Šemíci porazili Hořovicko 3:1 díky třem gólům v první půli

„A“-muži Tři vítězství a tři porážky, to je dosavadní bilance našeho mužstva v rámci letního přípravného bloku. Již podruhé se šemíci představili na hřišti v Kostelci u Křížků a podruhé zde vyhráli: Ve středečním přátelském utkání zdolali Hořovicko 3:1. Během posledního červencového dne nastříleli všechny tři branky již v prvním poločase v rozmezí 19 minut, přičemž do tohoto úseku hry se vešla i neproměněná penalta.

Oproti poslednímu utkání se Spartou B se do sestavy Vyšehradu vrátili dva nejzkušenější hráči Hendrych s Frohnou, což kvalitě předvedené hry jen prospělo. Přesto ani tomuto utkání se nevyhnula úvodní „seznamovací“ čtvrthodinka, během níž vynikla akce ze 6. minuty. Po autu Budějského přišel pohotový centr Frohny před bránu, kde ale nabíhající Baratynskyy nestihl zasáhnout míč a dorazit jej za čáru. Další šance přišla v 15. min. po rohu Noska a o dvě minuty později, kdy z centru Kavky pálil Zimmermann vedle. O chvíli později spálili velkou šanci naopak svěřenci trenéra Jana Bergera (mj. trenéra Vyšehradu v úvodu sezony 2009/10), střela hořovického hráče šla těsně nad.

Ve 24. min. po pěkné kombinaci zatáhl balon k pravé lajně Kavka, odcentroval před bránu a Kočí z malého vápna neomylně otevřel skóre: 1:0!

Ve 29. min. Frohna přihrál doprava Kavkovi a ten svou střelou nechal vyniknout 37letého hořovického brankáře Mojžíše, měl to však být spíš druhý gól. Ten na sebe stejně nenechal dlouho čekat a hodně se podobal tomu prvnímu: ve 38. min. odcentroval od pravé lajny tentokrát Budějský a opět nabíhající Kočí napálil balon za Mojžíšova záda: 2:0!

Ve 41. min. se probil naopak zleva Zimmermann, byl faulován v šestnáctce, penaltu však Baratynskyy neproměnil. Jeho střelu Mojžíš vyrazil. Bary to však odčinil jen o minutu později, kdy po dalším centru zprava od Budějského zvýšil hlavou na 3:0! Druhá polovina úvodního poločasu nabídla fotbal, který by měli šemíci předvádět i v mistrovské soutěži a pak by v divizi jen stěží hledali soupeře…

Po změně stran se postupně dostali na hřiště i další hráči, celkem se jich vystřídalo v modrém dresu 21. Přišly další šance, dvě měl na začátku druhé půle Baratynskyy, potom Zimmmermann, dvakrát Turbák, Červený a znovu Turbák, zatímco soupeř se snažil alespoň o dosažení čestného úspěchu. To se mu povedlo v 85. min., kdy Rampa snížil na 3:1. Na víc se ale sedmý tým uplynulého ročníku divize A nezmohl.

Asistent Milan Kopřiva: „V první půli jsme nastoupili v téměř optimální sestavě. Deset minut jsme se sice hledali, ve zbývající části první půle jsme už ale excelovali – je to možná silné slovo, jenomže místy to tak opravdu vypadalo. Dali jsme tři krásné góly po centrech zprava, které byly vyústěním kombinace více hráčů na jeden či dva doteky, potom přetažený balon a koncovka se střelou prakticky do prázdné brány. Další šance jsme nedali, takže v poločase to mělo být tak 5:1, a to jsme ještě zahodili penaltu. Ve druhé půli se naše mužstvo postupně celé prostřídalo a kvalita hry už přece jen trochu poklesla. Kluci, kteří přišli postupně na hřiště, se přitom snažili, drželi tempo a bojovali, měli i hezké akce, a to pro ně může být povzbuzením. Alespoň si uvědomí, že bez tréninku a pořádného přístupu se to hrát nedá. O víkendu nás čekají další dva přípravné zápasy se Suchdolem u Kutné Hory a Štěchovicemi, takže sestava by měla dál krystalizovat do podoby pro mistrovská utkání.“

Slavoj Vyšehrad – FK Hořovicko 3:1 (3:0)

Branky: 24. a 38. Kočí, 43. Baratynskyy – 85. Rampa.

Rozhodčí: Zelený – Opočenský, Trska. ŽK: Šimůnek (Hořovicko).

Diváků: 25. Ve 42. min. neproměnil Baratynskyy (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad 1. poločas: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Nosek, Hradecký – Budějský, Mojdl, Kočí, Zimmermann – Kavka, Baratynskyy.

Vyšehrad 2. poločas: Mokrohajský (68. Stoupa) – Budějský (73. Rajnoch), Hendrych (73. Veverka), Mojdl, Hradecký (62. Doksanský) – Frohna (73. Primus), Houdek, Kočí (75. Červený), Zimmermann (55. Turbák) – Kavka (52. Letko), Baratynskyy (62. Togbe).