Malíkův lob zdálky prověřil pozornost brankáře Mokrohajského.

Na druhé straně to zkusil z trestného kopu Kočí, jeho trefu do vzdálenějšího růžku brány ale vytáhl zkušený gólman Marek. Do několika nadějných situací se snažil protlačit v první půli Kohout, tu největší měl po necelé půlhodině hry, ale těsně minul bránu.

Deset minut před pauzou hostující Škoda hlavičkoval zblízka vedle a o pět minut později si postavil míč k trestnému kopu Nosek. Jeho rána měla sice všechny patřičné parametry, jenomže Marek těžký míč dokázal zneškodnit.

Po změně stran Kohout pálil v dobré pozici nad a Hradecký v pádu minul bránu. Po hodině hry opět prověřil Marka z trestného kopu Nosek, výsledkem byl však jen roh. V 70. min. Kavka ze střední vzdálenosti vyslal ostrou střelu na gólmana hostí a vzápětí to zkusil pohotovou ranou z ostrého úhlu, na stavu 0:0 se ale nic nemělnilo.

Čtvrt hodiny před koncem střetnutí mohl po trestném kopu rozhodnout hostující bek Regner, hlavou však minul. Hezké fotbalové momenty přinesly další dvě standardky v podání šemíků, přestože však Nosek i Frohna poslali na bránu hostí vynikající falšované střely k tyčím, Marek se nenechal nachytat.

Vydechnout si mohl i necelých pět minut před koncem, kdy po centru střídajícího Zimmermanna zblízka hlavičkoval Kavka, bohužel netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Vyšehrad ztratil doma dva body za bezbrankovou plichtu a Úvaly prodloužily svoji jedinečnou neporazitelnost na hřištích soupeřů.

V utkání nadcházejícího 17. kola se náš tým představí na půdě nováčka v Českém Brodu, který koučuje někdejší trenér Vyšehradu Zdeněk Andrlík. Hrát se bude v sobotu 16. března od 15.00 hod. Podzimní vzájemný duel na domácí půdě jsme vyhráli 2:0 díky dvěma „slepeným“ trefám Budějského a Kavky na sklonku prvního poločasu. Příští utkání na Vyšehradě sehraje Slavoj v neděli 24. března dopoledne, kdy uvítá dalšího divizního nováčka z Lovosic.

Milan Kopřiva, Vyšehrad: „Člověk by si myslel, že tu máme hráče, kteří takové utkání zvládnou… Ukazuje se však, že limity některých z nich jsou takové, že to výš nepůjde. Situace v útočné fázi řešíme způsobem, že nad tím zůstává rozum stát. Přitom jsme odehráli velmi dobrý první poločas, herně těžko něco vytknout, ale ve chvílích, kdy jsme si měli připravit koncovku, se nám nedařilo. Konkrétně Kohy měl tři takové možnosti a byla tam i hezká akce, kdy to Kafemu instinktivně chytil brankář. Zahrávali jsme dobré trestné kopy, ať už to byl Tomáš Nosek nebo Fróňa, bohužel ve vápně jsme byli nedůrazní. Mohli jsme také inkasovat, nic to ale nemění na tom, že jsme měli být úspěšnější. To se ale bohužel nestalo.“

Tomáš Staněk, Úvaly: „Tahali jsme za kratší konec, a tak jsem rád za remízu. Je to plusový bod zvenku. Prostě ubojovali jsme to. Pro Vyšehrad to je určitě zklamání, protože počítal se třemi body a v některých fázích zápasu byl lepší a mohl skórovat. Ustáli jsme tlak domácích okolo dvacáté minuty, jinak jsme tu ale odehráli vyrovnanou partii. Měli jsme také jednu stoprocentní šanci, ale i tak mě těší zisk jednoho bodu. Na divizi měl zápas kvalitu, bylo to hodně soubojové a běhavé a ze strany Vyšehradu agresivní. Je vidět, že jeho hráči by obstáli i ve vyšší soutěži.“

Brankář Radim Mokrohajský: „K narozeninám jsem si nadělil vychytanou nulu, s tím mohu být spokojen, s výsledkem 0:0 ale určitě ne. Kafe tam měl nějaké gólovky, je to škoda, ale na druhou stranu nás soupeř ve druhé půli několikrát docela dost nepříjemně přečíslil. Pokud by to řešili lépe, tak nevím… Kohy to tam jednou hasil na poslední chvíli. To byl kulečník a on do toho vlítnul mezi tři hráče soupeře na metru čtverečním. Z toho mi v tu chvíli docela zatrnulo, Kohy v tu chvíli zpacifikoval fakt hodně ošemetnou situaci přede mnou.“

Záložník Michal Kočí: „Měli jsme dobrý začátek zápasu, Kohy tam měl několik situací, které volaly jen po dotažení. Alespoň je však třeba ocenit, že se do nich vůbec dostal, jinak jsme se totiž do ničeho moc nedostávali. Už od patnácté minuty to byl boj, soupeř zalezl, a bylo to těžké. Až Kafe měl v závěru zápasu možnost to rozhodnout. Bohužel remíza je asi zasloužená. Úvaly nás moc nepouštěly do kombinace a navíc naše individuální výkony nebyly zrovna ideální. Není mezi námi nikoho, kdo by mohl být sám se sebou spokojen.“

Záložník Robin Zimmermann: „Naskočil jsem do zápasu asi dvacet minut před koncem po pauze způsobené zraněním, vynechal jsem téměř celé zimní přípravné období. Bylo to vyrovnané, Úvaly vůbec nebyly špatné, měl tam nějaké dobré futsalisty a myslím, že by mohly znovu připravit o body jak Meteor, tak i Motorlet. Na jaře s nimi budou hrát doma. Přesto je to z našeho pohledu škoda, protože zápas se dal ještě v závěru utrhnout. Vyšel mi v závěru utkání centr na Kafeho, mohl rozhodnout, ale měl to v tu chvíli asi těžké. Fakt škoda, je to určitě ztráta dvou bodů.“

Útočník Tomáš Kavka: „Bylo to špatné. Snaha byla, ale nepovedlo se. Nedal jsem šance. V závěru jsem si na tu hlavičku věřil, přesto jsem netrefil. Ale nic tímhle zápasem nekončí. Příště snad nějaký ten gól dám.“

Slavoj Vyšehrad – SK Úvaly 0:0

Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 10:8. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:3.

Rozhodčí: Bacík – Svatík, Hudeček. ŽK: Kubík – Frič.

Diváků: 206.

Vyšehrad: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Kucalas, Kubík (66. Baratynskyy) – Kohout, Kočí, Mojdl, Nosek – Kavka, Hradecký (73. Zimmermann). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Prokeš a Bernard. Trenér Jaroslav Klíma.

Úvaly: V. Marek – Regner, Macek, Korbelář, Kořínek (63. Matějka) – Malík, Frič (80. J. Novák), L. Marek, Mišák – Škoda (60. Kadeřábek), Bozděch. Trenér Tomáš Staněk.

Střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

17 – Kavka (z toho 4 v poháru)

5 – Kočí

4 – Mojdl, Mošna

3 – Babašta, Budějský (oba 1 v poháru), Švejda (1 v poháru)

2 – Kohout

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Jeřábek, Klán, Kraus, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann