Frohna vypálil, Mojdl tečoval a Slavoj pošesté v řadě vyhrál

„A“-muži Vítězná série pokračuje! V Libiši na ni navlékli hráči Slavoje Vyšehrad už šestý korálek. Tříbodový zisk vyplynul z herní převahy nad domácím mužstvem, zrodil se ale až v závěru střetnutí. Frohnovu střelu z vápna na zadní tyč stihl tečovat Mojdl a balon skončil v síti za zády libišského brankáře Šídla. Náš tým tak již o dva body překonal padesátibodovou hranici a upevnil si postavení na druhém místě tabulky divize B.

Do Libiše odjelo mužstvo bez útočníka Vládi Hradeckého, jehož nahradil aktuálně v sestavě vlašimský forvard Tomáš Matějka. Poprvé oblékl dres Vyšehradu (tentokrát červený) také stoper Michal Kropík. V domácí sestavě chyběl nejlepší střelec týmu Dominik Palej, objevil se v ní zato bývalý hráč Vyšehradu Michal Jiráň, zatímco Marco Christov zůstal celý zápas na lavičce.

Právě Jiráň se po zaváhání Kropíka dostal už po třech minutách hry do šance, přestřelil však Mokrohajského bránu. Z protiútoku po centru Noska se natahoval ve vápně po míči Matějka, stihl ho však jen líznout hlavou. Zdálky to zkusil bez efektu dvakrát Kočí a po něm z voleje Nosek.

Již po půlhodině hry musel po zranění odstoupit Budějský a nahradil jej Kubík. Právě on dal hned na začátku druhé půle svou falšovanou střelou zdálky signál k frontálnímu útoku na domácí bránu. Po něm to zkusil také zdálky Mojdl, i on zastihl připraveného gólmana Šídla. Přesně po hodině hry odcentroval zprava před bránu a nabíhající Kavka balon ve skluzu bohužel nezasáhl.

Do vyložené brankové příležitosti se dostal v 63. min. po přihrávce Matějky Kočí, jeho střelecký pokus ale postrádal razanci a vítězem minisouboje byl opět gólman Šídlo. A Kropíkova křížná rána zhruba metr vedle levé libišské tyče.

V polovině druhé půle domácí Sokol zvedl alespoň na chvíli hlavu a najednou začal být aktivní směrem dopředu. V 71. min. po nedorozumění Kubíka s Hendrychem se rázem ocitl v čisté gólové šanci domácí náhradník Řepka, padáčkem úspěšně přehodil Mokrohajského, balon však proletěl okolo vzdálenější tyče do zámezí. Doklepnout do sítě se jej snažil dobíhající Jiráň, míč však už nestihl zasáhnout. A nic domácí nevytěžili ani z nepřímého kopu uvnitř vápna hostí.

Vyšehrad ale brzy znovu převzal iniciativu a s přibývajícími minutami tlak ještě zesílil. Slibné byly střely Kubíka i Noska, ukazatel stavu byl však nadále strnulý.

Rozhodnutí padlo v 88. minutě. Mladý vlašimský útočník Rybařík po šesti minutách svého pobytu na hřišti „nabil“ Frohnovi a jeho střela z vápna letěla po zemi ke vzdálenější tyči. Stihl ji ještě tečovat Mojdl a Šídlo byl konečně překonán: 0:1!

Hrozen objímajících se hráčů v červených dresech charakterizoval závěr i rezultát celého tohoto utkání. Po výhrách v Neratovicích, s Žatcem, v Čelákovicích, s Motorletem a Litolí si šemíci vítězně zařehtali i na libišském pažitu, tedy pošesté za sebou. Celkové skóre z tohoto sledu zápasů vyznívá 17:2 pro Vyšehrad!

Šemíci tak mohou v příštím zápase vyrovnat svoji sérii z úvodu sezony, kdy vyhráli sedm zápasů v řadě, v tom však byla započtena i utkání Poháru České pošty.

V příštím 27. kole naše mužstvo přivítá na domácí půdě nováčka z Nového Boru. Hrát se bude v neděli 26. května v 10.15 h. Potom už zbudou jen závěrečná tři kola se zápasy ve Vilémově (v sobotu 1. června), domácí derniéra s Baníkem Souš (v neděli 9. června) a úplně poslední utkání sezony v Toužimi (v neděli 16. června).

Milan Kopřiva, Vyšehrad: „Získali jsme velmi cenné tři body, protože to bylo těžké utkání na pro nás nezvykle velkém place. Než jsme si na něj zvykli, byla první půle pryč. V poli jsme sice dominovali, ale vyložená šance tomu chyběla. Naopak sami jsme udělali na začátku zápasu minelu, naštěstí to dobře dopadlo. Ve druhé půli už hrálo jen jedno mužstvo, protože domácí, kteří jen nakopávali balony a čekali na chybu protivníka, už fyzicky odešli. Do plných však není snadné hrát a nám se to podařilo zlomit až v závěru, i když tam už předtím byly slibné akce. Nakonec musíme být za ten jediný a vítězný gól rádi, protože Libiš bránila v devíti lidech, a tohle vykombinovat není jednoduché. Můžeme být spokojeni, protože na rozdíl od předchozího zápasu s Litolí naši hráči chtěli a bojovali po celé utkání, což se nakonec vyplatilo. Jako celek jsme odehráli výborný zápas.“

Kapitán Miroslav Hendrych: „Už dlouho jsem nezažil zápas, abychom měli takovou převahu v držení míče, snad 90:10, a stav byl přitom tak dlouho 0:0. Hráli jsme prakticky stále jen my proti devíti až deseti bránícím hráčům domácích, v koncovce jsme však byli strašidelní. Zlepšilo se to až s přibývajícím časem ve druhé půli a díky lehce líznuté střele jsme ten gól naštěstí přece jen dali. Vítězství jsme si určitě zasloužili.“

Jakub Frohna: „Dostal jsem balon od mladého Franty Rybaříka a když jsem viděl, jak jsou domácí zalezlí, zvolil jsem místo další snahy o kombinaci raději střelu. Až tolik jsem to netrefil, možná to byla spíš haluz, ale bylo štěstí, že gólmanovi clonilo ve výhledu spousta hráčů a on ten balon prostě neviděl. Libiš však byla zalezlá od začátku zápasu, hráli to na 0:0. I jejich trenéry bylo slyšet, jak je nabádají k defenzivní hře. Ve druhé půli však začali místy šlapat vodu, asi jsme na tom byli fyzicky líp, což se pak projevilo s přibývajícím časem. Zaplaťpámbu alespoň za ten jeden gól, který znamenal tři body.“

Jan Mojdl: „Gól dal v podstatě Fronka,  já jsem jen nastavil míči nohu a tečoval ho, a tak ho rozhodčí připsali nakonec mně. Přestože jsme Libiš po celý zápas přehrávali, nebyli jsme sto dostat se k nim do vápna a nakonec nám pomohla trochu náhoda. Ale spadlo to tam.“

Brankář Radim Mokrohajský: „Naším největším soupeřem bylo hřiště, velké a docela hrbolaté s občasnými kalužemi. Bylo tam z naší strany mnoho nepřesností v rozehrávce. I přes obrovskou převahu v držení míče jsme se nedokázali v první půli dostat do větší šance. Postupem času soupeř odcházel fyzicky, nestíhal dostupovat a hrál dlouhé nakopávané míče, s nimiž jsme si poradili. Libiš hrála velmi bojovně, místy až za karetní hranicí. Doma je velice nepříjemná. Svědčí o tom i fakt, že jsme dali gól až v samotném závěru utkání.“

Václav Havel, trenér Libiše: „Z naší strany se dal proti Vyšehradu stěží očekávat útočný fotbal. Zaměřili jsme se na pozornou defenzivu, což se nám dařilo plnit až do 88. minuty. Soupeř nás ve druhé půli přehrával a nakonec dal vítězný gól z takové nemastné neslané střely. Objektivně vzato, Vyšehrad byl lepší a tři body si zasloužil. Převýšil nás kombinačně, pohybem, fyzickou připraveností i zkušenostmi svých hráčů. Na druhou stranu my bychom si za velkou bojovnost zasloužili také alespoň jeden bod. Musíme se ve zbývající části sezony soustředit spíš na týmy pod námi v tabulce, hrajeme ještě doma s Litolí i s Vilémovem. Budeme-li tak trpěliví a zodpovědní jako dnes, můžeme uspět i venku v Novém Boru.“

Sokol Libiš – Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:0)

Branka: 88. Mojdl.

Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 5:10. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:0.

Rozhodčí: Němec – M. Vrzal, Kramlová. ŽK: Špička, Zuskin – Mokrohajský.

Diváků: 120.

Libiš: Šídlo – Zuskin, Kabyl ml. (89. Vala), Trojan, Čadek – Špička – Matoušek (60. Řepka), Šmíd, Škoda – Jiráň. Pták (46. Pochman). Trenér Václav Havel.

Vyšehrad: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Kropík, Kohout (65. Zimmermann) – Budějský (30. Kubík), Mojdl, Kočí, Nosek – Kavka (82. Rybařík), Matějka. Na lavičce byli ještě připraveni Baratynskyy, Kucalas a náhradní brankář Prokeš. Trenér Jaroslav Klíma.

Střelci „A“-týmu (divize + Pohár České pošty):

21 – Kavka (z toho 4 v poháru)

7 – Kočí, Mojdl

4 – Budějský (1 v poháru), Mošna

3 – Babašta (1 v poháru), Švejda (1 v poháru)

2 – Baratynskyy, Hradecký, Jeřábek, Kohout, Nosek, Putz

1 – Jiráň (1 v poháru), Švehla (1 v poháru), Hendrych, Houdek, Klán, Kraus, Sus, Wulkan, Zachariáš, Zimmermann

Nahrávači na góly (divize + Pohár České pošty):

9 – Kavka (z toho 1 v poháru), Kočí (z toho 1 v poháru)

8 – Budějský (1 v poháru)

5 – Hradecký, Mojdl, Nosek (2 v poháru)

4 – Kohout

2 – Balcárek (1 v poháru), Baratynskyy (1 v poháru), Jeřábek, Kubík (1 v poháru), Zimmermann

1 – Frohna, Jiráň (v poháru), Klán, Mošna, Prokeš, Putz, Sus, Švehla (v poháru), Švejda, Zachariáš