Proti novoborským „sklářům“ s vůlí posedmé v řadě zvítězit!

„A“-muži Doma s Novým Borem (10. v tabulce), potom ve Vilémově (14.), doma s Baníkem Souš (8.) a na závěr v Toužimi (15.). To je výčet soupeřů Slavoje Vyšehrad ve zbývajících čtyřech dějstvích letošního ročníku divize B. Nejbližší cíl je evidentní: dotáhnout k tříbodovému zisku nadcházející zápas 27. kola s novoborskými „skláři“ a prodloužit vítěznou sérii na sedm zápasů! Hraje se během poslední květnové neděle tradičně dopoledne na Vyšehradě.

Vedle možnosti natáhnout úspěšnou sérii je ale ještě podstatnější uhájit čtyřbodový odstup vůči třetímu týmu tabulky, tedy Motorletu. A nejen to! Přichází čas počítání a porovnávání s týmy ze „sousedních“ divizních skupin A a C, které figurují rovněž na druhém místě tabulky. To bude mít zásadní význam v případě tzv. postupů mimo pořadí. A situace momentálně vyznívá příznivě: v divizi A jsou druhé Štěchovice s 52 body (skóre 44:23), v divizi B Vyšehrad také s 52 body (ale výrazně lepší skóre 62:25) a konečně v divizi C Sparta Kutná Hora s 51 body (skóre 41:27). Nepokažme to tedy!

„Potřebujeme v utkání s Novým Borem každopádně naplno bodovat, abychom uhájili současnou dobrou výchozí pozici, co se týče postupové matematiky. Je vidět, že pokud bychom mužstvo vhodně doplnili, mohlo by hrát důstojnou roli i ve třetí lize,“ uvedl jeden z dvojice koučů Slavoje Vyšehrad Milan Kopřiva. „Na zápas s Novým Borem se těšíme, i když víme, že se od nás čeká povinné vítězství,“ doplnil jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Jakub Frohna.

Třináctitisícové město Nový Bor bývalo proslulé svými sklárnami, strojírnami, mažoretkami a ve své době i prestižním cyklistickým závodem Tour de Bohemia, v poslední době však spíš etnickými konflikty. Právě zde došlo k mediálně proslulému mačetovému útoku.

Náš tým se představil v prvním vzájemném měření sil koncem října v Novém Boru a vyhrál tam 4:1. Utkání se hrálo v polárních podmínkách, za stálého sněžení a ostrého vichru. Třikrát se trefil Tomáš Kavka a jednou Michal Švejda.

Nový Bor je venku nevyzpytaný soupeř, což prokazují jeho jarní výsledky: dokázal si odvézt remízu z Českého Brodu i z Brozan (které jsou na jaře posledním neporaženým týmem divize B), na druhou stranu prohrál v Toužimi a v Čelákovicích.

Svěřenci trenéra Františka Kubáně naposledy před týdnem doma podlehli 1:2 Motorletu. Jinoničtí dali oba góly už do poločasu, v tom druhém však měli navrch Severočeši a podle regionálního média Českolipský sport podali dokonce vynikající výkon. Nejlepším hráčem a tahounem „sklářů“ byl zkušený podhrotový útočník Lukáš Kubeš. Nový Bor nastoupil v tomto utkání v sestavě: Blumentritt – Pollach (46. Třešňák), Vlk, Lebruška, Bartoš – Horák (54. Suněk), Šulc, Holeček, Stromecký – Kubeš – Kaňkovský (27. Demke.

Nejlepším střelcem týmu hrajícího v zelených dresech je Petr Müller (7 gólů), následují Ondřej Lebruška a Karel Kaňkovský (oba 6 gólů).

Utkání Slavoj Vyšehrad – FC Nový Bor se hraje v neděli 26. května v 10.15 hod. a řídí jej rozhodčí Lukáš Nehasil z Boru, ale toho na Karlovarsku. Na čarách mu budou asistovat Petr Berka z Ostrova a Václav Hrkal z Prahy 7-Letné.

Již o 24 hodin dříve, tedy v sobotu 25. května dopoledne, naše U 19 přivítá na Vyšehradě Viktorii Žižkov. Pro mladé šemíky to bude už třetí pražské derby za sebou: před dvěma týdny zdolali doma 2:0 Meteor a před týdnem podlehli na Xaverově vedoucí Slavii 2:4, když ještě deset minut před koncem utkání drželi v souboji se suverénem soutěže stav 2:2!