Mladí slávisté prokázali vůči šemíkům vysokou kvalitu: 4:1

„A“-muži – Mimořádné silný soupeř, rozlehlé hřiště, vedro, zčásti snad i únava z předchozího zápasu o 24 hodin dříve a k tomu zahozená penalta, jež by v případně proměnění znamenala vyrovnání průběžného stavu na 1:1. Tohle vše se podepsalo na porážce šemíků ve druhém přípravném utkání, kdy na Xaverově podlehli juniorce Slavie 1:4. Alespoň čestnou branku Vyšehradu dal šest minut před koncem utkání Roman Letko.

Oproti úternímu zápasu v Kostelci u Křížků s příbramskou juniorkou chyběli Kavka, Rajnoch a brankář Stoupa, naopak poprvé v létě se objevili v sestavě Čižikov a gólman Blažek.

Na krásné travičce stadionu v Horních Počernicích mladíci v „sešívaných“ dresech, kterým na sklonku minulé sezony jen těsně unikl mistrovský titul v premiérovém ročníku juniorské ligy, již v 8. min. potvrdili své nesporné kvality. Kombinační akci zakončil na hranici vápna ostrou střelou z úhlu Liška: 1:0. Ve 14. min. se po přihrávce Kočího tlačil do šance Bohuslav, domácí zadáci mu ale stihli ukopnout balon.

Na sklonku úvodní půlhodiny zápasu slávistický stoper Hudeczek poslal k zemi pronikajícího Letka, penaltu však Budějský nevyužil – těsně minul svatyni brankáře Řeháka. Přesto ještě v samotném závěru první půle se naskytly hned dvě velmi dobré příležitosti vyrovnat – nejprve Zimmermann z úhlu jen těsně minul bránu podél vzdálenější tyče a již v nastaveném čase Letko trefil dobře postaveného Řeháka. To byly dvě gólovky!

V úvodní čtvrthodině se šemíkům jakž takž dařilo udržovat vyrovnanou hru i přijatelné skóre, po hodině hry ale došlo k prostřídání pěti hráčů a domácí svěřenci trenéra Daniela Šmejkala brzy dvakrát za sebou udeřili. V 62. min. po rohovém kopu Malcharek napálil odražený míč volejem z hranice vápna do šibenice: 2:0. O sedm minut později předvedla Slavia další rychlou kombinační akci a Veselý našel před prázdnou bránou Štědronského: 3:0.

Mladí slávisté si i nadále udržovali převahu, do šancí se ale po dlouhé době dostali konečně i hosté. Čistou gólovou šanci Baratynského zlikvidoval gólman Hrubeš, proti druhému útočníkovi Vyšehradu ale neuspěl. V 84. min. po přihrávce od Hendrycha převzal balon na levé straně hřiště Letko, který naštěstí nezpanikařil a technickou střelou zkušeně překonal vybíhajícího Hrubeše: 3:1!

Poslední slovo ale měli ještě o dvě minuty později červenobílí, Malcharek potáhl míč zleva a našel centrem úplně volného Veselého, který neměl problém míč usměrnit k tyči: 4:1.

Další letní vystoupení Slavoje Vyšehrad už bude mít příchuť mistrovského utkání: v sobotu 20. července v 17.00 hod. odpoledne hostíme doma v rámci 1. kola Poháru České pošty Kunice, tj. třetí tým tabulky uplynulého ročníku ČFL.

Asistent Milan Kopřiva: „Vzhledem k hráčské kvalitě na obou stranách je výsledek 4:1 pro Slavii spravedlivý. Měli jsme x šancí, ale po prostřídání už to bylo z naší strany znatelně horší – na rozdíl od soupeře. Ano, v úterý v Kostelci u Křížků to poznat nebylo, jenomže kvalita mladých hráčů Slavie je někde jinde, než těch z Příbrami. Další věc je v přístupu našich hráčů, měla by z nich sálat touha poprat se o místo a zájem přesvědčit nás trenéry, že na to mají. Pokud bych měl přece jen vyzdvihnout nějaký individuální výkon, potěšila mě dnes hra Radka Hanzlíka. Kdyby absolvoval víc tréninků a zápasů, byl by podle mě použitelný v A-týmu. Jeho herní projev se mi líbil. V sobotu odpoledne nás čeká pohárové utkání s Kunicemi, jež bereme se vší vážností.“

Slavia Praha jun. – Slavoj Vyšehrad 4:1 (1:0)

Příprava, hráno na Xaverově.

Branky: 8. Liška, 62. Malcharek, 69. Štědronský, 86. Veselý – 84. Letko.

Rozhodčí: Lerch – Kubr, Šulcová. Bez karet.

Diváků: 50. Ve 28. min. neproměnil Budějský (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad 1. poločas: Mokrohajský – Budějský, Hanzlík, Nosek, Hradecký (40. Hendrych) – Frohna, Mojdl, Kočí, Zimmermann – Togbe (24. Baratynskyy), Bohuslav (23. Letko).

Vyšehrad 2. poločas: Mokrohajský (60. Blažek) – J. Duda, Hendrych, Houdek, Čižikov – Doksanský, Mojdl (60. Nosek), Kočí (75. Hanzlík), Budějský (60. Frohna) – Togbe (60. Baratynskyy), Bohuslav (60. Letko).