Poslední zápasy ml. dorostu: dvě prohry 0:2 s Motorletem

U 17/U 16 – Závěrečná vystoupení v této sezoně našim mladším dorostencům nevyšla. Jak U 17, tak i U 16 podlehly v neděli 11. června doma v derby Motorletu shodným výsledkem 0:2. V zápase sedmnáctiletých se tak soupeři z Jinonic, byť tabulkově hůře postavenému než Vyšehrad, podařila odveta za listopadovou domácí prohru 1:3. Pro svěřence trenérů Olina Martince, Jiřího Novotného a Zdeňka Jaroše to přitom byla jediná domácí porážka na jaře.

V konečné tabulce své soutěže obsadili sedmnáctiletí šemíci 5. místo. Českou ligu U 17 vyhrál Most před Ústím nad Labem, Admirou a Viktorií Žižkov. Motorlet skončil osmý.

Šestnáctiletí šemíci zakončili svoji soutěž na předposledním 13. místě tabulky. Českou ligu U 16 vyhrál právě Motorlet před Kladnem a Chrudimí. Naši mladí hráči nechali za sebou pouze Čáslav, a to ještě pouze díky lepšímu skóre. Ale co se týče tabulky sestavené výhradně z jarních zápasů, obsadili v ní 8. místo s aktivním skóre 24:23.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Motorlet Praha 0:2 (0:1)

Hráno v neděli 11. června.

Branky: 26. Václavík, 68. Jůza.

Rozhodčí: Mrkáček – Mesežnikov, P. Doubek. ŽK: Prokopec – Krejčí.

Diváků: 50.

Vyšehrad U 17: Saladiak (41. F. Hampapa) – Menšík (41. M. Procházka), Čejka (36. Černý), Stareček, Bazal – J. Doubek, Steinbart, Šídlo (36. Babka), Souček (41. Prokopec) – Icrasnyanyk (62. Skalický), Drozd (41. Nsingani). Trenéři Olin Martinec, Jiří Novotný a Zdeněk Jaroš.

Prestižní derby s Motorletem nevyšlo naší U 17 výsledkově ani herně. O čemž svědčí mj. i fakt, že za celé utkání si naši hráči nevypracovali žádnou větší příležitost.

Do vedení šel Motorlet ve 26. min., kdy se po chyby v naší defenzivě využil Václavík: 0:1. Ve druhé půli měli hráči Vyšehradu jen občas alespoň optickou, respektive platonickou převahu, Motorlet hrál lépe a efektivněji. V 68. min. po brejku pojistil jeho vedení Jůza: 0:2. Tím bylo o majiteli tří bodů v tomto derby rozhodnuto.

Trenér U 17 Olin Martinec: „Obsadili jsme celkově páté místo, dokázali jsme porazit vítěze soutěže Most a bodovat i s dalšími soupeři před námi v tabulce. S tím jsem spokojen, tím spíš, že nám po celé jaro chyběli zranění útočníci Franta Babka s Pepou Veselým a řada dalších hráčů nastupovala i do zápasů áčka i béčka devatenáctky, takže se na nich podepsala únava. Projevilo se to citelně právě v tomto posledním utkání, derby s Motorletem. Podali jsme v něm nejhorší výkon za celé dva roky, co jsme tyto kluky vedli. Řekl bych, že to byl přímo katastrofální výkon, byli jsme pomalí, ospalí a místy jsem byl až konsternován tím, co jsme v závěrečném utkání předváděli.“

2 – Steinbart, Veselý

1 – Černý (rozhodující gól v penaltovém rozstřelu), Dobřanský, Hladík, Jirůšek, M. Procházka, Prokopec

Nejlepší střelci České ligy U 17

19 – Hejtmánek (Most)

17 – Jakš (Ústí n. L.), Marcinčik (Admira)

Foto ze zápasu U 17: zde

U 16: Slavoj Vyšehrad – Motorlet Praha 0:2 (0:0)

Branky: 42. Bitto, 59. Hnízdil.

Rozhodčí: Mrkáček – Mesežnikov, Slavík. Hráno bez karet.

Vyšehrad U 16: Hanslík – Brejcha, V. Hampapa, Pryshlyuk, Chaloupecký (50. M. Bábela) – Trčka (68. Mamudov), Landík – Kabeš (19. Šprungl, 76. Štencl), Škobis, L. Bábela (46. Kalynyak) – Vejvoda. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Zvoníček a P. Siruček. Trenéři František Mysliveček a Miroslav Mokroluský.

Už v prvním poločase se prezentoval Motorlet kompaktnějším fotbalovým výkonem, na neproměněné šance to ale bylo vyrovnané: 2:2. Příležitosti, které měl domácí tým, promarnili Kabeš a Vejvoda.

Bohužel hned v nástupu do druhé půle mladí šemíci inkasovali, navíc zcela zbytečný a laciný gól. Váhání s odkopem míče do bezpečí nemilosrdně potrestal kanonýr Motorletu Bitto: 0:1. V 59. min. nastala podobná situace a soupeř znovu trestal: Hnízdil zvýšil na 0:2. Po změně stran už naši hráči gólovou šanci neměli, až tři minuty před koncem kapitán V. Hampapa překonal brankáře Hrubeše a domácí tým se radoval. Předčasně, protože gól neplatil pro ofsajd.

Trenér U 16 František Mysliveček: „Motorlet, který je vítězem naší soutěže, byl o něco fotbalovější, potrestal dvě naše zaváhání v defenzivní činnosti, a proto vyhrál 2:0. Máme za sebou soutěžní ročník se zcela odlišným podzimem a jarem. V první polovině sezony jsme uhráli jen tři body za tři remízy, ale na jaře jsme k tomu přidali dalších osmnáct bodů. Vyšla nám totiž zimní příprava, a od té se to pak odvíjelo. Škoda, že se zranil Adam Krejzl, ale i tak bylo během jara na naší hře vidět, že se udělal kus práce a hráči do sebe postupně dostávali fotbalové návyky, i když stále je určitě na čem pracovat. Není to jednoduché, v tomto věku mládence rozptylují i jiné zájmy než fotbal.“

6 – Landík

5 – V. Hampapa (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu)

4 – Kabeš

3 – Pryshlyuk (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Škobis, Šprungl (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Vejvoda

1 – Brejcha, Kalynyak, P. Siruček, Zvoníček (rozhodující penalta v rozstřelu)