Konečně první jarní vítězství: šemíci zdolali 3:0 Neratovice

„A“-muži Až na šestý jarní pokus se podařilo fotbalistům Vyšehradu naplno zabodovat. V utkání 21. kola divize B vyhráli 3:0 v Neratovicích a v tabulce se posunuli právě před ně na 4. místo. Slavoj udeřil vždy v úvodu obou poločasů, kdy se trefili Jan Jeřábek a Vladimír Hradecký, třetí branku přidal Michal Kočí. Svůj výborný výkon korunoval vychytanou nulou Radim Mokrohajský.

Oproti nepovedenému derby s Meteorem už nastoupil kapitán Hendrych, zranění však znemožnilo start Mojdlovi. Z vlašimských hráčů se objevil v základní sestavě Kucalas s Jeřábkem a právě ten svým gólem v 6. min. nasměroval vývoj utkání správným směrem pro Vyšehrad. Po chybě domácího brankáře Vavrušky při rozehrávce Jeřábek otevřel skóre: 0:1!

Tím byl až do poločasu vyčerpán nejen počet gólů, ale i šancí, hrálo se většinou uprostřed hřiště a snahu hostujícího týmu o zakončení většinou zmařila pokažená finální přihrávka.

Hned po změně stran se po dlouhém autu a odraženém míči dostal k zakončení Hradecký a trefil do vzdálenějšího růžku brány: 0:2!

V 55. min. však přišla značná komplikace, Kubík viděl po faulu na Vorasického druhou žlutou a tudíž i červenou kartu, a tak šemíci dohrávali v oslabení. Neratovice se postupně dostaly do čtyř vyložených šancí, Gazdík, Kalaš, Vorasický ani Jína však nedokázali překonat Mokrohajského.

Na druhé straně mohl skórovat střídající Kavka, jenž do druhé půle nahradil Kucalase, přehodil brankáře, ale těsně minul.

Deset minut před koncem Hradecký vyhrál souboj jeden na jednoho, gólmana Neratovic sice nepřekonal, k odraženému míči se však dostal Kočí a svou sedmou brankou v sezoně uzavřel skóre na 0:3! Vzápětí Hradeckého vystřídal mladý vlašimský útočník Rybařík.

Oba celky si vyměnily svá postavení v tabulce, Vyšehrad navíc stáhl na jediný bod ztrátu na třetí Motorlet, jenž prohrál v Žatci. V nadcházejícím 22. kole náš tým přivítá na domácím hřišti právě soupeře z Žatce. Utkání dvou Slavojů se bude hrát na Vyšehradě v neděli 21. dubna tradičně od 10.15 h.

Trenér Jaroslav Klíma: „Po chybě domácího brankáře jsme šli brzy do vedení a soupeře jsme nepustili do žádné šance. Ve druhé půli po vyloučení Kubajze nás podržel Radim Mokrohajský, vyřešil alespoň tři těžké situace. Vyhráli jsme zaslouženě. Neratovice určitě nebyly špatné, ale my jsme byli lepší.“

Brankář Radim Mokrohajský: „Důležitý byl pro nás první gól. Na rozdíl od předchozích zápasů se klukům dařilo proměňovat šance. Po vyloučení Jirky Kubíka jsme byli zalezlí, ale tenhle zápas nám vyšel.“

Autor druhé branky Vladimír Hradecký: „Po centru do vápna jeden z hráčů domácích přede mne srazil balon, stál jsem na úrovni penalty a podařilo se mi to trefit na zadní tyč. Potom byl vyloučen Kubajz, ale ustáli jsme to. Zápas nám vyloženě sednul.“

Trenér Neratovic Jiří Kafka: „Rozhodující byly dva rychlé góly Vyšehradu na začátku obou poločasů. Ještě za stavu 0:2 jsme si vypracovali čtyři stoprocentní gólové šance, brankář Mokrohajský však naše hráče fantasticky vychytal.“

Kapitán Neratovic Václav Žežulka: „Dnes jsme narazili na nejlepšího soupeře, se kterým jsme se dosud utkali. Dal rychlou branku, a o to hůř jsme se do zápasu dostávali. Vyšehrad potrestal každou naši chybu a my jsme nedali gól z žádné šance. Vyhrálo lepší mužstvo a my se musíme rychle oklepat a zapomenout.“

FK Neratovice-Byškovice – Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:1)

Branky: 6. Jeřábek, 47. Hradecký, 80. Kočí.

Rozhodčí: Kyncl – Teuber, Krupka. ŽK: Zeman, Drahorád, Gazdík – Kohout, Kubík, Jeřábek, Nosek. ČK: 55. Kubík (Vyšehrad).

Diváků: 220.

Neratovice: Vavruška – Zeman (69. Gabčo), Jína, Gazdík, Pajkrt – Kalaš, Žežulka, Drahorád, Vorasický – Kozák, Špringr (46. Pinkas). Trenér Jiří Kafka.

Vyšehrad: Mokrohajský – Budějský, Hendrych, Nosek, Kubík – Frohna, Kucalas (46. Kavka), Kočí, Kohout – Hradecký (80. Rybařík), Jeřábek (64. Zimmermann). Na lavičce byl ještě připraven brankář Prokeš. Trenér Jaroslav Klíma.

Střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

17 – Kavka (z toho 4 v poháru)

7 – Kočí

5 – Mojdl

4 – Mošna

3 – Babašta (z toho 1 v poháru), Budějský (1 v poháru), Švejda (1 v poháru)

2 – Jeřábek, Kohout

1 – Jiráň, Švehla (oba v poháru), Hendrych, Houdek, Hradecký, Klán, Kraus, Nosek, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann