Mladší dorost: celkem 5 bodů ze dvou derby na Motorletu!

U 17/U 16 – Vstup do měsíce dubna nepřinesl žádnou radost dospělým týmům Slavoje Vyšehrad: A-muži neuspěli v druholigovém souboji s Táborskem a rezerva padla při utkání I. A třídy v Uhříněvsi. Zato dorostenci měli vydařený víkend. Tým U 19 uhrál bod na Xaverově v duelu s béčkem Slavie, tedy lídrem České ligy staršího dorostu, zatímco mladší dorostenci Vyšehradu ze dvou představení na Motorletu vytěžili dohromady pět bodů! A to je proti tabulkově výš postaveným soupeřům úspěch – tím spíš, pokud jde o prestižní derby s nejtradičnějším rivalem. Sedmnáctiletí šemíci remizovali v Jinonicích 2:2 a na penalty vyhráli 3:2, když tu rozhodující proměnil Ondra Jireček – na třetí pokus v této sezoně tak „sedmnáctka“ konečně zvládla penaltový rozstřel. Šestnáctiletí šemíci potom přehráli domácí tým jasně 3:0.

V tabulce České ligy U 17 figuruje Vyšehrad nadále na 7. místě, zatímco U 16 je ve své soutěži pátá. V dalším 18. kole mladí šemíci přivítají na Vyšehradě v sobotu 9. dubna dopoledne soupeře z Kolína: zápas U 17 začíná v 10 hodin, zápas U 16 čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Motorlet Praha – Slavoj Vyšehrad 2:2 (1:2), pen. 2:3

Branky: 14. Sedláček, 62. Březina – 12. Klouček, 19. Niederle, rozhodující penalta Jireček.

Rozhodčí: Brda – Zatkal, Havel. ŽK: Kněžínek, Mencl, Hůlka – Janoch, Jirůšek, Novák. ČK: 53. Kněžínek (Motorlet).

Diváků: 30.

Vyšehrad U 17: Štika – Janoch, Molt, Novák – Čermák, Jireček, Jirůšek, Škurek (55. Ratner) – Klouček (63. Uher), Niederle, Vilímek (68. Siruček). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Mužík, Bajkal a Alshinbaev. Trenéři Alexandr Samuel, František Mysliveček a Michal Hozák.

Vítězná sestava se sice nemění, oproti předchozímu zápasu s Ústím n. L. v ní ale museli trenéři U 17 učinit v sobotu 2. dubna z různých důvodů šest změn. Do hry se zato poprvé na jaře dostali zadáci Dan Molt s Martinem Janochem a útočník Ondra Niederle.

Náš tým vstoupil do derby velmi aktivně, do koncovky se dral hlavně Petr Klouček. A už ve 12. minutě se mu podařilo vstřelit vedoucí gól, jeho první v mistrovském utkání za U 17. Po kombinaci z levé strany obešel zadáka domácích, zvedl hlavu a neomylně zakončil: Klouček 0:1! Už o dvě minuty později ale po zaváhání obrany Sedláček srovnal na 1:1.

Uplynulo pouze dalších pět minut a Vyšehrad šel podruhé do vedení. Niederle byl ve vápně domácích faulován a sám se postavil k penaltové exekuci: 0:2! Chvíli nato přišel na něj další penaltový zákrok, tentokrát od brankáře Mitinka, to už ale Motorletu prošlo, a tak se hrálo dál. Niederle byl však při chuti a po jeho brejku a centru mohl přidat třetí gól nabíhající Jireček, jenomže minul. S Niederlem si defenziva Motorletu nevěděla rady, měla však štěstí, když po půlhodině hry obešel i gólmana, ale trefil jen tyč.

Po změně stran v 53. min. byl po faulu na Škurka vyloučen Kněžínek z Motorletu, pro Vyšehrad to ale výhoda nebyla. Naopak domácí se semkli a v deseti si vypracovali tři gólové šance, které naštěstí zneškodnil Mára Štika. V 62. min. ale nemohl nic dělat a domácí Březina vyrovnal na 2:2. Bohužel zaslouženě, protože Motorlet měl v oslabení územní převahu, zápas ale skončil 2:2.

V penaltové loterii uspěli Josef Uher, Tomáš Jirůšek a Ondra Jireček, neproměnil jen Ondra Niederle ve druhé sérii. I tak to stačilo k vítězství v rozstřelu 3:2. Znamenalo to, mimo jiné, úspěšnou odvetu za první vzájemný duel koncem srpna na Vyšehradě. V něm totiž po remíze 1:1 vyhrála na penalty „sedmnáctka“ Motorletu 3:0.

Trenér U 17 Alexandr Samuel: „Škoda, že jsme nevyužili další šance v prvním poločase, mohli jsme vést určitě víc než 2:1. Vše dobré z první půle jsme bohužel v té druhé zahodili. Navzdory přesilovce jsme si tak dlouho koledovali o vyrovnávací branku, až jsme ji opravdu dostali. A to měl oslabený Motorlet ještě další šance. Dva body bereme, ale výkon ve druhé půli rozhodně neodpovídal našim možnostem. Nebýt Máry Štiky, tak jsme nejspíš ještě prohráli. Máme tudíž znovu na čem pracovat.“

2. 4. 2016 Motorlet – Vyšehrad 2:2, pen. 2:3

U 16: Motorlet Praha – Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:1)

Branky: 23. Procházka, 46. Babka, 58. Prokopec. Střely: 10:20. Rohy: 9:5. Fauly s přímým ohrožením brány: 3:2.

Rozhodčí: Brda – Zatkal, Havel. ŽK: Zinhasovič – Drozd.

Vyšehrad U 16: Sestava: Hampapa – Procházka, Bazal, Stareček, Černý – Popovič, Kaštil, Veselý, Drozd – Prokopec, Šídlo. Střídali v poločase Čumpelík, Babka, Hladík, Vilímek a Saladiak. Trenéři Olin Martinec a Zdeněk Jaroš.

Také šestnáctiletým šemíkům se povedla úspěšná odveta za první vzájemný duel na Vyšehradě, ve kterém podlehla Motorletu 2:4. V Jinonicích, na hřišti dosud druhého týmu tabulky, vyhráli zaslouženě 3:0. A to se naší U 16 v předchozích letech ani jednou nepodařilo.

Začátek utkání však patřil domácím, měli územní převahu i šance, zvlášť série rohů byla velmi nebezpečná. Od 20. min. jsme ale vyrovnali hru a ze standardky šli zásluhou Procházky do vedení: 0:1. Do konce poločasu jsme měli další dvě velké šance, kdy obránce Motorletu vykopával míč z prázdné branky.

Po přestávce jsme prostřídali všechny hráče z lavičky a již ve 46. min. jsme jistili vedení díky Babkovi: 0:2. V 58. min. při správném vyřešení situace dva na jednoho Prokopec proměnil samostatný nájezd: 0:3. Byli jsme potom i nadále velmi nebezpeční a Hladík trefil břevno. Do konce se již ale skóre nezměnilo a druhé jarní vítězství bylo na světě.

Trenér Olin Martinec: „Naše vítězství bylo podloženo kolektivním výkonem a jsme rádi, že se daří všem řadám. Klukům gratuluji k cennému skalpu Motorletu, který bude další motivaci do dalšího tréninku.“