Čelákovice nelze podceňovat, tři body jsou však povinností

„A“-muži V roli jasného favorita se představí fotbalisté Slavoje Vyšehrad během posledního dubnového víkendu, který přepůlí jarní část sezony. V sobotu dopoledne nastoupí na trávníku Unionu Čelákovice, tedy týmu, který má z dosavadních 22 kol jen dva body. Rozdíl mezi oběma celky je 38 bodů.

Na podzim šemíci porazili doma Union 6:0, přičemž hattricku dosáhl Tomáš Kavka. Po jedné brance připojili Robin Zimmermann a dvě vlašimské posily: Jan Jeřábek a Martin Kraus. Až do první branky Kavky, kterou vstřelil přesně po půlhodině hry, však soupeř ze dna tabulky dokázal držet s naším mužstvem krok. To je třeba si připomenout a rychle zahnat myšlenky na eventualitu nějakého podcenění.

„Nepodceníme to. Zápas určitě jen tak neodchodíme, tím jsem si jist. Prvních pět jarních zápasů jsme pokazili, jak to jen šlo, tak jsme si řekli – dalších pět zápasů chceme vyhrát. Teď by to měl být třetí z nich, protože je jasné, že si jedeme do Čelákovic pro tři body. Potom už přijde derby s Motorletem,“ připomněl jeden z dvojice trenérů Vyšehradu Milan Kopřiva.

„Zápas nemůžeme v žádném případě podcenit, přestože to vypadá, že vyhrát je povinností. Věřím, že zvítězíme nejen v Čelákovicích, ale i za týden doma s Motorletem a vrátíme se na druhé místo. Pravdou je, že na vedoucí Meteor nyní ztrácíme dvanáct bodů, ale i na něj může ještě přijít podobná výsledková krize jako na nás v první třetině jarní části sezony, kdy jsme udělali jen dva body. Uvidíme,“ řekl jeden z nejzkušenějších hráčů Slavoje Jakub Frohna.

„Na Unionu bychom opravdu měli vyhrát a uvidíme, zda ztratí body někdo z popředí tabulky. Druhé místo je pro nás reálné,“ potvrdil Fronkova slova útočník Vladimír Hradecký. V posledním zápase doma s Žatcem (3:1) přihrával na dva góly Petru Putzovi a třetí dal sám, když si role střelce a nahrávače vyměnili.

Je pravda, že Čelákovice jsou v letošní sezoně se ziskem dvou bodů a skóre 12:72 nejhorším ze všech 79 divizních týmů (z divize D v zimě odstoupil nováček Vracov) a pád do Středočeského krajského přeboru je nemine, čas od času ale umějí soupeře potrápit. Svěřenci kouče Radka Skuhravého na podzim remizovali 1:1 s Vilémovem a potom ještě v utkání s Toužimí dokonce sahali po třech bodech. Vedli 2:0, v závěru utkání však dvakrát inkasovali a prohráli 2:3. Na jaře si pro změnu odvezli bod z Brozan za bezbrankovou plichtu.

Naposledy si však Union odvezl výprask z Jinonic, prohrál totiž na Motorletu vysoko 1:7. Hostům dělaly potíže rychlé akce po stranách hřiště a sám útočník domácích Pavel Novotný jim dal pět branek. Za Union skóroval Poběrežský z penalty (gól po 783 minutách) po faulu na Galoviče, který je v rozestavení 4 – 2 – 3 – 1 hroťákem. V tomto posledním utkání Čelákovice nastoupily v sestavě: Hlaváček – P. Koch, Olmr, Homola (36. Flekač), Pártl – Müller, Veselý – Kraus (35. A. Braniš), Dalekorej, Poběrežský – Galovič.

Zápas 23. kola divize B Union Čelákovice – Slavoj Vyšehrad se hraje v sobotu 27. dubna v 10.15 hod. na hřišti U Hájku a řídí jej rozhodčí Pavel Krupka z Litoměřic, na čarách mu budou asistovat Petr Klupák rovněž z Litoměřic a Vít Melichar z Velkého Oseku.

V sobotu dopoledne hrají venku také juniorka a starší dorost Vyšehradu. Juniorka alias B-tým šemíků nastoupí k utkání I. A třídy na hřišti PSK Union ve Strašnicích, zatímco U 19 v Jablonci. Týmy mladšího dorostu cestují v neděli do Plzně.

Doma na Vyšehradě se představí v neděli naše žákovské celky, soupeřem jim bude Motorlet: zápas věkové kategorie U 15 začíná v 10.00 h, zatímco duel U 14 má výkop čtvrt hodiny před polednem.