V Brozanech slavili domácí, šemíci si odvezli porážku 0:2

„A“-muži – Sedm let tak mizerný vstup do jarní části sezony fotbalisté Vyšehradu nepamatují. Na jaře roku 2006 vytěžili z prvních tří jarních utkání v divizi B jediný bod, zatímco letos ve stejné soutěži dva. Mezitím to bylo výsledkově vždy lepší, a to i v dobách, kdy se hrála ČFL. Šemíci po dvou domácích plichtách s nováčky z Úval a Lovosic byli plni odhodlání přivézt bodyz Brozan, to se ale bohužel nepovedlo. Domácí Sokol zásluhou dvou tref ve druhém poločase vyhrál 2:0 a „stlačil“ Vyšehrad ze druhého na čtvrté místo v tabulce. Brozany nejsou zrovna oblíbenou destinací našich borců, vždyť už v loňské sezoně tam prohráli vysoko 0:4.

Přetrvávající neúčast beka Budějského kvůli zranění zvýraznila náhlá absence dalšího velmi zkušeného hráče pro pravý kraj sestavy – v Brozanech totiž nemohl hrát ani Frohna. Zprava tak nastoupil v obraně Kohout a díru před ním ve středové řadě „zalepil“ vlašimský Janda. Domácí zase postrádali jednu ze svých opor záložníka France.

Brozany byly na tom před zápasem obdobně jako my, tak jen samé jarní plichty. Pokud kdy byla šance v tomto utkání uspět, tak už v první půlhodině, kdy se tým někdejšího reprezentačního kapitána a nyní trenéra Jiřího Němce teprve hledal. To by se však museli útočníci Vyšehradu dostat do šancí, z nichž by se dal vstřelit gól. Což se pohříchu nestalo… K náznaku zakončení se dostal defenzivní záložník Mojdl, jeho střela však postrádala jak razanci, tak i přesnost.

Tým v červených dresech zvedl hlavu v závěrečné čtvrthodině první půle a hned z toho byly šance. Ze tří trestných kopů byl nejnebezpečnější ten, který kopal černý forvard Gnahoui těsně před pauzou, protože trefil tyč! Vzápětí mohl ještě skórovat Vacek, ale nestihl včas účinně zakončit.

Devět minut po změně stran Kopecký obelstil zadáky hostí, předložil balon Sdirimu a ten překonal Mokrohajského střelou na zadní tyč: 1:0 (na snímku Milana Richtra).

Nespokojenost s hrou útočníků Slavoje se projevila ve změnách v sestavě. Již v poločase nahradil Hradeckého Baratynskyy a zanedlouho po první inkasované brance šel na hřiště místo Kavky Primus. Nejlepší střelec juniorky v I. A třídě pak utvořil tříčlenný útok právě společně s Baratynskyym a také Kubíkem, efekt to ale bohužel nepřineslo.

Šest minut před koncem po centru na zadní tyč úplně volný Vacek hlavičkoval zblízka do sítě: 2:0. Skóre pak mohl ještě zvýraznit Ahmed Umar, trefil však jen Mokrohajského.

Ve středu 3. dubna v 16.30 hod. čeká naše mužstvo dohrávka 17. kola v Českém Brodu. Potom už přijde na řadu očekávané měření sil doma s vedoucím Meteorem VIII, jež má termín neděle 7. dubna v 10.15 hod. Ani Meteor se ale o Velikonocích ani trochu neradoval, na své umělce v Ďáblicích totiž podlehl v derby Motorletu 2:3.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „V prvním poločase to alespoň v defenzivě jakž takž šlo, přestože nemohl nastoupit jeden z našich nejlepších hráčů Jakub Frohna. Zápas však opět nevyšel našim útočníkům. Po první inkasované brance se hrál otevřenější fotbal, bohužel žádnou gólovou šanci jsme si za celý zápas nevytvořili. Musím naopak pochválit gólmana Radima Mokrohajského, že zabránil naší vyšší porážce. Náš výkon nestál za nic, zaslouženě jsme prohráli. Něco je špatně a my se musíme pokusit rychle sjednat nápravu.“

Podzimní kanonýr Tomáš Kavka: „Bylo to špatné, hráli jsme bez náboje. Neměli jsme ani nějakou šanci.“

Střídající útočník Ivan Baratynskyy: „Těžký terén nahrával taktice domácích, kteří nakopávali balony až za naše obránce. S odchodem Kafeho a příchodem Primiho jsme začali hrát ještě společně s Kubajzem na tři útočníky, ale stejně jsme se nedostali ani do šance. Zahrozili jsme nejvýš tak při standardkách, jinak nic.“

Sekretář Sokolu Brozany Petr Klimeš: „V úvodní půlhodině měl nad námi Vyšehrad navrch, šanci si ale nevypracoval. Až v závěru poločasu jsme se herně zvedli, Gnahoui trefil z trestného kopu tyč a brzy ve druhé půli dal Sdiri náš vedoucí gól. Přidali jsme i na bojovnosti a po třech remízách se konečně můžeme těšit z prvního jarního vítězství.“

Sokol Brozany – Slavoj Vyšehrad 2:0 (1:0)

Branky: 54. Sdiri, 84. Vacek.

Rozhodčí: Štrincl – Kožár, Kyncl. ŽK: Kopecký – Baratynskyy.

Diváků: 100.

Brozany: Vacho – J. Janda, Tupý, Pešula, Bittengel – A. Kühn, Kopecký, Zadina, Vacek (87. Kalous) – Sdiri (74. Marič), Gnahoui (66. Ahmed Umar). Trenér Jiří Němec.

Vyšehrad: Mokrohajský – Kohout, Hendrych, Nosek, Kubík – L. Janda, Mojdl, Kočí, Zimmermann – Kavka (63. Primus), Hradecký (46. Baratynskyy). Na lavičce byl ještě připraven náhradní brankář Prokeš. Trenér Jaroslav Klíma.

4 – Mošna

3 – Babašta, Budějský (oba 1 v poháru), Švejda (1 v poháru)

2 – Kohout

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Jeřábek, Klán, Kraus, Nosek, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann