U 16 prohrála na Žižkově 1:3, dostala tři problematické góly

U 16 – Na podzimní derby s Viktorií Žižkov měla naše U 16 hezké vzpomínky, vyhrála totiž v Krči 4:1 a po tomto utkání se v polovině září ujala vedení v tabulce skupiny C České divize U 17. Odveta, jež se uskutečnila v sobotu 14. dubna na hlavním stadionu na Žižkově, už dopadla bohužel opačně: šestnáctiletí šemíci zde prohráli 1:3 a v tabulce zůstávají stále na 8. místě. Všechny tři inkasované branky lze však označit, zdrženlivým výrazem, jako problematické. Aniž by si kdokoliv postěžoval, mohli hráči, z nichž některým je teprve 15 let, cítit po utkání na Žižkově oprávněnou křivdu.

Domácí vedli už po dvaceti minutách hry 2:0, když Zvoníčka překonali Machytka z velmi pravděpodobného ofsajdu a Janda ze značně drakonické a navíc se zpožděním odpískané penalty. Stanislavovi byl odpískán faul v šestnáctce, přestože se hráče domácích nedotkl.

Vyšehrad měl do poločasu čtyři šance, především nejlepší střelec týmu Douša, ale neprosadil se. Ve 32. min. ale po faulu na Herdena proměnil Sejdia penaltu: 2:1.

Na začátku druhého poločasu Zvoníček fauloval v šestnáctce pronikajícího Suha, jenomže jeho průniku předcházel výrazný, takřka třímetrový ofsajd. Neodmávaný ofsajd. Suh z penalty díky tomu zvýšil na 3:1.

Náš tým se znovu snažil zápas zdramatizovat kontaktní brankou. Po trestném kopu kapitána Stanislava hlavičkoval Petrach hlavou mimo bránu. Po necelé hodině hry rozehrál Kubies rozový kop a Stanislav ve velmi dobré pozici hlavou trefil jen brankáře Vávru.

Naopak o pět minut později běžel Suh sám na Zvoníčka, ten mu ale vykryl střelecký úhel. V 70. min. žižkovský kapitán Janda přímo z rohového kopu trefil přední tyč. Na výsledku 3:1 se už nic nezměnilo.

V dalším utkání přivítá doma na Vyšehradě pátý celek tabulky Kolín. Hrát se bude v sobotu 21. dubna s výkopem půl hodiny po poledni.

Trenér U 16 Alexandr Samuel: „Přestože jsme na Žižkově prohráli, našemu výkonu nechybělo nasazení a dobrý přístup. Odehráli jsme velmi slušný zápas, hlavně polovinu prvního poločasu a podobně i ve druhé půli. Velmi dobré to bylo z naší strany po vápno, ale finále tomu chybělo. Šance jsme bohužel neproměnili, protože nám chybí větší důraz, a to hlavně při standardkách. Druhý gól jsme však inkasovali z mimořádně přísné penalty, třetí pak sice z oprávněné penalty, ale po situaci s naprosto jasným a zřetelným ofsajdem. Nastoupíme-li s takovým přístupem a zaujetím i příště proti Kolínu, tak věřím, že zápas zvládneme i výsledkově.“

U 16: Viktoria Žižkov – Slavoj Vyšehrad 3:1 (2:1)

Česká divize U 17, hráno v sobotu 14. dubna 2018.

Branky: 9. Machytka, 21. Janda z pen., 49. Suh z pen. – 32. Sejdia z pen.

Rozhodčí: Lafek – Zloch, Tvrz.

Diváků: 50.

Žižkov U 16: Vávra – Boček, Machytka, Chroust (41. Pančev), Šulista (61. Langer) – Poustecký, Schovanec, Janda, Popovič – Tůma, Suh. Trenéři Tomáš Plucha a Martin Schovanec.

Vyšehrad U 16: Zvoníček – Paleček, Stanislav, Sejdia, Kubies – Petrach, Přech – Vlasák (61. Kankara), Janík, Herden (78. Vlček) – Douša (77. Melíšek). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek a Pařízek. Trenéři Alexandr Samuel, Michal Hozák, Oldřich Ouzký a Miroslav Starý.