V generálce 5:2 s FSC Libuš

„A“-muži – Vitězstvím 5:2 nad týmem Libuše, druhým v uplynulém ročníku Pražského přeboru, zakončili fotbalisté Vyšehradu letní přípravný blok. Hrálo se na trávníku SK Libeň, týmu ze středočeské IV. třídy. V úvodním poločase se trefili Lukáš Budějský, Tomáš Kavka a Honza Mojdl z penalty, po změně stran přidal dva góly David Červený. Již tuto neděli 11. srpna čeká náš tým první mistrovské utkání divize B v Žatci.

Po sérii zápasů s těžkými soupeři měla generálka vcelku jednoznačný průběh, většinou se hrálo jen na bránu Libuše. Vyjmenovat množství šancí by bylo téměř nekonečným výčtem, a to ještě spousta útočných akcí šemíků skončila odmáváním ofsajdu. Jen v první půli jich bylo osm.

Na konci úvodní čtvrthodiny utkání po faulu na Frohnu a trestném kopu zatáhl balon zprava Budějský, probil se blíž k vápnu a poslal přesný centr po zemi na Kavku, který nejprve trefil libušského brankáře Humpolíka a odražený míč hlavičkoval do břevna. Vzápětí se však kopala další standardka a Budějský střelou z úhlu s pomocí teče soupeře otevřel skóre: 1:0! O pár vteřin později se trefil i Červený, byl mu však odmáván ofsajd.

Ve chvíli, kdy se naplnila půlhodina hry, po centru Červeného zvýšil Kavka střelou uvnitř vápna na 2:0! Pět minut nato po přiťuknutí od Zimmermanna skončila Budějského dělovka na tyči.

Ve 35. min. byl Kavka v šestnáctce faulován a Mojdl bezpečně proměnil penaltu: 3:0! Až těsně před pauzou zahrozili také zelení zásluhou přečíslení 4 na 2, zkušený Kopta ale minul bránu.

Po změně stran byl hodně vidět Červený, s nímž si defenziva soupeře nevěděla rady. Nejprve nadvakrát trefil jen brankáře, v 62. min. se ale už dočkal. Po přihrávce od Togbeho zvýšil Červený na 4:0!

Výčet šancí mohl pokračovat i po prostřídání v našem týmu, do dvou za sebou se dostal Baratynskyy. Libušští zahrozili v 72. min., střelu Havláka ale skvěle zneškodnil Mokrohajský. Čtvrt hodin před koncem Togbe přihrál Červenému a ten trefil tyč.

Mezi 77. a 80. min. přišlo dvojí zaváhání v defenzivě šemíků, jež ztrestali Nekola a Stuchlík: 4:1 a 4:2. Šest minut před koncem střetnutí po uzavřel skóre Červený: 5:2.

Trenér Jaroslav Klíma: „Po herní stránce sice mohu být spokojen, zahodili jsme však neuvěřitelné množství gólových šancí. Tentokrát jsme jich měli snad dvacet, nebo i víc. Jen oba útočníci jich měli po šesti. Mrzí mě oba inkasované góly v době, kdy jsme měli vést tak 8:0. Vinou individuálních chyb a nedůslednosti. Tím je výsledek zápasu, který se hrál na jednu bránu, zkreslený.“

Slavoj Vyšehrad – FSC Libuš 5:2 (3:0)

Branky: 62. a 84. Červený, 15. Budějský, 29. Kavka, 35. Mojdl z pen. – 77. Nekola, 80. Stuchlík.

Rozhodčí: Váňa – Musil, Trska. Bez karet.

Diváků: 35.

Vyšehrad: Mokrohajský – Budějský (65. Hradecký), Hendrych, Nosek, Příhoda (62. Turbák) – Frohna, Mojdl, Kočí, Zimmermann (62. Baratynskyy) – Kavka (58. Togbe), Červený. Trenér Jaroslav Klíma.