U 17 poprvé doma neuspěla, prohrála s Viktorií Žižkov 2:3

U 17/U 16 – Sokolov, Chrudim, Kladno, Benešov i Admira – všech těchto pět soupeřů naše U 17 v podzimní části České ligy mladšího dorostu doma porazila. Až v posledním letošním vystoupení na vlastním hřišti neuspěla a podlehla na Vyšehradě Viktorii Žižkov 2:3. Na obou našich gólech, které vstřelili již do poločasu David Souček a Milan Šídlo z penalty, se podílel asistencí nejlepší střelec týmu Franta Babka. Sám se však tentokrát bohužel netrefil. Navíc v poslední minutě Milan Šídlo druhou penaltu zahodil. Porážkou se tak svěřenci trenéra Olina Martince a Zdeňka Jaroše připravili s největší pravděpodobností o umístnění „na bedně“ v podzimní části soutěže. Momentálně figurují na 5. místě.

Navzdory postavení na posledním místě tabulky své soutěže odehrála velmi důstojné derby naše U 16. Tým koučů Alexandra Samuela, Františka Myslivečka a Michala Hozáka až po boji podlehl Viktorii Žižkov 2:4, když do kolen ho srazily tři lacino inkasované góly. Za Vyšehrad U 16 skórovali Patrik Trčka a Michal Landík, tedy dva nejlepší střelci týmu.

Našim mladším dorostencům zbývá už jen poslední podzimní dvojzápas: v sobotu 12. listopadu se představí v dalším prestižním derby na Motorletu (na umělce od 10.00 a 12.15 hod.).

U 17: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 2:3 (2:2)

Hráno v neděli 6. listopadu.

Branky: 12. Souček, 28. Šídlo z pen. – 25. a 49. Tesař, 38. Bejbl. Střely: 19:10. Rohy: 1:4.

Rozhodčí: Matoušek – Vojáček, Vojnovič. ŽK: Bazal (Vyšehrad).

Diváků: 60. V 80. min. neproměnil Šídlo (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 17: Saladiak – Černý, Stareček, Dobřanský, Bazal – Šídlo, Drozd, Prokopec (41. Doubek), Souček, Veselý – Babka. Na lavičce byli ještě připraveni brankář F. Hampapa a Skalický. Trenéři Olin Martinec a Zdeněk Jaroš.

Derby to bylo jaksepatří: nechybělo stoprocentní nasazení, hodně gólů i fotbalové štěstí pro jednoho z obou rivalů: tentokrát bohužel pro Žižkov.

Začátek nám přitom vyšel, ve 12. min. našel Drozd Babku, který odcentroval, Veselý ještě promáchl, ale Souček se již nemýlil 1:0! Vedení nás však trochu ukolébalo a Viktorka začala mít ve středu hřiště navrch. Dostala se i do šance a nastřelila tyč, ale ve 25. min. již utekl Tesař a srovnal na 1:1.

Z nenápadné akce jsme podruhé získali vedení: Babka obešel tři soupeřovy hráče a v šestnáctce byl faulován. Pokutový kop proměnil Šídlo: 2:1! Viktorka však měla nadále víc ze hry a nastřelila také břevno. Ve 38. min. jsme zbytečně faulovali před šestnáctkou, soupeř zahrával přímý kop a Bejbl obstřelil špatně postaveného gólmana: 2:2. Těsně před přestávkou Souček z místa penalty nastřelil tyč žižkovské brány, míč se bohužel odrazil ven do pole.

Devět minut po přestávce se uvolnil Tesař a rozhodl derby: 2:3. Naši hráči sice po třetí inkasované brance znovu zabrali, vytvořili si značnou územní převahu a také nejméně tři vyložené šance (ve druhé půli vyhráli na střely 12:4), ale první listopadová neděle nebyla jejich šťastným dnem.

Přitom ještě v poslední minutě utkání se naskytla ideální šance na vyrovnání. Babka byl faulován v pokutovém území a penaltové exekuce se ujal opět Šídlo. Tentokrát ho ale brankář Konečný vychytal. Hned poté rozhodčí Matoušek odpískal konec utkání.

Trenér Olin Martinec: „Soupeři a vlastně všem hráčům obou týmů mohu k jejich výkonům jen pogratulovat. Myslím, že tento zápas byl ozdobou mládežnického fotbalu. V loňské sezoně jsme Viktorce dali pokaždé gól v poslední minutě a slavili vítězství, tentokrát bylo štěstí na její straně a blahopřeju jí k vítězství. V první části byla výrazně lepší Viktorka, my zase v závěrečné půlhodině utkání. Škoda, že jsme to nedotáhli k vyrovnání na 3:3. I tak padlo dost branek, podstatná je ale i předvedená hra a celkově naše systematická práce s hráči.“

Foto ze zápasu U 17: zde

U 16: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 2:4 (1:2)

Branky: 38. Trčka, 68. Landík – 32., 41. a 58. Zeman, 30. Novichikchin.

Rozhodčí: Matoušek – Vojáček, Vojnovič. ŽK: Mráz (Vyšehrad).

Zvoníček – Brejcha, V. Hampapa, Pryshlyuk – Škobis, Landík – Mráz, Trčka, Krejzl (59. Mamudov) – Kalynyak, Kabeš (77. Beran). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Hanslík, Šprungl a Chaloupecký. Trenéři Alexandr Samuel, František Mysliveček a Michal Hozák.

Ještě za bezbrankového stavu se dostali do šancí či pološancí Trčka a Mráz, nemluvě o dvou závarech před žižkovskou bránou. Po půlhodině hry však utržili šestnáctiletí šemíci dvojité k. o., kdy během minuty inkasovali dva góly: Zvoníčka překonali žižkovští Novichikchin a Zeman. Těsně před poločasem ale Kabeš zpětnou přihrávkou z pravé strany na vápno našel Trčku a ten vstřelil „do šatny“ kontaktní gól: 1:2!

Velké vzájemné povzbuzování a odhodlání během poločasové pauzy s vidinou na obrat v utkání jako by přineslo přesně opačný efekt. Uplynulo totiž jen několik vteřin od zahájení druhé půle a neobsazený Zeman zvýšil na 1:3. Potom se předvedl dvěma úniky po lajně Krejzl, místo účinného zakončení ale zvolil jiné řešení, z něhož nic nebylo. Skórovat mohli Landík a Škobis, nepovedlo se. Co ale nevyšlo jim, vyšlo nas druhé straně hřiště žižkovskému Zemanovi, jenž v 58. min. završil svůj hattrick 1:4. O deset minut později Landík už jen korigoval na konečných 2:4.

Trenér 16 Alexandr Samuel: „Výsledek 2:4 neodpovídá průběhu hry. Odehráli jsme tentokrát velmi dobré utkání, kluci se vydali ze svých sil, nechali jsme si však dát tři velmi laciné góly. Jen jeden ze čtyř, které dal soupeř, padl z normální a vypracované fotbalové akce. Mrzí mě to, protože bychom si tentokrát body určitě zasloužili. Chybělo nám jen trochu víc fotbalového štěstí.“