Vítězný start v letní přípravě: Vyšehrad – Příbram jun. 3:2

„A“-muži – Cenného vítězství nad sedmým týmem uplynulého ročníku juniorské ligy dosáhli v úvodu letního přípravného bloku fotbalisté Slavoje Vyšehrad. V krásném přírodním areálu v Kostelci u Křížků zdolali 3:2 juniorku Příbrami! Náš tým třikrát v zápase vedl, zatímco soupeř dokázal odpovědět vyrovnávací brankou jen dvakrát. První gól Vyšehradu dal francouzský útočník Alex Togbe, druhý byl vlastní, zatímco třetí a vítězný vstřelil navrátilec z Blšan Roman Letko.

Před zápasem bylo jasné, že trenéři Jaroslav Klíma s Milanem Kopřivou se budou muset obejít bez Martina Kohouta s Jiřím Kubíkem, kteří se rozhodli pro angažmá v zahraničí. V základní sestavě se naopak poprvé objevil vytáhlý černý forvard Alex Togbe, jenž si zahrál ve Francii za US Créteil (vítěz letošního ročníku třetí francouzské ligy) a AS Cognac. Dvaadvacetiletý Togbe se ukázal již ve druhé minutě utkání, kdy po přihrávce Frohny otevřel skóre: 1:0!

Soupeř ale okamžitě odpověděl, již ve 3. min. střelou zdálky k tyči zaskočil Mokrohajského Hanuš a srovnal na 1:1. Jeho spoluhráč Pilík po čtvrthodině hry trefil tyč, v polovině první půle však mladí příbramští hráči zazátkovali před vlastní bránou a sami sebe zle vytrestali: Barák si dal vlastní gól a Vyšehrad podruhé vedl: 2:1!

Poslední čtvrthodina první půle patřila soupeři, Mokrohajský se měl co ohánět a když už byl překonán, odvraceli na čáře Nosek a Frohna. Na druhé straně Kočí trefil tyč.

Hned po obrátce se ale po zaváhání stoperů dostal za záda obrany Slavoje příbramský Dušek a sám před Stoupou už neměl problém: 2:2. Šemíci ale prokázali větší vůli po vítězství a dostávali se do dalších šancí. Letko hlavičkoval zblízka nad, Bohuslav z úhlu minul bránu a Baratynskyy hlavičkoval také těsně nad. V 62. min. se ale po přihrávce Hanzlíka probil do vápna Letko, obešel i brankáře a dal rozhodující branku: 3:2! Největší šanci vyrovnat měl pět minut před koncem Pilík, jeho oblouček ale přeletěl přes břevno.

Další přípravný zápas sehraje Vyšehrad již ve středu 17. července v 17.30 h na Xaverově proti juniorce Slavie.

Asistent Milan Kopřiva: „Vzhledem k tomu, že šlo o první přípravný zápas, to z naší strany určitě nebylo špatné. Jsem spokojen s tím, že kluci se snažili hrát na hranici svých možností a výsledek 3:2 je toho příjemným vyústěním. Soupeř byl zpočátku pohyblivější, ale hra se brzy srovnala a v poločase jsme zaslouženě vedli 2:1. Pak se vyměnila až na výjimky téměř celá sestava, přesto i hráči, kteří nastupují převážně v I. A třídě, odvedli velmi dobrý výkon. Šance dát gól měly v poslední půlhodině oba týmy, Příbramští nás ale neohrozili, protože nebyli sto trefit bránu. Prostřídali jsme téměř celý kádr, který nastoupil do přípravy, měli bychom ale ještě hledat náhradu za Kohouta a Kubíka.“

Slavoj Vyšehrad – FK Příbram jun. 3:2 (2:1)

Hráno v Kostelci u Křížků.

Branky: 2. Togbe, 22. vlastní Barák, 62. Letko – 3. Hanuš, 49. Dušek.

Rozhodčí: Flimmel – Wimmer, Slavík. Bez karet.

Diváků: 15.

Vyšehrad 1. poločas: Mokrohajský – Budějský, Hendrych, Nosek, Hradecký – Frohna, Mojdl, Kočí, Zimmermann – Kavka (39. Bohuslav), Togbe.

Vyšehrad 2. poločas: Stoupa – J. Duda, Hendrych (63. Togbe), Hanzlík, Hradecký (63. Zimmermann) – Rajnoch, Houdek, Baratynskyy, Doksanský – Letko, Bohuslav.