Další nečekaná domácí ztráta: remíza s nováčkem z Lovosic

„A“-muži – Snaha a bojovnost nechybí, neschopnost proměňovat šance však stojí náš tým na jaře cenné body. Šemíci si ani napodruhé neporadili na vlastním hřišti s nováčkem divize B, dva týdny po plichtě 0:0 v premiéře s Úvaly si odvezly z Vyšehradu bod i Lovosice, které tu uhrály remízu 2:2.

Přetrvávající absence zkušeného beka Budějského i náhlý odchod mladého Bernarda do Unionu Vršovice „nominovaly“ na pravý okraj středové řady vlašimského Jandu a společně s ním se objevil v útoku vedle Kavky i vytáhlý Klán.

Právě 195 cm vysoký forvard partnerské Vlašimi již ve 4. min. vyzval svojí přihrávkou ke skórování Kočího, ten ale z hranice vápna trefil břevno. Kubík pálil v dobré pozici nad a v 9. min. již byl Klán u zrodu vedoucí branky. Po faulu na něj viděl lovosický stoper Stejskal žlutou kartu a z nařízeného trestného kopu Nosek brilantní trefou k tyči získal vedení: 1:0!

Nosek zkoušel přidat další gól i ze hry, bombou však trefil jen dobře postaveného brankáře Františka Marka. Po necelé půlhodině hry se před něj probil Kavka, místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče však zvolil zakončení, bohužel vítězem minisouboje se stal 19letý gólman Severočechů.

Místo druhé a pojišťovací branky přišel šok. Ve 33. min. Nosek ve vápně zavadil nohou o hostujícího Macháčka, ten upadl a vzápětí jej už objímali spoluhráči: penalta! Proměnil ji zkušený Obrtlík, fotbalista, jenž dříve odehrál na Vyšehradě řadu zápasů v dresu Litvínova a Roudnice nad Labem: 1:1.

Už ve 37. min. jsme mohli znovu vést, Kavka přeloboval vyběhnuvšího gólmana Marka, na čáře však zachránil lovosický bek z afrického Beninu (bývalého Dahome) Charles Uka.

Co nevyšlo Kavkovi, podařilo se dvěma záložníkům: Hradecký byl faulován ve vápně holohlavým exteplickým stoperem Radou a za prohřešek svého kapitána Lovosice pykaly: Mojdl upravil z penalty na 2:1!

Defenzivní středopolař Vyšehradu mohl již o dvě minuty později přidat také gól z hry, ocitl se zcela sám před Markem, ten ale jeho střelecký pokus stihl tečovat a balon pak odvrátil na brankové čáře znovu černý Uka!

Osm minut po změně stran se Mojdl ocitl v další gólové příležitosti, bohužel trefil jen gólmana. O deset minut později přišel trest za nevyužité šance Mojdla i Kavky: v 63. min. bývalý útočník Viktorie Žižkov Bukač, jenž nastoupil až do druhé půle, přesně odcentroval a levý halv Faust hlavou vyrovnal na 2:2.

V závěrečné půlhodině si náš tým sice vytvořil územní převahu, k ničemu však nevedla. Frohna z trestného kopu trefil jen gólmana, Kavkovi nesedla střela a pět minut před koncem se po rohu snažil hlavičkovat kapitán Hendrych, ale ukazatelem skóre nepohnul.

V nastaveném čase mohly skórovat oba týmy. Hostující forvard Valenta křížnou střelou minul Mokrohajského bránu, míč proletěl podél vzdálenější tyče do autu. Na druhé straně Nosek z přímého kopu bohužel trefil přesně místo, kde stál gólman Marek. Po Václavu Markovi (Úvaly) se tak na našem hřišti hodně zviditelnil i další brankář téhož příjmení.

Náš tým nyní čekají dva zápasy venku za sebou: nejprve na velikonoční neděli 31. března od 15 hodin v Brozanech a poté ve středu 3. dubna od 16.30 h dohrávka 17. kola v Českém Brodě. V neděli 7. dubna v 10.15 h přivítáme na Vyšehradě v derby vedoucí Meteor Praha VIII.

Asistent Milan Kopřiva: „Nikdo z nás domácí remízu s Lovosicemi nepředpokládal, přitom klukům ani nelze vytknout, že by jim chyběly přístup a nasazení. Snaha byla enormní, začali jsme hrát velmi dobře, ale stejně jako proti Úvalům jsme ztratili dva body vinou neproměňování šancí, nevyhovění si při zakončení a hlavně nedůrazu. Měli jsme sedm velmi dobrých příležitostí, minimálně polovina z nich měla skončit gólem. My tyhle situace řešíme špatně, a tak ztrácíme body. Prosadili jsme se jen ze dvou standardek, ze hry jsme dosud na jaře neskórovali. Proto se nelze divit, že jsme tam, kde jsme. Hned zkraje jsme přišli doma o čtyři body, tak už si teď nemůžeme dovolit ztratit další.“

Autor prvního gólu Tomáš Nosek: „Podařilo se mi to dobře trefit k tyči, další dvě střely z trestňáku mi vyšly už méně. Bohužel v nastaveném čase jsem trefil přesně místo, kde stál gólman Lovosic. Prostřelil jsem sice zeď, ale mělo to být prudší. Už předtím jsme však měli dotáhnout některé jiné akce a v klidu zápas dovést do konce. Mezihra podle mě nebyla špatná, dobře jsme kombinovali, bohužel se však trápíme v koncovce.“

Autor druhého gól Jan Mojdl: „Po mém gólu z penalty na 2:1 to vypadalo nadějně a v poločase jsme si řekli, že budeme hrát stále stejně. Nebyl důvod něco měnit, protože soupeře jsme pustili jen do jedné akce, i když z toho byla penalta, kdy tam Nosy nechal nohu. Na začátku druhé půle jsme promarnili možnost přidat třetí gól a naopak sami inkasovali. V poslední půlhodině jsme hráli jen na náhodu, vysoké balony, to už byla křeč. Rozhodující pro výsledek byl začátek druhého poločasu. Sami se na góly hrozně nadřeme, měli jsme snad osm šancí, na druhé straně inkasujeme ze dvou odkopnutých balonů nebo po autu. Uspěl tady na jaře už druhý soupeř, který sem přijel bránit.“

Střídající záložník Martin Kohout: „Je to velká ztráta. Zase jsme nedali spoustu šancí, mohli jsme přitom dlouho před koncem utkání vést 4:0. Místo toho soupeř chodil do brejků a v závěru za stavu 2:2 mohl dát i třetí gól. Šel jsem na hřiště s pokyny zjednodušit a zrychlit hru po lajnách, jenomže zase jsme začali nakopávat balony a už byl systém hry rozhozený. Tlak jsme si vytvořili, šance ale byly většinou ze standardek.“

Trenér Lovosic Antonín Marčaník: „S bodem na hřišti mužstva, které chce postoupit do ČFL, jsem samozřejmě spokojen. Věděli jsme, že Vyšehrad má kvalitní tým s rychlým přechodem do útoku, proto jsme vyztužili střed pole pěti záložníky. Úvodní minuty se nám nepovedly, báli jsme se hrát, po inkasované brance to však z nás spadlo. V poločase jsme zariskovali, poslali na hřiště druhého útočníka Bukače, abychom byli směrem dopředu nebezpečnější, a to nám vyšlo. Bukač celý týden netrénoval, ale je to zkušený hráč, přinesl oživení a navíc přihrál na vyrovnávací branku. Trochu mě jen mrzí promarněná šance Valenty v nastaveném čase, mohli jsme tu i vyhrát. Ale domácí měli také hodně gólovek.“

Slavoj Vyšehrad – FK Lovosice 2:2 (2:1)

Branky: 8. Nosek, 40. Mojdl z pen. – 33. Obrtlík z pen., 63. Faust.

Střely na branku: 16:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:0.

Rozhodčí: Řezáč – Štuk, Benedikt. ŽK: Frohna, Kavka – Stejskal, Hušek.

Diváků: 148.

Vyšehrad: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Nosek, Kubík (77. Zimmermann) – Janda, Mojdl, Kočí, Hradecký (60. Kohout) – Kavka, Klán. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Prokeš a Baratynskyy. Trenér Jaroslav Klíma.

Lovosice: F. Marek – Uka, M. Rada, Stejskal, Hušek – Obrtlík – Trnka (46. Bukač), Macháček (77. Banda), Beran, Faust – Valenta (90. Janů). Trenér Antonín Marčaník.

Střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

17 – Kavka (z toho 4 v poháru)

5 – Kočí, Mojdl

4 – Mošna

3 – Babašta, Budějský (oba 1 v poháru), Švejda (1 v poháru)

2 – Kohout

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Jeřábek, Klán, Kraus, Nosek, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann