Dvojnásobný úspěch v derby: Admiru porazily U 17 i U 16!

U 17/U 16Podruhé v této sezoně se podařilo našim týmům mladšího dorostu zvítězit v obou zápasech v jednom dni. Po dubnové tuplované výhře doma s Táborskem se to podařilo dokonce v pražském derby a navíc venku: U 17 vyhrála na hřišti ZŠ Hovorčovická nad domácí Admirou 2:1 a u obou našich gólů byl Dennis Nsingani (na snímku): na vyrovnávací přihrál Matěji Drozdovi a druhý vítězný dal sám. Po domácích výhrách s Pískem, Táborskem a Mostem U 17 vyhrála tentokrát poprvé na jaře venku. U 16 zvítězila po gólové přestřelce 5:4, přičemž do sítě domácí „šestnáctky“ se dvakrát trefili Jakub Škobis s Adamem Krejzlem a jednou Karel Vejvoda.

Sedmnáctiletí svěřenci trenérů Olina Martince, Zdeňka Jaroše a Jiřího Novotného jsou v tabulce své soutěže pátí a klesnout níž už nemohou, naopak za příznivé konstelace se lze ještě vyšplhat až na bronzovou příčku.

Naše U 16, dlouho beznadějně poslední, se posunula už na 12. místo před Čáslav a Viktorii Žižkov. Hlavně proto, že z posledních čtyř zápasů vytěžila 9 bodů. A v tabulce sestavené pouze jarních zápasů jsou šestnáctiletí šemíci hned za Motorletem, Kladnem a Sokolovem čtvrtí! Z dosavadních jedenácti jarních utkání totiž vytěžili 18 bodů. Za celý podzim to byly jen tři body…

Poslední dvě vystoupení v letošní sezoně čeká naše mladší dorostence doma na Vyšehradě. V neděli 28. května přivítají týmy Olympie Hradec Králové a nakonec v neděli 11. června rivala nejtradičnějšího, tedy Motorlet. Hraje se pokaždé od 10.00 a 12.15 hod.

U 17: Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 1:2 (1:1)

Hráno v sobotu 20. května.

Branky: 12. Marcinčik – 24. Drozd, 44. Nsingani.

Rozhodčí: Krejsa – Vojáček, Lipár. ŽK: Kwrbou – Hladík, Šídlo.

Diváků: 45.

Vyšehrad U 17: F. Hampapa – Bazal (41. Hladík, 56. Menšík), Čejka (59. Šídlo), Dobřanský, M. Procházka – Doubek, Steinbart, Stareček, Prokopec – Drozd, Nsingani (59. Icrasnyanyk). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Saladiak a Skalický. Trenéři Olin Martinec, Jiří Novotný a Zdeněk Jaroš.

Vstup do derby zvládla lépe Admira, což také vyjádřila gólem Marcinčika: 1:0. Pak se naše U 17 otřepala a s její brejkovou hrou začali mít domácí problémy. Ve 24. min. Nsingani přihrával a Drozd vyrovnal: 1:1! Byl to jeho pátý gól v sezoně za U 17 a celkově šestý, jednou se totiž i v zápase B-týmu U 19. Vyloženou šanci měl pak ještě Doubek, který běžel na gólmana Štefana, ten ho ale vychytal.

Čtyři minuty po změně stran poslal Vyšehrad do vedení Nsingani: 1:2! Také on má na svém kontě celkově šest branek, ale v opačném gardu než Drozd: dvě za U 17 a čtyři za B-tým U 19.

Admira mohla ještě v poslední minutě utkání vyrovnat, ale na brankové čáře odvrátil balon Prokopec, a zachránil tak tříbodový zisk.

Trenér U 17 Olin Martinec: „Admira byla dobrá v kombinaci, my jsme zase měli větší drajv a tah na bránu. Některé naše hráče jsme přitom nenechali hrát celý zápas, aby pak mohli být ještě k dispozici pro odpolední zápas U 19.“

Střelci Vyšehradu v České lize U 17

13 – Babka

5 – Drozd, Doubek, Šídlo

3 – Souček

2 – Icrasnyanyk, Nsingani, Veselý

1 – Černý (rozhodující gól v penaltovém rozstřelu), Dobřanský, Hladík, Jirůšek, M. Procházka, Prokopec, Steinbart

Foto ze zápasu U 17: zde

U 16: Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 4:5 (2:3)

Branky: 26. a 50. Kovalov, 30. z pen. a 76. Matějka – 4. a 21. Škobis, 55. a 66. Krejzl, 17. Vejvoda.

Rozhodčí: Krejsa – Vojáček, Lipár. ŽK: Heřman, Horníček (oba Admira).

Diváků: 35.

Vyšehrad U 16: Hanslík – Chaloupecký, V. Hampapa, Pryshlyuk, Pautov – Landík, Trčka – Kabeš (57. Mamudov), Škobis (65. Šprungl), Krejzl (68. L. Bábela, 79. M. Bábela) – Vejvoda (52. P. Siruček). Trenéři František Mysliveček a Miroslav Mokroluský.

Oproti středečnímu utkání s Viktorií Žižkov v Horních Měcholupech chyběli v sestavě zdravotně indisponovaný brankář Zvoníček a obránce Brejcha, ale tým trenéra Františka Myslivečka zaskočil i Admiru ofenzivní hrou a v polovině prvního poločasu vedl už o tři góly. Ve 4. min. po přihrávce od Vejvody otevřel skóre Škobis: 0:1! V 17. min. přihrával zleva Krejzl a Vejvoda trefil na bližší tyč: 0:2! Ve 21. min. utekl pro změnu po pravé straně hřiště Kabeš a jeho centr proměnil Škobis: 0:3!

Možná se pak naši hráči trochu uspokojili tímto stavem a navíc Admira nehodlala kapitulovat. Ve 26. min. hráči Vyšehradu neodkopli včas míč do bezpečí a Kovalov ze skrumáže snížil: 1:3. Ve 30. min. byla odpískána přísná penalta pro domácí, střelu Matějky sice brankář Hanslík vystihl, ale míč skončil i tak za jeho zády: 2:3. Těsně před koncem první půle se zranil náš útočník Vejvoda a musel později odstoupit a navíc vyhledat lékařské ošetření.

Deset minut po změně stran se trefil Kovalov z ofsajdové pozice, ale gól i tak platil: vyrovnáno 3:3. V 55. min. ale po kombinaci se střídajícím P. Siručkem zakončoval přesnou střelou podél brankáře Krejzl: 3:4! V 66. min. po přihrávce od dalšího střídajícího hráče Šprungla skóroval opět Krejzl: 3:5! A to už byl současně i vítězný gól… Čtyři minuty před koncem už jen snížil Matějka na konečných 4:5.

Trenér U 16 František Mysliveček: „Po dvaceti minutách hry jsme vedli 3:0, pak se ale projevilo, že měli hráči v nohou středeční zápas proti Žižkovu. Admira hlavně díky svému důrazu srovnala na 3:3, pak jsme ale rozhodli zápas ve svůj prospěch díky dvěma gólům Krejzla. O vítězství se zasloužil i brankář Hanslík, přestože dostal čtyři góly. Čekají nás ještě dva zápasy na domácí půdě a také v nich bychom rádi uhráli další body.“

Střelci Vyšehradu v České lize U 16

8 – Trčka

6 – Krejzl, Landík

5 – V. Hampapa (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu)

3 – Kabeš, Pryshlyuk (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Škobis, Šprungl (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Vejvoda

1 – Brejcha, Kalynyak, P. Siruček, Zvoníček (rozhodující penalta v rozstřelu)