V Českém Brodě měli šemíci jasně navrch, přesto neuspěli

„A“-muži – Nedaří se na jaře, nedaří... Pouhé dva body vytěžili fotbalisté Slavoje Vyšehrad z dosavadních čtyř jarních utkání v divizi B, přestože ve třech z nich byli zřetelně lepší. Vůbec nejmarkantnější to bylo ve středeční dohrávce 17. kola v Českém Brodu, odkud si šemíci odvezli porážku 0:1. Před nedělním derby doma s vedoucím Meteorem tak klesli na 5. místo tabulky.

Příčinou neuspokojivých výsledků je hlavně opakované selhání v koncovce. Slavoj Vyšehrad byl ještě na podzim nejproduktivnějším ze všech osmdesáti divizních mužstev se 42 nastřílenými brankami, na jaře dal však zatím jen dva góly nováčkovi z Lovosic – jeden z přímého kopu, druhý z penalty…

Do utkání uprostřed týdne na Kutilce nenastoupil Kavka (zraněný sval) a Budějský se zatím objevil jen lavičce náhradníků. Shodou okolností právě tito dva borci rozhodli svými góly první vzájemné měření sil v srpnu na Vyšehradě, v němž jsme porazili Český Brod 2:0.

Při jejich absenci sestavu vyztužili tři hráči Vlašimi, v záloze Janda s Kucalasem a v útoku Jeřábek. Podali dobré výkony, bohužel ani tentokrát to nestačilo.

O výsledku se rozhodlo již v 8. minutě hry. Po trestném kopu domácích brankář Mokrohajský sice zasáhl balon, ten se ale dostal k záložníkovi Michalu Kopeckému, postrčil ho na malé vápno a tam se nejlépe zorientoval Lukáš Procházka. Stoper, jenž si dříve zahrál II. ligu za Viktorii Žižkov či Xaverov a v zimě přišel do Českého Brodu na hostování z Úval, s velkým štěstím prostřelil jak bránícího Mojdla, tak i Mokrohajského. Balon se přitom doslova doplazil za brankovou čáru: 1:0.

Do konce zápasu v tu chvíli ještě bylo dost času, z výrazného tlaku ani řady šancí se ale nepodařilo vstřelit alespoň vyrovnávací branku. Blízko k tomu byl Jeřábek, běžel sám na brankáře Sovu, z devíti metrů ale trefil pouze tyč. Ještě v první půli měl další vyloženou šanci, ale zase nedal – podobně jako Janda, Nosek či Kubík. Po změně stran se obraz hry moc nezměnil, přišly další šance a trenér Klíma měl dokonce už dvakrát ruce nad hlavou, bohužel předčasně – skóre se neměnilo.

Jedinou šanci domácích po obrátce spálil Brabec. Snažil se přehodit brankáře, míč ale skončil nad. Často a úspěšně si domácí vypomáhali kouskováním hry. Všechny útoky hostí ubránili, většinou se štěstím. Nemluvě o tom, že alespoň jednou se mohla (resp. měla) pískat penalta. Statistika držení míče v českobrodském duelu mohla být odhadem tak 80:20 pro Vyšehrad, přesto se ze tří bodů radovali Středočeši. Fotbal je občas hodně nespravedlivý.

Domácí fotbalisté prvním jarním vítězstvím obdarovali zejména svého trenéra Zdeňka Andrlíka, mimochodem bývalého kormidelníka Slavoje Vyšehrad, jenž dva dny před zápasem oslavil 62. narozeniny.

Jak už bylo řečeno, v neděli 7. dubna náš tým přivítá na Vyšehradě lídra tabulky Meteor VIII. Hraje se jako obvykle v 10.15 h a tradičnímu rivalovi máme vracet podzimní porážku 0:1 z Libně. Snad se podaří právě v derby vše špatné zlomit a konečně urvat tři body!

Trenér Jaroslav Klíma: „Jedeme na nějaké špatné vlně – nevím, co jsme komu udělali, že máme tolik sportovní smůly. Kluky jsem v kabině pochválil, podali opravdu dobrý výkon. Přehráli jsme domácí o parník, byl to zápas ve stylu kočka – myš. Jenomže jsme neproměnili ani jednu z přibližně deseti šancí, z nichž nejméně polovina byla šancemi vyloženými. Možná stačilo dát jeden gól a pak už bychom jich nastříleli pět. Měli jsme teď mít ne dva, ale devět jarních bodů. Herně jsme nezvládli jen zápas v Brozanech.“

Brankář Radim Mokrohajský: „Měli jsme smůlu, klukům to tam ne a ne padnout. Chce to prostě dávat góly, za držení míče se body nedávají. Je ale fakt, že ve vápně domácích byly tak tři penaltové situace a minimálně jednu z nich měl rozhodčí odpískat. Prohráli jsme, podle mě ale není ještě nic ztraceno. Porazíme-li v neděli Meteor, budeme hrát znovu o špičku tabulky.“

Vedoucí mužstva Českého Brodu Jan Křen: „Vyšehrad byl v tomto utkání po všech stránkách lepší. Tak kvalitního, kombinačně zdatného i skvěle fyzicky připraveného soupeře jsme tady ještě neměli. Chvílemi jsme si připadali jako na kolotoči. Přesto jsme velký tlak soupeře ustáli a nakonec získali zlaté tři body. Je to šťastné vítězství, jaké jsme už dlouho nezažili.“

SK Český Brod – Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)

Branka: 8. Procházka.

Rozhodčí: Šimek – Starý, Valenta. ŽK: Tománek, Štefančík – Jeřábek, Kohout, Mojdl.

Diváků: 60.

Český Brod: Sova – Mlejnek, Procházka, Tománek, Hruška – Vobořil, Brabec, Štefančík (90. Blaščok), M. Kopecký – Moravec (83. Krejcar), Šťastný (70. P. Kopecký). Trenér Zdeněk Andrlík.

Vyšehrad: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Nosek, Kubík – L. Janda (70. Hradecký), Mojdl, Kucalas (70. Baratynskyy), Zimmermann (74. Kohout) – Kočí, Jeřábek. Na lavičce byl ještě připraveni Budějský a brankář Prokeš. Trenér Jaroslav Klíma.

Střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

17 – Kavka (z toho 4 v poháru)

5 – Kočí, Mojdl

4 – Mošna

3 – Babašta, Budějský (oba 1 v poháru), Švejda (1 v poháru)

2 – Kohout

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Jeřábek, Klán, Kraus, Nosek, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann