Slavoj proti Slavoji: v neděli čeká Vyšehrad duel s Žatcem

„A“-muži Jen na jediném z osmi hřišť v nadcházejícím 22. kole divize B změří své síly dva týmy z první poloviny tabulky: na Vyšehradě. V neděli 21. dubna v 10.15 hod. na sebe narazí čtvrtý Slavoj Vyšehrad a sedmý Slavoj Žatec. Rozdíl mezi oběma týmy je momentálně tři body: náš tým jich má 37, zatímco soupeř z města chmele 34.

Šemíci před týdnem učinili přítrž svému trápení v úvodní třetině jarní části, kdy z pěti kol získali jen dva body, vítězstvím 3:0 v Neratovicích. Žatec pro změnu porazil třetí Motorlet 3:2, a to je počin, který budí respekt. Tím spíš, když svěřenci trenéra Pavla Koutenského s Motorletem dvakrát prohrávali! Nakonec se prosadili zejména díky svému důrazu, což byl herní prvek, v němž technické a mladé hráče soupeře převálcovali.

Po bezbrankovém poločase šel tým z Prahy 13 do vedení gólem Faktora, domácí Šraga ale ihned srovnal na 1:1. Tvrdý poslal hosty z Jinonic podruhé do vedení, ale deset minut před koncem vyrovnal po rohu dálkovou střelou do šibenice Argentinec Rosendo Ezequiel (na snímku z tohoto utkání je vidět v zeleném dresu).

Rozhodnutí padlo až v 90. minutě. Po trestném kopu žateckého kapitána Krejčíka stoper Bešík svým prvním gólem v této sezoně rozhodl o vítězství zelených 3:2! Nejen díky tomu je Žatec v tabulce divize B už šestý, pomohla mu rovněž předchozí středeční výhra 4:1 v dohrávaném střetnutí s Litolí.

V utkání s Motorletem Žatec nastoupil v této sestavě: Pokorný – Fiřt, Heinc, Bešík, Krejčík – Šrága (58. Gabčo), Lesniak (79. Mahmutovič), Rosendo – Musiol (90. A. Hynek), Vlk – Klasna.

Tak jako šemíkům pomáhají hráči partnerské Vlašimi, obdobně i Žatec těží ze spolupráce s druholigovým Mostem na bázi farmy. Proti Motorletu tak nastoupil gólman Pokorný, jenž dříve podával vynikající výkony v dresu Loko Vltavín. Ostatně prokázal to svého času i při utkání ČFL na Vyšehradě… První gól Žatce dal mostecký Šraga a druhý jeho spoluhráč Rosendo, fotbalista, jenž před lety působil v Argentinos Juniors. Tedy klubu, z něhož vzešel Diego Maradona. V utkání s Motorletem byl jihoamerický centrhalv a tvůrce hry hodně vidět, vlastně byl Rosendo nejlepším hráčem utkání.

A kdo je vlastně nejlepším střelcem Žatce? Optikou celého průběhu sezony – žádný klasický kanonýr není. Po čtyřech gólech dali Ali Osumanu, Bednář a Heinc, po třech Duvnjak s Kmochem a po dvou Duran, Klasna, Mahmutovič a právě Rosendo. Do střelecké listiny v tomto ročníku divize B se zapsalo v dresu Žatce už 19 fotbalistů!

Vyšehrad v prvním vzájemném utkání této sezony na podzim u Ohře vyhrál drtivě nad domácím Žatcem 6:1, když po dvou gólech dali Kočí s Kavkou a po jednom Houdek a Mojdl. Odveta ale nebude tak snadná, už i proto, že chmelaři z dosavadních deseti zápasů venku prohráli pouhé dva! Stalo se tak počátkem sezony v srpnu na Motorletu a počátkem jara v březnu na Meteoru.

Věřme, že Vyšehrad bude i tak třetím stadionem, odkud reprezentant dvacetitisícového města (kde se hrála za první republiky ve 30. letech nejvyšší soutěž!), odjede s prázdnou. Před rokem se to nepodařilo, zápas Vyšehrad – Žatec totiž skončil bezbrankovou plichtou.

Nedělní dopolední utkání 22. kola divize B Slavoj Vyšehrad – Slavoj Žatec bude řídit z pozice hlavního arbitra Vladimír Pastyřík z Plzně, na čarách mu budou asistovat Zdeněk Mudra z Přeštic a Zbyněk Cupl z Klatov.

Zhruba hodinu po skončení tohoto zápasu, přesněji ve 13.00 h, rozehraje svoje utkání I. A třídy naše juniorka. Na Vyšehradě přivítá čerstvého lídra tabulky, kterým je Admira B.

Již o den dříve v sobotu 20. dubna v 10.00 h naše U 19 přivítá na domácí půdě v utkání České ligy staršího dorostu Olympii Hradec Králové, tedy třetí tým tabulky.

Výsledky Slavoje Žatec v letošní sezoně

Podzim 2012

Lovosice – Žatec 1:1 (0:0), na pen. 4:2 Pohár České pošty, předkolo. Branka Žatce: Bednář.

Brozany – Žatec 1:0 (0:0)

Žatec – Meteor 2:2 (1:0) Branky Žatce: Ali Osumanu 2.

Neratovice—Žatec 0:1 (0:0) Branka: Ali Osumanu.

Litol – Žatec 2:4 (1:0) Branky Žatce: Vávra, Kmoch, Stožický, Bednář.

Žatec – Čelákovice 4:0 (1:0) Branky: Heinc, Bednář, Duran, Ali Osumanu.

Motorlet – Žatec 2:2 (0:1) Branky Žatce: Bednář z pen., Lácha.

Žatec – Vyšehrad 1:6 (0:2) Branka Žatce: Duran.

Libiš – Žatec 1:1 (0:0) Branka Žatce: Klasna.

Žatec – Nový Bor 4:0 (2:0) Branky Žatce: Duvnjak 2, Heinc z pen., Kmoch.

Vilémov – Žatec 1:2 (0:0) Branky Žatce: Duvnjak, Heinc z pen.