U 17 vyhrála na Motorletu 3:1 a po podzimu je pátá v tabulce

U 17/U 16 – Výborným výsledkem v podobě vítězství 3:1 v prestižním derby na Motorletu se rozloučili s podzimní částí České ligy U 17 mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad. Svěřenci trenérů Olina Martince a Zdeňka Jaroše tak stráví zimní pauzu na 5. místě své čtrnáctičlenné soutěže, když ze třinácti zápasů osm vyhráli, jeden zremizovali a čtyři prohráli. Horní polovina tabulky má tuto podobu: Ústí nad Labem 32 bodů, Viktoria Žižkov 29, Most 28, Táborsko a Vyšehrad 25, Admira 24, Kladno 19.

Na Motorletu sice domácí vedli 1:0, pak ale otočili derby v náš prospěch dvěma góly Honza Doubek a jedním David Souček. Kanonýr týmu Franta Babka vyšel sice tentokrát naprázdno, nicméně u dvou branek asistoval, což bylo neméně důležité. Venku vyhráli sedmnáctiletí šemíci potřetí, předtím se jim to povedlo v Čáslavi a v Chudonicích proti Olympii Hradec Králové.

Znatelně hůř dopadla v Jinonicích naše U 16, podlehla svým vrstevníkům z Motorletu 0:4. O výsledku bylo rozhodnuto již do poločasu, kdy dali domácí všechny čtyři góly.

V tomto případě je pohled na tabulku mnohem méně příjemný, šestnáctiletí šemíci jsou totiž poslední s pouhými třemi body za tři remízy: v Čáslavi, doma s Benešovem a proti Olympii Hradec Králové. Ve všech těchto třech zápasech navíc neuspěli při penaltovém rozstřelu. Vyšehrad U 16 si tak jako jediný bude muset počkat na své první vítězství až do jarní části soutěže.

U 17: Motorlet Praha – Slavoj Vyšehrad 1:3 (1:1)

Hráno v sobotu 12. listopadu.

Branky: 23. Jůza – 38. a 71. Doubek, 70. Souček.

Rozhodčí: Kyncl – Kohout, Konečný. Bez karet.

Diváků: 30.

Vyšehrad U 17: F. Hampapa – Černý, Stareček, Skalický (41. Dobřanský), Bazal – Šídlo, Drozd, Hladík (69. Procházka) – Babka, Souček, Doubek. Na lavičce byl ještě připraven brankář Saladiak. Trenéři Olin Martinec a Zdeněk Jaroš.

Poslední mistrovské utkání roku 2016 jsme zvládli, přestože nám na promrzlém hřišti Motorletu vázla kombinace a v první části i hra uprostřed pole. Již v 10. min. se trefil Bazal, ale jeho gól pro ofsajd neplatil. Poté měli stoprocentní šanci Souček a následně i Doubek, kdy šli sami na gólmana Machalu, ten je ale vychytal. Navíc pak ve 23. min. po zmatcích v naší obraně domácí hráč Jůza po rohu dotlačil míč za Hampapova záda: 1:0. Těsně před poločasem ale Souček uvolnil Doubka a ten lobem vyrovnal: 1:1! Což bylo pro nás velmi důležité.

Do druhé půle nastoupil Dobřanský, konečně jsme zpevnili střed hřiště a měli víc ze hry. Přesto v 50. min. musel právě Dobřanský a vzápětí i Bazal vykopávat míč z naší brány, a to opět po standardce Motorletu.

V 69. min. šel do hry Procházka a jen o několik vteřin později se už podílel na našem vedoucím a de facto i vítězném gólu. Babka zatáhl míč a odcentroval, Procházka přihrál Součkovi a ten propálil gólmana Motorletu: 1:2! Minutu nato opět Babka nahrál volnému Doubkovi a ten přidal pojistku: 1:3!

Trenér Olin Martinec: „Na promrzlém hřišti nám to moc nešlo. Míče nám odskakovaly od nohou, přihrávky byly pomalé a nepřesné. Po přestávce se to zlepšilo, ale i tak to mělo daleko k ideálu. Asi jsme spíš tým do tepla... Gratuluji celému týmu k zisku pětadvaceti podzimních bodů. Zimní přestávka nám poslouží k regeneraci a načerpání nejen fyzických, ale i psychických sil.“

Foto ze zápasu U 17: zde

U 16: Motorlet Praha – Slavoj Vyšehrad 4:0 (4:0)

Branky: 17., 19. a 33. Lehovec, 4. Kočí.

Diváků: 30.

Vyšehrad U 16: Zvoníček (60. Hanslík) – Brejcha (23. Mamudov), V. Hampapa, Pryshlyuk – Trčka, Landík – Pautov, Krejzl (65. Beran), Mráz – Kalynyak (46. Šprungl), Kabeš (68. Chaloupecký). Trenéři Alexandr Samuel, František Mysliveček a Michal Hozák.

Už po třech minutách hry „dokázali“ naši hráči vyrobit hrubku v defenzivě a Motorlet ji ihned potrestal, do vedení 1:0 ho poslal Kočí. Potom stihnul hattrick během pouhých 16 minut jeho spoluhráč Lehovec, a tak bylo již v poločase vše jasné. Šlo sice o tradiční derby, ale Motorlet má v tomto ročníku mnohem lepší výsledky. Proto je také druhý v tabulce hned za vedoucím Kladnem.

Trenér 16 Alexandr Samuel: „Motorlet byl lepší a vyhrál zaslouženě – už také proto, že my jsme neměli za celý zápas žádnou větší šanci. Všechny situace složitě řešíme, a tak není divu, že dáváme málo gólů. V zimě potřebujeme tým doplnit alespoň o dva až tři hráče. V plánu máme mimo jiné únorové soustředění v Lánově, kde jsou velmi dobré podmínky na přípravu. Chceme se co nejlépe přichystat na jaro, abychom se herně zvedli a začali konečně vyhrávat. Soupeři jako Čáslav, Olympia Hradec Králové, Písek či Viktoria Žižkov určitě k poražení jsou.“