V saharské výhni na Strahově Vyšehrad podlehl Spartě B 0:2

„A“-muži Velmi důstojnou partii sehráli fotbalisté Vyšehradu v sobotní pekelné výhni na Strahově s B-týmem Sparty. Stalo se tak navzdory slátané sestavě, kdy nám chybělo několik hráčů základní jedenáctky a navíc se už v první půli zranil Nosek. Rezerva vicemistra republiky, jež skončila v uplynulé sezoně šestá v ČFL, nakonec potvrdila své kvality a vyhrála toto přípravné utkání 2:0.

Vstup do zápasu patřil domácím, již ve 3. min. se probil útočník v rudém dresu sám před Mokrohajského, jenomže někdejší gólman druholigové Sparty B výborným zákrokem zabránil pohromě. Z protiútoku Letko odcentroval zleva na Kavku, jeho střelu ovšem domácí obrana stihla zblokovat na roh. Právě po rohu už překonal gólmana Nguyena Kočí, balon se však bohužel odrazil od tyče ven. V 8. min. se napřáhl k prudké střele Budějský a přestože měla dobrý směr, za zády Nguyena neskončila. Vzápětí se tlačil do gólovky Kavka, zastavil ho ale ofsajd.

V 19. min. se dostal zprava k ohrožení sparťabnské svatyně Čižikov, ale místo toho, aby zvolil přihrávku na zcela volného Kavku, sám vystřelil a vítězem situace se stal Nguyen, jenž zachoval klid a balon lapil. To však byla příležitost, jež hodně hlasitě volala po změně skóre.

Šance měli také rudí, ale Mokrohajský dvěma skvělými zákroky uhájil stav 0:0. Bezbrankový rezultát ovšem vydržel jen úvodní půlhodinu, potom Miskovič zleva obešel Noska, jemuž se nepodařilo balon alespoň tečovat a ten se dostal k naprosto volnému Kučerovi, který už dával do prázdné brány: 1:0.

V závěru první půle se Nosek po jednom ze soubojů zranil a s bolavým kotníkem musel odstoupit. Po změně stran ale došlo k dalším změnám v sestavě. V 56. min. těsně po našem trojnásobném střídání jeden ze tří nových hráčů v sestavě Rajnoch nepokryl včas protihráče, přišel centr a M. Kadlec zvýšil zblízka na 2:0. Největší možnost vstřelit kontaktní branku měl Letko, ale neuspěl.

V neděli v 17 hodin hraje juniorka Vyšehradu s Kladnem venku, konkrétně v Srbech u Kladna.

Asistent Milan Kopřiva: „Zasloužené vítězství Sparty B v zápase, do něhož jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. Přestože jsme s ní museli hodně improvizovat, v první půli se rodily šance na obou stranách. Vyznamenal se několikrát Radim Mokrohajský, na druhé straně my jsme měli také tři krásné příležitosti skórovat. První půle byla na vyložené šance tak 3:3. Později už rozhodla fyzická připravenost hráčů obou mužstev, projevilo se, že mladí sparťané trénují denně. Navíc my jsme se museli obejít ve druhé půli i bez zraněného Tomáše Noska. Stopery pak hráli Michal Kočí s Honzou Mojdlem, kteří tudíž samozřejmě chyběli ve středové řadě. Chtěli jsme už nastoupit se sestavou, které by se blížila sestavě pro mistrovská utkání, tahle představa se nám však rozpadla jako domek z karet. Věřím, že pokud bychom dali dohromady to nejsilnější. co máme, zápas na Strahově bychom neprohráli.“

Sparta Praha B – Slavoj Vyšehrad 2:0 (1:0)

Branky: 31. A. Kučera, 56. M. Kadlec.

Rozhodčí: Tomšů – Vojnovič, Hlaváček. Bez karet.

Diváků: 50.

Vyšehrad 1. poločas: Mokrohajský – Budějský, Mojdl, Nosek, Hradecký – Čižikov, Baratynskyy, Kočí, Zimmermann – Letko, Kavka.

Vyšehrad 2. poločas: Mokrohajský – Budějský (55. Rajnoch), Mojdl, Kočí, Hradecký – Čižikov (55. Turbák), Letko (67. Primus), Baratynskyy, Zimmermann (55. Doksanský) – Kavka (62. Červený), Togbe.