Vítěz tomboly Luděk Burýšek hrál divizi za Žatec a Břevnov

„A“-muži Potahy na sedačky do auta – tuto cenu bral vítěz třetí jarní vyšehradské tomboly pan Luděk Burýšek ze Smíchova. Losování se uskutečnilo v poločase pražského divizního derby Slavoj Vyšehrad – Meteor Praha VIII.

Majitel vstupenky číslo 38 měl radost, že se na něj usmálo štěstí, zároveň však přiznal, že si cenu pro sebe nenechá. „Já potahy do auta nepotřebuji, ale zůstanou v rodině. Věnuji je pantátovi,“ prohlásil 45letý bývalý fotbalista.

Svoji hráčskou kariéru strávil především v Žatci, kde kopal pod vedením trenéra Mixy za tamní Lučan. „Za Žatec jsem si zahrál divizní zápasy i tady na Vyšehradě. Byla to devadesátá léta a tehdy tu byla ještě přírodní tráva,“ vzpomněl dnes 45letý Luděk Burýšek.

V roce 1995 se přestěhoval do Prahy a začal hrát za Břevnov, s nímž oslavil hned dva postupy – nejprve z I. A třídy do pražského přeboru a poté i do divize. „Moje hráčská kariéra skončila ve chvíli, kdy mi v jednom zápase zlomili nohu. Měl jsem dlouhou pauzu a už jsem se na trávník nevrátil.“

Jeho spoluhráčem v Břevnově byl mj. Radek Zenkl, který později působil na Vyšehradě coby asistent trenéra Jiřího Hrušky u A-týmu a vedl také béčko šemíků v přeboru.

V roce 2006 tehdejší FC Dragoun Břevnov odstoupil z ČFL kvůli přetrvávajícím potížím s restituenty svého hřiště. Na Vyšehrad se pak „odstěhovali“ nejen jeho šéf a mecenáš Pavel Dragoun i manažer Josef Zvonič, ale i někteří hráči, jako například Alexandr Štach, Jiří Bošanský či Lukáš Budějský, jenž dodnes obléká dres šemíků. Významně to přispělo k faktu, že v září roku 2007 mohl Slavoj Vyšehrad oslavit stoleté výročí coby účastník třetí nejvyšší soutěže.

Ale zpět do současnosti. „Pokud nejedu na víkend k rodičům na sever Čech, chodím v Praze na fotbal. Hlavně na Slavii, které fandím, ale také třeba na druhou ligu na Žižkově či na Bohemku, střídám to. A také na divizi,“ prozradil pan Burýšek.

Na Vyšehrad zavítal v letošním roce podruhé, předtím viděl naši jarní premiéru s Úvaly. Ta skončila bezbrankovou plichtou. A derby s Meteorem?!

„Zápas těchto soupeřů má dobrou úroveň, chtělo by to však, aby dal Vyšehrad gól,“ ohlédl se Luděk Burýšek za prvním poločasem, kdy byl na ukazateli stav 0:1. Tohle přání se mu splnilo, Michal Kočí sedm minut po změně stran vyrovnal parádní trefou do šibenice na 1:1.

„Derby by slušela plichta,“ poznamenal ještě výherce třetí jarní tomboly na našem stadionu. Tato předpověď či přání už ale zůstala nenaplněna, v poslední minutě utkání dal totiž Meteor vítěznou branku na 2:1 a po dlouhých třiceti letech se radoval z vítězství na Vyšehradě.