Dva Kavkovy góly nestačily, cábelíci otočili utkání na 3:2

„A“-muži Výborný první poločas, v němž si díky dvěma gólům Tomáše Kavky zajistili vedení 2:0 nad celkem Králova Dvora, odehráli ve středu na hřišti v Karlštejně fotbalisté Slavoje Vyšehrad. V poločase nebo během druhé půle však odstoupila prakticky celá základní sestava, a třetiligoví „cábelíci“ to dokázali plně zužitkovat. Třemi brankami otočili skóre na 3:2, a tak vyšli z tohoto přípravného utkání jako vítězové.

Jen čtyři dny před tímto soubojem vstřelil Oto Houdek vítěznou branku šemíků v pohárovém utkání s Kunicemi, jenomže rozhodl se Vyšehrad opustit. Namířil si to právě do Králova Dvora, oblékl tedy červený dres soupeře.

Modrý dres si naopak navlékli tři noví hráči, po jednom do každé řady: 19letý říčanský stoper Petr Příhoda (naposledy Kunice, hrál už v neděli za juniorku Vyšehradu), 21letý teplický záložník Filip Turbák (naposledy Litvínov) a 19letý slávistický útočník David Červený (naposledy Slavia U 19). Všichni se ale dostali do hry až po změně stran.

V úvodních 45 minutách nastoupila základní sestava Vyšehradu a podala velmi dobrý i sebevědomý výkon. Po úvodní „seznamovací“ čtvrthodince trefil Kočí v 18. min. pěknou střelou ze střední vzdálenosti břevno. Chvilku nato králodvorský stoper Mikluščák v šestnáctce poslal k zemi nedovoleným zákrokem pronikajícího Letka, penalty jsme se ale nedočkali. Soupeř v první půli hrozil spíš jen ze standardek, gólman Mokrohajský byl ale všude včas.

Ve 37. min. Letko přiťukl Budějskému, ten přenesl hru zprava doleva na Hradeckého, jenž kolmicí vysunul Kočího a zdařilá kombinace vyústila do sólového úniku našeho špílmachra na brankáře Kuklu. Jeho bránu ale Kočí střelou po zemi těsně minul.

Ve 39. min. ovšem Kočí posunul balon na Kavku a ten křížnou střelou zprava propálil Kuklu: 1:0! O čtyři minuty později přihrával Mojdl a Kavka stanovil poločasové skóre na 2:0!

Potom došlo ke zmíněnému prostřídání a soupeř se začal dostávat do šancí. Již ve 48. min. po rohu hlavičkoval z malého vápna Glasnovič, balon ale odvrátil na brankové čáře rovněž hlavou Doksanský. Vzápětí reflexivně zneškodnil Glasnovičovu pohotovou střelu zblízka Mokrohajský.

Do třetice v krátké době se už ale Glasnovič prosadil, po Horváthově centru zprava vstřelil hlavou kontaktní gól na 2:1. Na druhé straně Doksanský po závaru před bránou Králova Dvora z voleje trefil břevno! Jenomže prakticky z protiútoku přišel faul na Šípka v šestnáctce a Petr vyrovnal z penalty na 2:2.

Vidět Houdka v dresu soupeře bylo samo o sobě neobvyklé, navíc se přesně po hodině hry téměř prosadil střelecky: po rohu hlavičkoval jen těsně vedle. Vzápětí Mokrohajský kryl dělovku Horvátha pod břevno a poté přepustil místo v bráně Stoupovi. Ten se hned po svém příchodu na hřiště vyznamenal bravurním zákrokem, kdy vyrazil střelu jednoho hráče Králova Dvora z bezprostřední blízkosti.

V 80. min. ale Stoupa přece jen kapituloval. Zapomenutý Šípek pronikl středem až na malé vápno a bez problémů rozhodl o konečné podobě skóre: 2:3. O vyrovnání se ještě pokusil Hradecký, který se mezitím vrátil na hřiště za Mojdla, o metr však přestřelil bránu.

V sobotu dopoledne hrajeme na Strahově s béčkem Sparty, a sice v 10.15 h na velkém spartakiádním stadionu, tj. v tréninkovém centru Sparty. V neděli v 17 hodin bude na pořadu dne zápas s Kladnem venku.

Asistent Milan Kopřiva: „Výsledek je pro mě zklamáním, protože v prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší než třetiligový soupeř. Pokud bychom o půli udělali jen dílčí změny, mohlo se utkání dál vyvíjet v náš prospěch. Nastoupili však vesměs mladí hráči, kteří sbírají zkušenosti. Pak už měl Královák navrch a vyhrál druhou půli 3:0, i když na to, že jsme vyměnili devět hráčů i gólmana, nebyl rozdíl mezi námi a soupeřem zase až tolik markantní. První půle a také předchozí zápas s Kunicemi nám ale znovu ukázaly, že ve třetí lize bychom nehráli na chvostu tabulky. Je to samozřejmě škoda, i když teď už nemá cenu brečet. Je potřeba dát se dohromady a vyvarovat se nešvarů, které nás provázely po celé jaro, tedy především nedisciplinovanost a nevyrovnanost výkonů. Pak jsou tady také odchody některých hráčů, naposledy Oty Houdka. Já sám jsem mu dával najevo, že mám zájem, aby zůstal na Vyšehradě, bohužel to dopadlo jinak. Tak to prostě chodí, a je to už pryč. Mohu mu jen popřát hodně zdraví a ať se mu daří. To je vše.“

Slavoj Vyšehrad – FK Králův Dvůr 2:3 (2:0)

Branky: 39. a 43. Kavka – 55. Glasnovič, 58. Petr z pen., 80. Šípek.

Rozhodčí: Machýček – Matějíček, Máj. Bez karet.

Diváků: 25.

Vyšehrad 1. poločas: Mokrohajský – Budějský, Hendrych, Nosek, Hradecký – Frohna, Mojdl, Kočí, Zimmermann – Kavka, Letko.

Vyšehrad 2. poločas: Mokrohajský (65. Stoupa) – Frohna (65. Rajnoch), Hanzlík, Příhoda, Mojdl (70. Hradecký) – Turbák, Baratynskyy, Kočí (70. Veverka), Doksanský – Kavka (55. Togbe), Čevený.