Zpackaná první půle zavinila porážku 2:6 se Štěchovicemi

„A“-muži – Nejvyšší porážku v dosavadním průběhu letní přípravy si odvezli fotbalisté Vyšehradu v neděli večer z Davle. Již v poločase utkání s nováčkem ČFL ze Štěchovic prohrával náš tým 1:5 a přestože po změně stran přišlo výrazné zlepšení, čtyřgólové manko se nepodařilo zkorigovat. Výsledkem tak byl debakl 2:6.

Ještě po příjezdu do dějiště utkání to vypadalo, že se bude hrát v ukrutném vedru, jenomže nedlouho před plánovaným začátkem se situace dramaticky změnila. Průtrž mračen však zhruba po hodině přece jen ubrala na intenzitě a klimatické podmínky dovolily utkání, byť se zpožděním, odehrát.

V týmu soupeře, s nímž během jara bojoval Vyšehrad na dálku o postup do třetí nejvyšší soutěže, se objevily nám dobře známé tváře trenéra Jiřího Hrušky a stopera Michala Švejdy. A také 37letý gólman Radek Sňozík. Ten letos ukončil své sedmileté působení v Bohemians 1905 a právě v utkání s Vyšehradem se postavil poprvé do branky Štěchovic.

V úvodu zápasu, kdy ještě hrací plochu skrápěl slábnoucí déšť, bylo jedinou Sňozíkovou činností zatleskat spoluhráčům za akce, které skončily dvěma góly. A oba po zaváhání hráčů z levé strany sestavy šemíků. Již po necelé minutě hry otevřel skóre Hudec a ve 4. min. zvýšil na 2:0 Šittich, kdy nakonec obešel kličkou i Mokrohajského a zasunul do odkryté brány.

Pro Slavoj tak de facto začal zápas až za stavu 0:2. V 7. min. Baratynskyy trefil zblízka jen Sňozík a vzápětí pálil v obrovské šanci Kavka, jeho střela ale jen olízla horní část břevna.

Po čtvrthodině hry nastřelil břevno i soupeř, vzápětí měl však Sňozík spoustu práce, aby vytěsnil zpod břevna do zámezí „padající list“ po tečované střele Zimmermanna. O minutu později to ale už vyšlo, k odraženému míči se dostal Příhoda a snížil na 1:2.

Radost z „návratu do zápasu“ netrvala dlouho, přesně jen pět minut. Ve 21. min. totiž zahrál Hendrych rukou ve vápně a bývalý hráč Viktorie Žižkov Hřebeček z penalty upravil na 1:3. Vzápětí pálil jeden z jeho spoluhráčů těsně vedle. Přesnější byl ve 35. min. opět Hřebeček, jenž zvýšil na 1:4.

Z příležitostí, které měl ve druhé části první půle Vyšehrad, volaly po gólu ty, které měli Kavka a Mojdl, oba mířili zhruba metr nad Sňozíkovu bránu. V nastaveném čase první půle ještě Žák navýšil skóre na hrozivých 1:5.

Bylo rozhodnuto, a tak alespoň druhá půle, především její úvodní část, se odehrávala za převahy šemíků. Hendrych hlavičkoval nad, střelu Zimmermanna zastavil na brankové čáře jeden ze zadáků Štěchovic a vzápětí Mojdl pálil vedle. Po průniku zprava jen těsně minul vzdálenější tyč Červený a Kočího pohotovou ránu k bližší tyči kryl Sňozík. V 58. min. ale po centru Červeného a odraženém míči Mojdl propálil vše, co mu stálo v cestě: 2:5. Nadějná byla i Turbákova rána pod břevno.

Skóre uzavřel v 64. min. Mařík, po závaru prostřelil ranou po kluzkém trávníku Mokrohajského: 2:6. Jen minutu nato Kočí napálil břevno štěchovické brány, kde už stál Sňozíkův náhradník. Z dalších šancí se neujaly ani ty, co měl Kavka, zatímco Budějského střelu z trestného kopu do šibenice až neuvěřitelně vytáhl náhradní gólman Štěchovic. Pět minut před koncem po Kavkově přihrávce Mojdl pálil z voleje nad a trestný kop Noska vyrazil gólman soupeře.

Poslední příprava na divizní boje čeká tým Vyšehradu ve středu 7. srpna v podvečer na hřišti ve Vestci, kde narazí na FSC Libuš. Jde o druhý tým uplynulého ročníku pražského přeboru, jenž neakceptoval nabídku postupu do divize.

Trenér Jaroslav Klíma: „Utkání začalo se zpožděním kvůli průtrži mračen a my jsme k němu přistoupili jako k nějakému pouťáku. Sotva se začalo, už jsme z ničeho prohrávali 0:2. Za tohoto stavu jsme spálili dvě vyložené šance, potom sice přišel náš kontaktní gól, jenomže vzápětí jsme soupeři doslova darovali penaltu po nesmyslné ruce ve vápně, a dostali tak třetí gól. Takže tří hrubky a z nich tři inkasované góly. Tím je pak výsledek zápasu, který měl svůj náboj, totálně zkreslený. I za nepříznivého stavu jsme se snažili hrát kombinační fotbal, věřil jsem, že to zkorigujeme, ale po dalších hrubkách přišly další góly v naší síti. Vůbec se neprosadil útok, oživením byl až ve druhé půli David Červený. Ve středu nás ještě čeká generálka proti Libuši, kde by měla nastoupit základní sestava pro nedělní mistrovský zápas v Žatci.“

TJ Štěchovice – Slavoj Vyšehrad 6:2 (5:1)

Branky: 22. z pen. a 35. Hřebeček, 1. Hudec, 4. Šittich, 45. (+1) Žák, 64. Mařík – 16. Příhoda, 58. Mojdl.

Rozhodčí: Chaloupka – Melnar, Sliacký. ŽK: Frohna (Vyšehrad).

Diváků: 35.

Vyšehrad 1. poločas: Mokrohajský – Budějský, Hendrych, Nosek, Příhoda – Frohna (39. Houdek), Mojdl, Kočí, Zimmermann – Kavka, Baratynskyy.

Vyšehrad 2. poločas: Mokrohajský – Budějský, Hendrych (73. Příhoda), Houdek (55. Turbák), Nosek – Frohna, Mojdl, Kočí, Zimmermann – Červený, Kavka.