V domácí derniéře sezony Vyšehrad přivítá Baník Souš

„A“-muži – Z pohledu tabulkového postavení jsou fotbalisté Slavoje Vyšehrad v nadcházejícím utkání 29. kola divize B s Baníkem Souš favority – v neděli dopoledne na sebe narazí druhý a sedmý celek tabulky. Vzájemná bilance ale hovoří spíš pro soupeře z Mostu, v obou domácích utkáních porazil šemíky vysoko 5:1 a před rokem na našem hřišti prohrál jen těsně 2:3.

O co v závěru sezony jde?! Uhájit postavení na stříbrné příčce tabulky hlavně před dotírajícími Brozany, na jaře jediným neporaženým divizním mužstvem a zároveň uspět v boji na dálku mezi celky na druhých místech v českých divizích. Ve skupině A mají Štěchovice 55 bodů a k dobru odložené utkání v Hořovicích, ve skupině B Vyšehrad 56 bodů a ve skupině C Kutná Hora, jež prohrála naposledy ve Svitavech, 51 bodů. V zájmu objektivity je potřeba říct, že Štěchovice v současnosti nemají zdaleka jen starosti o sportovní formu svého týmu, jejich stadion byl totiž zcela zatopen vodou.

Slavoj Vyšehrad před týdnem vyhrál 3:0 na hřišti sestupujícího Vilémova, bohužel spoustu bodů poztrácel na jaře hlavně doma, o čemž vypovídá bilance 3 výhry – 3 remízy – 1 porážka.

Loni na jaře jsme porazili doma Baník Souš 3:2 brankami Horkavého, Babašty a Hradeckého z penalty. Na podzim na hřišti soupeře však přišel již podruhé výprask 1:5. Tři branky domácích dal nejlepší střelec mužstva Václav Štípek. Střelci Souše: 10 – Štípek, 6 – Da Silva Diego, 5 – Banovič, Čonka, 4 – Christof, 3 – Karel, Künzl, 2 – Hanzlíček, 1 – Bartoš, Berki, Hošek, Jamrich, Karban, Leibl, Macháček, Popelka.

Tým vede trio trenérů Zdeněk Kopas, Karel Giampaoli a Josef Novák, v jarní tabulce je tým Baníku šestý. Naposledy prohrál koncem dubna v Brozanech, od té doby má za sebou pět utkání bez porážky, doma porazil mj. i Meteor. Naposledy však remizoval 1:1 s Motorletem. V závěru měli Severočeši tři šance rozhodnout, ale všechny zahodil. V tomto utkání nastoupila Souš v sestavě: Švarc – Bartoš (47. Levý), Macháček, Tancoš, Popelka – Banovič (73. Christof), Linka, Karel, Künzl (85. Pátek), Da Silva Diego – Štípek.

Utkání Slavoj Vyšehrad – Baník Souš se hraje v neděli 9. června v 10.15 hod. a řídí jej rozhodčí Pavel Pešek ze Sokolova. Na čarách mu budou asistovat Jan Aubrecht rovněž ze Sokolova a Vladimír Melničuk z Plesné u Chebu.

Juniorka Vyšehradu nastoupí ke svému mistrovskému utkání na hřišti posledního týmu tabulky I. A třídy v Kyjích již v sobotu 8. června od 17.00 hod. A mládežnické týmy Vyšehradu? Starší dorostenci zakončí letošní ročník v sobotu domácím zápasem s Trutnovem, výkop je v 10 hodin dopoledne. Mladší dorostenci již mají po sezoně, starší žáci hrají v sobotu v Mostu. B-tým žáků hostí v sobotu v 16.30 h na Vyšehradě vedoucí tým pražské I. třídy Motorlet.