U 17 podlehla Motorletu 0:5

U 17 Mladší dorostenci Motorletu prokázali v neděli 19. listopadu na Vyšehradě, že jsou právem na druhém místě tabulky České ligy U 17 hned za suverénním béčkem Slavie. Derby Vyšehrad – Motorlet skončilo 0:5, ale ještě sedm minut před koncem utkání byl na ukazateli skóre stav 0:2. Mladí šemíci měli po hodině hry za stavu 0:1 smůlu, Filip Kabeš totiž trefil břevno, nakonec ale vyšli pošesté na podzim střelecky naprázdno a v tabulce klesli na 15. místo. Pod sebou mají nyní už jen poslední Aritmu.

V základní sestavě došlo ke třem změnám, kdy brankáře Hanslíka a obránce Brejchu s Pryshlyukem nahradili Hanslík, Novichikchin a Balej.

Jinonický rival začal zostra, v 7. min. zkoušel P. Novotný padáčkem přelobovat Zvoníčka, ten ale s pomocí břevna vytěsnil míč na roh. Na druhé straně hřiště, po přihrávce zleva od Krejzla, se dostal do šance nabíhající Škobis, ale přestřelil bránu Motorletu. Zakončit z pravé strany zkoušel Kabeš, z rohu vápna minul. Do třetice ve 25. min. rozehrál Landík trestný kop a k hlavičkovému zakončení se protlačil Škobis, bohužel minul prostor mezi třemi tyčemi hostujícího týmu.

Motorlet udeřil poprvé po necelé půlhodině hry. Ve 27. min. odcentroval zprava Sita, na zadní tyči se objevil nejlepší střelec Motorletu Hnízdil a Zvoníček už nemohl nic dělat: 0:1. Vzápětí mohl inkasovat podruhé, když Shyryaev trefil tyč. Těsně před poločasem měl znovu šanci Hnízdil, ale Zvoníček vyrazil jeho střelu k tyči na roh.

V poločase musel odstoupit s bolavým kotníkem Landík a soupeř si ihned po zahájení hry vypracoval další šanci, Kotek ale hlavičkoval nad. V 59. min. mohl vyrovnat Kabeš, měl však smůlu, trefil totiž břevno! O dorážku se pokusil ještě Vejvoda, byl mu však odmáván ofsajd.

V 67. min. Sita přihrál na vápno a nabíhající Šírl obloučkem na zadní tyč nachytal Zvoníčka: 0:2. Dvě minuty nato trefil tyč jeho brány Shyryaev.

V 73. min. Trčka pálil zpoza vápna metr vedle, gól však padl o několik vteřin později zase na druhé straně. Z trestného kopu Sita trefil z levé strany na přední tyč: 0:3. Jen o chvilku později Sita z pravé strany přihrával a zakončoval střídající K. Novotný: 0:4. V 77. min. znovu obstaral finální přihrávku nepolapitelný Sita a K. Novotný uzavřel skóre: 0:5.

Naše U 17 odehraje na podzim ještě jeden zápas: v neděli 26. listopadu v Příbrami proti tamnímu béčku. Výkop je čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 17 František Mysliveček: „Soupeř prokázal kvalitu a zvítězil zaslouženě, v jeho týmu byl nejvíc vidět hráč s číslem 7 Sita. Tak vysoké skóre ale zase neodpovídá obrazu hry. Ve druhé půli za stavu 0:1 mohl vyrovnat Filip Kabeš, trefil však břevno. Potom jsme dostali laciný gól na 0:2 a ještě další tři góly po našich individuálních chybách.“

U 17: Slavoj Vyšehrad – Motorlet Praha 0:5 (0:1)

Česká liga mladšího dorostu, hráno v neděli 19. listopadu 2017.

Branky: 74. a 77. K. Novotný, 26. Hnízdil, 67. Šírl, 73. Sita.

Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 4:9. Soupeřem zblokované střely: 0:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:4.

Rozhodčí: Trska – Rodová, Maretta.

Diváků: 30.

Vyšehrad U 17: Zvoníček – Balej, Futinec, Novichikchin (73. L. Bábela), Šedina – Landík (41. Pautov) – Kabeš, Škobis (70. P. Siruček), Trčka – Krejzl, Vejvoda. Na lavičce byl ještě připraveni brankář Hanslík a M. Bábela. Trenéři František Mysliveček a Petr Florián.

Motorlet U 17: Hrubeš – Petrus (62. Šírl), Žižka, Šibrava, Zelenka – P. Novotný (56. K. Novotný) – Kotek (73. Simadl), Sita, Simaichl, Shyryaev – Hnízdil (71. Pospíchal). Trenéři Jaroslav Machač a Jakub Grebeníček.