U 17 zdolala na závěr sezony vítězný tým soutěže Sokolov

U 17/U 16 – Parádní kousek se povedl v derniéře sezony České ligy mladšího dorostu týmu sedmnáctiletých šemíků. Svěřenci trenérů Olina Martince a Zdeňka Jaroše porazili brankami Tomáše Junka, Ondry Šindlera a Karla Pusche 3:2 tým Baníku Sokolov, tedy jasného vítěze soutěže! Navzdory porážce na Vyšehradě ji Sokolov vyhrál s náskokem sedmi bodů před Mostem, třetí je Motorlet, dále Ústí nad Labem a na pátém místě je už naše U 17.

U 16 podlehla svým sokolovským vrstevníkům 0:2 a bohužel se propadla do druhé poloviny tabulky na 8. místo.

Co tedy říct po skončení celého ročníku?! Děkujeme oběma týmům mladších dorostenců, ale také dalším mládežnickým družstvům, tj. žákům přípravkám a elévům, za jejich výkony. Dvojnásob potom trenérům za trpělivou, erudovanou a v neposlední řadě obětavou práci ve prospěch Slavoje Vyšehrad. Díky a hodně štěstí do další sezony 2015/16!

U 17: Slavoj Vyšehrad – Baník Sokolov 3:2 (2:1)

Branky Vyšehradu: Junek, Šindler a Pusch. Střely: 8:10. Rohy: 3:3. ŽK: 2:1.

Vyšehrad U 17: Dvořák – Martinec, Moravec, Blažek, Pokorný – Šindler, Kodet, Vávra, Pusch – Junek, Mandík. Střídali: Brož, Plášil, Kadlec, Toman, Mužík. Trenéři Olin Martinec a Zdeněk Jaroš.

V ohromném vedru se hrálo utkání „sedmnáctek“ Vyšehradu se Sokolovem. Papírově již sice o nic nešlo, o prestiž ale ano: Sokolov je vítězem skupiny a Vyšehrad si vybojoval skvělé 5. místo. Snad právě proto obě družstva chtěla tolik vyhrát a rozloučit se v posledním utkání s kategorii mladšího dorostu výhrou! Mladí šemíci tím také chtěli poděkovat trenérům Olinovi Martincovi a Zdeňkovi Jarošovi, kteří je koučovali v posledních čtyřech letech.

Začátek byl jako ze snu: 2. minuta, kdy po zajímavém naběhnutí na levou stranu Šindlera a jeho centu našel míč Junka, který se v plné rychlosti nemýlil 1:0!

Neuběhly ani dvě minuty, Mandík našel jako přes kopírák Šindlera a ten  překonal brankáře Kýčka podruhé: 2:0! V 6. minutě jsme faulovali a po centru z přímého kopu Sokolov snížil hlavičkou na 2:1. Utkání se přelévalo od branky k brance, ale s přibývajícími minutami Sokolov převzal iniciativu a byl nebezpečnější.

Ve druhé půli tlak hostí zesílil a odměnou mu byl v 52. min. šťastný gól na 2:2. V té době Vyšehrad zklidnil svými jistými zákroky brankář Dvořák, který vzápětí zakládal i nebezpečné útoky, s nimiž měl Sokolov velké problémy. Z jednoho takového vytěžil Vyšehrad vítězný gól, kdy po přihrávce od Mandíka nastřelil brankář Štrunc našeho dotírajícího hráče Pusche, od něhož se míč šťastně odrazil do brány hostí: 3:2! Obě družstva makala na 120%, nicméně sedmnáctiletí šemíci těsný, ale spravedlivý výsledek 3:2 ubránili.

Trenér U 17 Olin Martinec: „Předně chci poděkovat oběma družstvům, jak přistoupila k tomuto utkání. Zodpovědně, s maximálním nasazením, kombinační hrou a technickými dovednostmi, ve kterých byl Sokolov silnější než my. Pouze Most, Sokolov a Vyšehrad preferují v této skupině takový styl hry... Výsledkem je počet gólů, které tyto tři týmy nastřílely: Sokolov 90, Most 77 a Vyšehrad 64. Mimo družstva Ústí nad Labem jsou na tom ostatní týmy výrazně hůř. Navzdory velkému vedru, kdy každý pohyb byl namáhavý, bylo jasně vidět, jak moc oba týmy chtějí vyhrát. Těmi šťastnějšími jsme nakonec byli my. Konečně jsme mohli nastoupit v plné sestavě se všemi hráči a utkání si užít. Sokolovským gratuluji k zaslouženému prvnímu místu v naší skupině, ve které dominovali. Našim klukům, že získali v derniéře sezony cenný skalp a historické umístění v této kategorii. Všem chci poděkovat nejen za toto utkání, ale i přístup v tréninku, utkáních i atmosféru v kabině. Po čtyřech letech vzájemné pozitivní spolupráce, ročník 1998 „pouštím“ dál a  přeji klukům dobrý vstup do staršího dorostu, a také aby zvládli všechny nástrahy života... Kluci ještě jednou díky!“

Pohled diváka Michala Moravce: „Rozlučkový zápas se Vyšehradu určitě povedl. V sestavě, jaké kluci hráli, sice asi nemohou vyhrávat pravidelně všechny zápasy s mužstvy z nejužší špičky ligy, ale porazit mohou kohokoliv. K vidění bylo úplně všechno – přes velké horko enormní nasazení, bojovnost, agresivita, pěkné kombinace ve velké rychlosti, krásné i šťastné góly a přitom až na jediný exces: Rau č. 4, napadení rukou, i férový zápas: Sokolovští přiznali aut soupeři. Zápasu také hodné pomohl fakt, že Sokolov, který původně chtěl hrát trochu víc zezadu a posílat balony na dva rychlé útočníky, dostal z prvních dvou dotažených akcí dva góly a musel otevřít hru. Tak se vlastně celý zápas hrál nahoru-dolů. A ještě poznámka, až na jeden dva přehlédnuté momenty pískal rozhodčí s velkým přehledem.“

Střelci branek U 17 v letošní sezoně:

22 – Mandík, 10 – Šindler, 7 – Junek, Pusch, 6 –Kodet, 5 – Brož, 2 – Kalát, Moravec, Vávra, 1 – Martinec.

14. Písek        26  3  1  5  17  27:65  16

U 16: Slavoj Vyšehrad – Baník Sokolov 0:2 (0:2)

Vyšehrad U 16: Mužík – Gabriel, Molt, Jireček, Novák (55. Neděla) – Janoch (58. Kulifaj), Hňup, D. Macháček, Ratner (20. Siruček) – Jirůšek, Niederle (41. Asinbajev). Trenéři Alexandr Samuel a Petr Semirád.

Šestnáctiletí hráči Vyšehradu již v prvním poločase inkasovali od Sokolova dva góly po dvou standardkách. Pak už byli hráči hostí v klidu a nechali sice Vyšehrad hrát a kombinovat, ne však účinně zakončovat. Naše U 16 tak skončila na 8. místě, což znamená ve druhé polovině tabulky.

Trenér U 16 Alexandr Samuel: „Sokolov nás předčil v sebevědomém projevu a herní pohodě. Několik našich hráčů si přišlo tentokrát jen zahrát, což se odrazilo na celém týmu – nepodali jsme kolektivní výkon a neplnili taktické pokyny. Bohužel jsme se nevyhnuli v sezoně velkým výkyvům. Dáme-li do hry srdce, tak jako například v Táboře, můžeme porazit kohokoliv, chtělo to však lepší přístup ve všech zápasech. Proto je pro mě osmé místo v tabulce trochu zklamáním. Kluci měli určitě na lepší umístění.“